Táborsko B - Č. Krumlov 4:0 (1:0)

Na první branku divizního derby se čekalo jen čtvrt hodiny, když českokrumlovský gólman Trnka váhal s odkopem, k míči se následně dostal hbitý Prášek a do odkryté branky dal na 1:0. Za tohoto nejtěsnějšího stavu se pak dohrál celý první poločas.

Patrně rozhodující moment utkání pak přišel už dvě minuty po změně stran, kdy domácí přidali druhý zásah do černého. Při nastalé skrumáži ve vápně hostů se nejlépe orientoval Vukadinovič a zvýšil na 2:0.

A pak se o slovo přihlásil neudržitelný domácí forward Jaroslav Prášek, který v rozmezí 52. až 63. minuty dalšími dvěma zásahy po rychlých křídelních akcích zkompletoval svůj hattrick a podtrhl debakl zelenobílých na výsledných 4:0.

Krumlovským nebyl přán ani čestný úspěch, když Klivanda ze samostatného nájezdu ze strany nevyzrál na brankáře Blažka, kterého pak ještě po bombě Nováka zpoza vápna zachránilo břevno jeho svatyně.

K průběhu nevydařeného derby krumlovský kormidelník Jiří Svoboda řekl:

„Je sice pravda, že některé naše hráče limitovaly potíže s nachlazením, ale to nemůže být omluvou pro předvedený výkon. Naší hře chyběla šťáva, postrádal jsem větší nasazení a bojovnost. Po vysoké výhře nad Milevskem si asi všichni mysleli, že to půjde samo. A ono to nešlo. Chlapci by si měli zase uvědomit, že v divizi profesorským fotbalem nikoho nepřehrajeme. Dělali jsme příliš mnoho chyb v defenzívě, soupeř nás přehrával po křídlech, kde jsme nestíhali bránit Práška a Vukadinoviče. Dostali jsme laciný první gól, po přestávce pak druhý – a bylo jasno. Sice jsme se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, měli i nějaké šance, ale na lepší výsledek toho bylo tentokrát opravdu hodně málo. Bylo to podobné jako v Čížové. Přístup hráčů se mi vůbec nelíbí a budeme si to muset důkladně rozebrat. Příště nás čeká znovu velice těžký soupeř, který nás má přečtené a my budeme muset hrát úplně jinak. Bez herní disciplíny a s podobným přístupem bychom těžko uspěli."

Fakta – branky: 15., 52. a 63. Prášek, 47. Vukadinovič, žluté karty 1:1 (u hostů Klivanda), jako hlavní řídil rozhodčí Dobrý, sledovalo 100 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Litvan (46. Babouček), Klivanda, Hrabík, J. Zatloukal – Pliška, Novák, Wagner, Vacek (60. Mertl – 70. Matuš) – Beránek, Špát.

Doma s Malší

Českokrumlovští fotbalisté si třetí porážkou v této sezoně v průběžné tabulce divizní skupiny A pohoršili na deváté místo. V dalším kole slavojáky čeká poslední ze série jihočeských derby, v němž v sobotu 13. října na svém trávníku vyzvou v pořadí průběžně třinácté a tři body ztrácející hráče roudenské Malše.