Do Nové Vsi zavítal nováček z Větřní – a favorit byl jasný. Zatímco domácí přivezli o kolo dříve tři body z Chýnova, tak Větřínští nehráli (pozn. – odložený zápas s budějovickou Lokomotivou se bude dohrávat tento pátek) a navíc při předchozích dvou výjezdech utrpěli vždy vysokou porážku. Tentokrát to ale bylo jiné.

Nová Ves/Brloh - Větřní 2:3 (1:1)

V úvodu sice měli častěji míč na kopačkách domácí, ale z několika standardek a závarů ve vápně hostů nic nevytěžili. Větřínští byli efektivnější a v 16. minutě šli do vedení. Při standardní situaci domácích se odraženého míče bleskově chopil Weinhard, milimetrovým pasem našel rozběhnutého Martina Kotlára II, jenž tváří v tvář brankáři Poulu přeloboval na 0:1.

Hosté pak byli blízko i k druhému úspěchu, když zpoza vápna napřáhl kapitán a od soboty čerstvý čtyřicátník Jiří Sukdolák, ale domácí brankář mu dárek nehodlal předat a vyškrábl míč ze šibenice na roh. Velmi dobrým zákrokem pak Poula kryl i trestný kop Kotlára I, čímž udržel akcie favorita. Ten pak udeřil pět minut před pauzou, kdy se po kombinaci do vápna dostal kanonýr Fischer, tváří v tvář Hüttnerovi nezaváhal a srovnal na poločasových 1:1.

Nástup do druhé půle pak patřil domácím, kteří dvacet minut kralovali na hřišti, přitlačili soupeře a po necelé hodině zaslouženě dokonali obrat. Ze strany se do šestnáctky probil Tomáš Hüttner a střelou pod břevno na bližší tyč překonal jmenovce Martina na 2:1.

K dalším minutám však domácí přistoupili poněkud bohorovně, gólovou pojistku nepřidali, a to je nakonec mrzelo. Větřínští totiž v poslední desetiminutovce výsledek zase otočili.

V 80. minutě po křídelní akci centroval J. Šustr a Rudolf Weinhard z úrovně penalty srovnal na 2:2. A za tři minuty po obdobné akci předchozí střelec tentokrát centroval a po jeho pasu Martin Kotlár II svým druhým zásahem v utkání rozhodl o tom, že všechny body překvapivě poputují na konto novice.

Sestava Nové Vsi: Poula – M. Sekera, Wohlgemuth, Jiří Anderle ml., Z. Sekera – T. Hüttner, Vlček, J. Pouzar, Vejvoda – Ďurica, Fischer.

Sestava Větřní: M. Hüttner – Jílek, L. Šustr, Martin Kotlár I – Dvořáček, Sukdolák, Přibyl (70. Sikuta), J. Šustr, R. Weinhard – Martin Kotlár II (89. P. Homer), Krák (84. Cifreund).

Očima koučů

Trenér Karel Švarc (Nová Ves): „To, co se stalo, je pro mě nepochopitelné. Po vyrovnané půli jsme pak měli po přestávce velký tlak, dali pěkný druhý gól, ale třetí už nepřišel. Přesto si chlapci mysleli, že se nemůže nic stát. A ono se stalo! Závěr jsme podcenili, soupeř nám dvakrát utekl a dal góly do prázdné branky. Jsem zklamaný a řekl jsem to i hráčům po zápase v kabině, že takovým stylem to dál nepůjde. A dostaneme se do ještě větších problémů, myslím s nedostatkem hráčů. Teď při zraněních a souběhu s béčkem prakticky nešlo střídat a jiní jen tak nebudou…"

Trenér Zbyněk Ginzel (Větřní): „Třech bodů z Nové Vsi si hodně ceníme. Na tamním malém hřišti se hraje každému špatně, bojuje se tam o každý metr a každý míč, proto jsem rád, že jsme těžký zápas zvládli. Ve druhém poločase jsme ovšem začali hrát až příliš opatrně, domácí nás přišpendlili na půlku a my se bránili doslova zuby nehty. Naštěstí jsme dostali jen jeden gól, po kterém se soupeř nečekaně zatáhl, čehož jsme v závěru využili. Najednou nás bylo plné hřiště a podařilo se stav otočit. Za bojovnost chválím celý tým."