V jarní části sezony 2015/16 hodnotí dění na okresních trávnících u čtenářů a fotbalových fajnšmekrů oblíbený glosátor od Lipna, čtyřiačtyřicetiletý frymburský hráč Václav Tomka.

Dnes nám k zápasům předposledního – jedenáctého – jarního kola E.ON Tip Ligy řekl:

Č. Krumlov – Třeboň (divize): „Krumlovští borci by možná na příští výjezd měli změnit autobusáka, jelikož minule asi z autobusu vylezli dost ukolébaní a zaspali tak prvních třicet minut, ve kterých pustili Rokycany do celkem snadného tříbrankového vedení. Po obrátce prý ale z kabin vylezl úplně jiný zelenobílý tým a chybělo málo k tomu, aby se slavojákům povedl obrat. Zápas ale skončil 3:2 pro Západočechy, když těsně před koncem vsítil svůj první divizní gól ještě dorostenec Mirek Matěják – a Krumlov tedy bude ještě k definitivní záchraně divize potřebovat minimálně jeden bod v domácím zápase s poslední Třeboní. Ta naposledy prohrála 1:3 s Doubravkou a již delší dobu je s pouhými patnácti body jistě sestupujícím týmem. Zelenobílí jsou v domácím prostředí velice silní, ale tentokrát jim to malinko komplikuje fakt, že poslední derby sezony musejí odehrát v azylu v nedalekém Větřní. I přesto to vidím tak, že divizní derby bude jednoznačnou záležitostí pro „domácí" tým."

Velešín – Nová Ves / Brloh (I.A třída): „Tady to možná bude trochu svádět k podcenění soupeře, protože velešínský Jihostroj je jasnou jarní štikou I.A třídy, kdežto kapřík z Nové Vsi se stále plácá v blátě u samého dna tabulky. Jihostroj před týdnem opět zvítězil venku, když po dvou brankách Kollára a Fišera přehrál silnou Dobrou Vodu 4:2 a upevnil si s osmačtyřiceti body prozatímní třetí místo. Oproti tomu Ves ztratila doma další body, tentokrát s mladým týmem Čtyráku, se kterým padla 3:5 a inkasovala tak během dvou kol ostudných deset branek! Kluci z Nové Vsi sice ještě mají teoretickou šanci poprat se o záchranu, ale prát se o ní zrovna dvě kola před koncem ve Velešíně, ještě když trenér Standa Kysela veřejně vyhlásil útok na druhé místo, to je podobné, jako vlézt do ringu s Muhammadem Alim v dobách jeho největší slávy! Vidím to tak, že novoveský Milan Ďurica se alespoň jednou trefí, protože jeho uhlídat je těžký i pro mě…, ale Kolík s Fíšou budou opět pálit ještě ostřejšími náboji, a tak se Velešín v posledním kole utká s budějovickou Slávií o konečné druhé místo."

Černá – Frymburk (I.B třída): „Frymburku sice naposledy nevyšel s Netolicemi první poločas, který prohrál 0:1, ale v tom druhém jsme hráli prim a po parádním výkonu nakonec vyhráli 4:1, když skvěle zahrál především celý útok, kde vynikal mladík Honza Rillich. Nám se teď opět celkem konsolidoval kádr a je to znát i na výkonech. U baníkovců z Černé je to ale právě naopak. Kouč Milan Frnka má kádr celkem úzký, a to je právě v této fázi soutěže citelně znát. I když Černá disponuje několika fotbalovými celebritami, tak se nemůže odpoutat ze sestupového pásma. Naposledy prohrála v Trhových Svinech, kde dal sice Sivi hattrick, ale ani to nestačilo. Hřiště u kostela tentokrát ožije již v pátek, protože tam derby, naštěstí pro nás, předehráváme. Nám se to hodí, protože právě v pátek vypuknou Frymburské slavnosti, které vždy bývají velkolepé a trenér Vlasta Mertl by několik expertů z našich řad pravděpodobně opět naháněl ráno v pivním stanu… Tentokrát je ale zápas přeložen z jiného důvodu, Martin Koza se totiž v sobotu žení a celý tým Černé mu jde na veselku! Takže Cíco, v pátek sice s Frymburkem prohraješ, ale i za tým FK Šumava ti tímto přeji, ať to pak máš po celý společný život s Lenkou Vítů opačně!"

Frymburk B – Malonty (OP): „Za Malonty opět před týdnem řádilo duo bývalých kaplických spartakovců Láďa Kuzma a Martin Beneda, když oba dali po dvou brankách a porazili tak skoro sami Dolní Dvořiště 4:2. My naposledy odehráli celkem dobrou partii se silným Kájovem, i když jsme mu nakonec podlehli 2:3. Je ale pravda, že nám fantasticky zachytal Vašek Šisler, kterému jako rodilému útočníkovi musím vyseknout velkou poklonu. Útočníci Kájova se tentokrát předháněli v zahazování vyložených šancí a hlavně Jirka Čermák by několikrát aspiroval na ocenění „borec na konec", až z toho málem vzadu veterána Ádu Němce klepla pepka (všiml jsem si, že ho tam náš útočník Jirka Opekar několikrát musel křísit). No, ale právě Campo nám nakonec dal dvě branky a zápas tím rozhodl! Nám i Malontským tentokrát půjde pouze o to si zahrát fotbal. U nás jsou, jak jsem řekl slavnosti, tak doufám, že nám je Pepík Bílý v brance Hraničáře nebude chtít pokazit a něco nám tam pustí. Ale vzhledem k tomu pivnímu stanu na frymburském náměstí a nočnímu koncertu Papouškovo sirotků budu na neděli raději tipovat remízu…"