Středeční dohrávka odloženého zápasu 20. divizního kola zavedla fotbalisty krumlovského Slavoje na hřiště jihočeského rivala.

Čížová – Č. Krumlov 0:0, na penalty 6:5

Slavojáci z neoblíbeného hřiště v minulosti odjížděli vždy s prázdnou. Tentokrát ovšem dosáhli na historicky první bod, když utkání za devadesát minut řádné hrací doby skončilo bez branek, byť oba soupeři si vytvořili několik velmi dobrých šancí k rozhodnutí.

O vítězi derby tak rozhodoval až penaltový rozstřel. V něm postupně všech pět exekutorů na obou stranách nezaváhalo (u hostů V. Beránek, Wagner, Kabele, Žilenko a Trnka). Za smírného stavu 5:5 přišla řada na krumlovského střídajícího mladíka Rozkošného, který brankáře nepřekonal, následně domácí Mariotti skóroval – a bonusový druhý bod zůstal doma.

„Konečná remíza odpovídá průběhu a je spravedlivá. Máme bod z venku, navíc vůbec první z Čížové, kde se každému hraje těžko a prohráli tady i jiní favorité, z toho pohledu tedy spokojenost. Hra se ovšem hodnotí těžko. Na malém čížovském hřišti to není fotbal o kráse, hraje se většinou nakopávaná, kdy je to o štěstí, nebo rozhodují standardky. Domácí jsou na tento styl zvyklí, zatímco nám to vůbec nevyhovuje. Záloha se do hry moc nedostala, útočníci se potýkali s malým prostorem. A penalty? Jak všichni ví, ty já moc neberu. V proměňování jsme se zlepšili, ale nakonec to nestačilo. Mladý Rozkošný byl potom nešťastný a musel jsem ho uklidňovat. Nic se neděje, penaltu nedali jiní plejeři a v důležitějších zápasech," nelámal hůl krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

Fakta: žluté karty 1:1 (u hostů M. Svoboda), jako hlavní řídil přesný rozhodčí Šlapák, sledovalo 100 diváků, sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Klivanda, Dudák, M. Svoboda – Kroupa (71. Persán), Novák (85. Rozkošný), Wagner, V. Beránek – P. Svoboda, Rosůlek (76. Žilenko).

Krumlovští si ziskem cenného bodu z horké půdy pojistili pozici v popředí tabulky, kde jsou pátí jen o skóre za Karlovými Vary. Lichotivé postavení jedou zelenobílí hájit zítra dopoledne na hřiště průběžně třináctého Zličína.