Futsalisté celku Bombarďáci Větřní využili přestávky v 1. Red futsal lize a o prvním prosincovém víkendu se představili na třiadvacátém ročníku prachatického turnaje O pohár Maxmiliána Rumpála.

Větřínští na tomto tradičním a velkém futsalovém klání loni skončili těsně před vítěznou branou, když ve finále prohráli s dalším účastníkem první futsalové ligy, celkem Tullamore Dew Klatovy (4:6). Letos si ovšem Bombarďáci spravili chuť a zaslouženě si zpod Libína odvezli premiérové turnajové prvenství.

Cesta ze skupiny

Osm přihlášených družstev na 23. ročníku turnaje bylo rozlosováno do dvou čtyřčlenných základních skupin. Zástupce našeho okresu měl ve skupině za soupeře trojlístek Hamilton Praha, Club 111 Prachatice (s hráči třetiligové juniorky Dynama Č. Budějovice) a Novou Včelnici. Bombarďáci ze skupiny postoupili z prvního místa, když si připsali dvě výhry a jednu porážku se silným Hamiltonem. Za zmínku jistě stojí, že větřínský brankář Karel Klabouch chytal od začátku turnaje s vymknutým malíčkem na levé ruce, přesto byl velkou oporou a stal se základním kamenem pozdějšího triumfu Bombarďáků.
Výsledky ve skupině: Bombarďáci Větřní – Club 111 Prachatice 7:1 (branky Bombarďáků: Friedl 3, Soukup 3, Pliška), – Plastica Nová Včelnice 7:1 (Friedl 3, Pliška 2, Petřík, Beránek), – Hamilton Praha 1:5 (Pliška).

O medaile

Semifinále: Bombarďáci Větřní – Strabag Lubryco Prachatice 4:1 (1:1), branky vítězů: Dvořáček, Ginzel, Soukup, vlastní.

V semifinále Větřínští narazili na dalšího známého rivala a účastníka 1. Red futsal ligy. Bombarďáci šli brzy do vedení, když rychlé přečíslení zakončil Dvořáček bombou do horního rohu a první brankou na turnaji otevřel skóre. Prachatičtí však do půle srovnali střelou z úhlu o tyč, na kterou Klabouch neměl nárok. Po změně stran se však radovali už pouze Větřínští. Nejprve vystihl Ginzel rozehrávku soupeře, samostatný nájezd zakončil střelou k tyči a opět vrátil vedení na stranu Bombarďáků. Z další pěkné individuální akce elegantním lobem zvyšoval na 3:1 Soukup. Poslední branku si potom hráči Strabagu vstřelili sami do vlastní branky – a Bombarďáci se radovali z postupu do finále.

Semifinále: Hamilton Praha – Rumpál Prachatice 8:5.

O 3. místo (pokutové kopy): Rumpál Prachatice – Strabag Prachatice 3:2 na penalty.

Bitva o zlato

Finále: Bombarďáci Větřní – Hamilton Praha 6:3, branky vítězů: Soukup 2, Pliška 2, Friedl, Chlumecký.

Ve finále si Větřínští zopakovali souboj se svým přemožitelem ze skupiny, tentokrát ale s daleko lepším výsledkem. Lépe však opět začali Pražané, kteří už v 1. minutě šli do vedení, ale za chvíli Chlumecký bombou z dálky vyrovnal a Pliškova umístěná střela k tyči znamenala vedení Bombarďáků 2:1. Hamilton sice ještě jednou srovnal, ale pak se dorážkou prosadil podruhé Pliška a vedení už Bombarďáci nepustili. Našemu celku přálo i štěstíčko, když Chlumecký napálil přímý kop do zad Soukupa, od kterých míč putoval za brankovou čáru na 4:2. Friedl potom elegantním lobem upravil už na 5:2. Soupeř ještě jednou snížil, ale poslední slovo si vzali opět Větřínští a gólem do prázdné branky pečetil Soukup na výsledných 6:3 – a Bombarďáci zaslouženě mohli slavit první vítězství na tradičním prachatickém turnaji.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Chlumecký, Petřík, Beránek – Pliška, Friedl, Soukup, Dvořáček.

Jan Petřík