Chvalšiny - Kaplice B 3:3 (3:2)

V úvodu působili hosté aktivněji, jenomže přišla 7. minuta, kdy domácí podnikli rychlý výpad do nezformované kaplické obrany, Hundsnurscher našel ve vápně nabíhajícího Pavla Postla, který v gólové příležitosti nezaváhal – 1:0.

Inkasovaný gól však hosty nepoložil, ba právě naopak. V 9. minutě zahrával standardní situaci z pravé strany Doubrava a po jeho centru uklidil míč hlavou k levé tyči František Kouba – 1:1.

O chviličku později Preusler na vápně obral o míč váhajícího Čarka, zleva se dostal až před brankáře, ale střelou z úhlu rozvlnil pouze boční síť. Jenomže netrvalo dlouho a hosté se do vedení dostali. V 11. minutě F. Kouba vybojoval míč, na vápně našel Preuslera, který přesnou střelou po zemi k tyči překonal mladého brankáře Cábu – 1:2.

Po čtvrthodině hry po Doubravově rohovém kopu zakončoval mimo domácí svatyni Sedláček. Ve 20. minutě chybovali při rozehrávce i hosté, následovala kolmice na rozběhnutého Kopřivu, který šel prakticky z poloviny hřiště sám na branku a jesličkami pokořil gólmana Rybáka – 2:2.

Po tomto divokém úvodu se pak hra uklidnila, delší časový úsek se hrálo převážně ve středu hřiště a šancí k vidění moc nebylo. Na další změnu skóre se čekalo do 38. minuty, kdy se podruhé v zápase do vedení dostali domácí. Velký podíl ovšem na tom měli opět kapličtí hráči, kteří se znovu dopustili trestuhodné chyby na polovině hřiště. Chvalšinští šli znovu do rychlého přečíslení, mladý Hundsnurscher pronikl z pravé strany do vápna a střelou pod břevno na bližší tyč překonal gólmana Rybáka – 3:2. Krátce na to mohli domácí své vedení navýšit, ale z obrovského závaru, který nastal v hostující šestnáctce, gól vytěžit nedokázali.

Po změně stran se ale obraz hry změnil. Míč pod kontrolou totiž převážnou většinu času měli hosté, kteří se nastěhovali na domácí polovinu. Převaha Spartaku však dlouhé minuty byla pouze platonická, i když mladý gólman Cába se musel mít stále na pozoru. To hostující gólman Rybák v mrazivém počasí zápolil ve druhé půli maximálně s možným prochladnutím.

Blízko k vyrovnání měli Kapličtí v 65. minutě, kdy po rohovém kopu nastal před domácí brankou velký závar, k dorážce se dostal Kapec, ale jeho střelu zablokovali obránci. O dvě minuty později Kubata přesnou kolmicí oslovil do vápna nabíhajícího F. Koubu, který se z levé strany dostal do vyložené příležitosti, ale křížná střela se těsně nevešla mezi domácí tyče. Hosté dál pokračovali v dobývání domácí obrany a brankáře Cáby. Ten v 78. minutě kryl střelecký pokus Kubaty. Deset minut před koncem střídající Říha našel na vápně F. Koubu, ten se obtočil kolem obránce, jenomže ve stoprocentní šanci pouze nastřelil vybíhajícího Cábu.

Za dalších pět minut se hosté přece jenom dočkali zaslouženého vyrovnání. Po rohu J. Říhy se šťastnou hlavičkou, která se po odrazu od tyče a nohy bránícího Holase dostala až do sítě, prosadil Tomáš Sedláček – 3:3.

Po obdržené brance domácí změnili postoj, vrhli se do útočení a snažili se rozhodnout. Vítězný gól pak měl na kopačce Hundsnurscher, ale v gólové příležitosti branku Spartaku minul. Divácky zajímavé utkání tak skončilo nakonec dělbou bodů.

Chvalšinští dokázali využít hrubých individuálních chyb spartakovců v první půli. Kapličtí pak měli ve druhém poločase výraznou převahu, z které však vytěžili pouze vyrovnání. Těžko říct, kdo je nakonec se ziskem bodu za remízu více spokojený, protože vyhrát potřebovali oba…

Chvalšiny jsou po podzimu s devíti body třinácté. Béčku Kaplice, které na podzim nevyhrálo a má jen čtyři body za čtyři remízy, patří černý Petr.

Sestavy – Chvalšiny: Cába – Maxa, Čarek, Holas, Dub (60. Tancer), Hundsnurscher, M. Postl, Sluka, P. Postl, Podskalský (63. Vosika), Kopřiva (46. Kliner), Kaplice B: Rybák – Kapec, Fiala, Sedláček, Chlasták (74. Hami), Doubrava, Kubata, Zifčák (46. J. Říha), M. Kouba (46. Holčík), Preusler, F. Kouba.

Trenér Zdeněk Čarek (Chvalšiny): „Další domácí ztráta, která nás musí mrzet. V první půli jsme se vystřídali ve vedení, ale v půli jsme měli mít k dobru minimálně dva góly. Ve druhé půli jsme museli prostřídat a přeházet řady. Hosté nás přehrávali a šťastně vyrovnali. Škoda, že neuspěl Hundsnurscher v dobré šanci z poslední minuty. Dostali jsme ale tři góly ze tří standardek, což také o něčem svědčí.“

Trenér Petr Lesňák (Kaplice B): „Začátek zápasu byl divoký. Dokázali jsme výsledek otočit, ale pak doplatili na tradiční a stále se opakující chyby v defenzívě. Ve druhé půli jsme už hráli slušný fotbal, bohužel dokázali z převahy vytěžit jen jednu, navíc hodně šťastnou, branku. Z vypracovaných šancí nedáváme góly, což je největší náš problém. Za jiných okolností bych bod bral, ale v naší situaci je remíza málo, potřebovali jsme vyhrát. Snad se přes zimu dáme dohromady, poctivě potrénujeme a na jaře soutěž zachráníme.“

Libor Granec, Karel Vosika