Letos skončili Kapličtí na celkovém šestém místě se ziskem 38 bodů. Oproti loňsku si tedy pohoršili o jednu příčku a o dva body. Přesto tato sezóna byla v mnohém jiná. Kaplickým se více dařilo na hřištích svých soupeřů. Z těchto střetnutí Spartakovci vytěžili celkem sedmnáct bodů, což je zařadilo v této tabulce na šesté místo, ale první Slavia České Budějovice venku uhrála jen o čtyři body více. Naopak zklamáním byly domácí zápasy.

Doma Kapličtí poztráceli plno bodů, které je v součtu připravili o možnost lepšího umístění. Jinak se kaplická rezerva může chlubit pátou nejlepší obranou co do počtu obdržených gólů. Naopak útočnou fázi lze hodnotit až jako osmou. S přeřazením Jakuba Lesňáka do prvního mužstva odešly béčku góly, které v jarní části chyběly. V jarních odvetách vstřelili hráči „B“ mužstva jen šestnáct gólů. Na podzim byli pilnějšími střelci, když zatížili konta soupeřů 27 góly. Přesto sezónu pod vedením trenérského dua Koclíř, Tůma lze hodnotit kladně, a to především z důvodu velkého zapojení mladých hráčů i do základní sestavy.

Kompletní zhodnocení vystoupení kaplického "béčka" v I. B třídě hledejte v zítřejším (úterý 24. července) vydání Českokrumlovského deníku.