DERBY O ŠEST BODŮ

Sedmadvacáté dějství divizní soutěže přináší očekávané derby dua tradičního jihočeských rivalů mezi českokrumlovským Slavojem a Jankovem.

V utkání dvojice týmů vyznávajících shodně zelenobílé barvy půjde opět o hodně, neboť se v záchranářské partii střetnou aktuálně jedenáctý celek áčkové skupiny (36 bodů) s předposledním týmem pořadí (29 bodů). V lepším rozpoložení by ovšem měli být Krumlovští, kteří minule urvali nesmírně cennou výhru (2:1) v Rakovníku, zatímco Jankov doma nezvládl derby bitvu se Soběslaví a stejným poměrem prohrál.„Derby je derby, a to podle známé pravdy nemá favorita, i když je pravda, že psychicky bychom na tom měli být lépe my. Stále to ovšem musíme brát jako derby o šest bodů. Oběma jde o hodně,“ ví krumlovský kormidelník Václav Domin, jenž bude mít k sobotní dopolední partii k dispozici téměř kompletní kádr. „Už trénoval i Kabele a mohl by snad nastoupit od začátku, ale moudřejší budeme až před zápasem. Oproti minulé sestavě bude ale chybět Wagner, který je pryč,“ upřesnil kouč.

My dodejme, že podzimní vzájemný duel vyzněl jasně 3:0 ve prospěch Jankova, takže slavojáci mají v odvetě rozhodně co oplácet.

PRVNÍ TŘÍDY

V oblastních prvních třídách je o víkendu na programu třiadvacáté kolo.

V druhé nejvyšší krajské soutěži – I.A třídě – mají oba okresní účastníci áčkové skupiny výhodu domácího prostředí. Desáté Větřní se v sobotu v podvečer pokusí odčinit debakl z Blatné v domácí partii se sedmým Vimperkem (na podzim výhra 2:0).

Poslední Velešín, jenž se senzační výhrou na Slávii už téměř odpoutal ze dna, hostí ve stejném čase jedenáctou Lokomotivu Č. Budějovice (na podzim prohra 0:2).

Nejnižší krajská I.B třída má ve svém programu další okresní derby, v němž půjde o záchranářské body. Na hřišti dvanáctého FK Nová Ves / Brloh se v neděli v podvečer představí v tabulce áčkové skupiny předposlední nováček ze Zlaté Koruny. Oba týmy od sebe dělí pouhé tři body. Z podzimní vzájemné partie vyšla vítězně Nová Ves (3:0) a pro přitlačení svého soupeře k sestupové příčce by potřebovala uspět i v odvetě.Zbývající kvartet okresních zástupců v I.B třídě zajíždí v tomto kole ven. Kapličtí budou hájit průběžně druhou příčku na půdě jedenácté Olešnice.

TAHÁK POD SMRČINOU

Okresní přebor si o posledním květnovém víkendu zapíše do kronik devatenácté pokračování.

Jasným tahákem kola je sobotní duel lídra průběžné tabulky z Horní Plané se čtvrtými Malontami, které na jaře ukazují velmi dobrou formu. Druhé Dolní Dvořiště, které na čelo ztrácí jediný bodík, se v sobotu představí v roli horkého favorita na trávníku předposledního Světlíku.

Program 19. kola ovšem nebude kompletní, neboť zápas třetího Vyššího Brodu s béčkem Frymburku byl kvůli soubojům žákovského mezinárodního turnaje Magic Cup Šumava odložen a dohrávat se bude až v pátek 1. června.