V oblíbené rubrice námi oslovený expert, většinou matador zelených trávníků, komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z krumlovského regionu v různých soutěžích, a to duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů Českokrumlovského deníku.

Dnes nám osmačtyřicetiletý malontský gólman k zápasům sedmého kola E.ON Tip Ligy řekl:

Větřní – Velešín (I.A třída, 11. se 4. týmem tabulky): „V okresním derby je jasným favoritem hostující Jihostroj, který už může počítat jak s Kollárem, tak i s Kukačkou, kterým vypršel trest. Domácí svěřenci hrajícího trenéra Zbyňka Ginzela ovšem neprodají kůži lacino. Myslím, že Větřínští odčiní minulou porážku ze Čtyráku a těsnou výhrou 2:1 získají velice cenné tři body. Opět se potvrdí, že favorit v derby zápase nevyhrává."

Č. Krumlov B – V. Brod (I.B třída, 7. s 8.): „Slavoj po ostudné nakládačce v Kameňáku, kde ho porazili dorostenci, už nedopustí další blamáž a s pomocí pendlů doma vyšebrodské Dynamo udolá. Zklamaní hosté, kteří měli minule hostující Dříteň takzvaně na vále, ani tentokrát neprolomí střelecké trápení a odjedou z okresního města s prázdnou."

H. Planá – Zliv (I.B třída, 14. se 13.): „Nemělo by se to říkat, ale v zápase blbého s pitomým se bude hrát o pověstných šest bodů! Domácí Smrčina má jedinečnou možnost odpoutat se z posledního místa a konečně vyhrát za tři body. Trenér Souček musí doufat, že bude mít k dispozici kompletní kádr a že jeho tým potřebné body uhraje. Tipnu si vítězství Smrčiny 4:1."

Velešín B – Malonty (OP, 8. se 3.): „Na hřiště velešínské benfiky se nejezdí pro body každý týden. Domácí jsou na svém letišti hodně nebezpeční, což tady mimochodem poznali třeba Kájovští. My budeme chtít v zápase určitě bodovat, i když máme problémy se sestavou. Já věřím ve střeleckou formu Lukáše Pulce, který nám dvěma góly zajistí ve Velešíně vítězství."

Křemže – Z. Koruna (OP, 7. s 2.): „Odpočinutí domácí přichystají překvapení víkendu! Zlatka jako velký favorit v Křemži prohraje, o což se také postará občas hrající opora a domácí posila na postu stopera Žora Filip. Hostující gólman Ruda Schwarz už čtyři zápasy neinkasoval, ale tentokrát ani on nezabrání tomu, že tři body zůstanou pod Kletí."

Větřní B – Kájov (OP, 10. s 5.): „Pod komínem si domácí vyšlápnou na dalšího favorita a připraví hostům třetí porážku v soutěži. Kájovští přijedou bez minule vyloučeného Máši, který mi mimochodem dal před týdnem velice krásný gól, a také proto nebudou na posílené větřínské béčko stačit."

Holubov – Světlík (OS, 3. s 1.): „V souboji nejlepší obrany s nejlepším útokem si týmy po výsledku 1:1 body rozdělí a hostující snajpr Novotný si upevní vedení ve střelecké tabulce."