TJ Spartak Kaplice – TJ Hradiště 1:3 (0:2)

Branky: 50. Matoušková – 14., 45. pen. Němečková, 90. Sitterová, ŽK 1:0 (V. Jedličková), rozhodčí Hladík – Marek, Zloch, diváků 62.

Sestavy - Kaplice: Klomfarová – Pešadíková, V. Jedličková, Kováříková, Krátká, Matoušková, Tošilová, Bartoníčková, Pálková, Petříková, Straková. Střídaly: Chocová, Vávrová, Pártlová, Vaňková. Hradiště: Michalcová – Mužíková, Jamburová, Hynoušová, Jančisková, Janovská, Šimáková, Suková, Němečková, Hliňáková, Sitterová. Střídaly: Lexová, Hodíková, Pletková, Smolová.

V tabulce sedmá kaplická děvčata hostila druhé Hradiště. Úvodní šanci zápasu měla na své kopačce hostující Mužíková, ve stoprocentní šanci však nastřelila jen bránící soupeřku. Vzápětí mohly otevřít gólový účet zápasu hráčky Spartaku. Rohový kop zahrávala Jedličková, po přetaženém centru hlavičkovala Matoušková, nastřelila však jen tyč. A tak se ujalo vedení Hradiště. Ve středu hřiště dostala dostatek volného prostoru Barbora Němečková, která si dokázala najít prostor ke střele a nedala brankářce Klomfarové šanci – 0:1. V dalším průběhu hry měly míč častěji ve své moci fotbalistky z Hradiště, ale gólových možností k vidění moc nebylo. Za zmínku stojí až 34. minuta, kdy zahrávala trestný kop Mužíková, ale branku minula. V samotném závěru prvního poločasu faulovala ve vápně Jedličková Němečkovou a pískala se penalta. Střelou pod břevno pokutový kop proměnila sama faulovaná Barbora Němečková – 0:2.

Hned v úvodní minutě druhého dějství se do zakončení dostala znovu Němečková, tečovaná střela však prolétla vedle pravé tyče. V 50. minutě se naopak Kapličandy kontaktním gólem vrátily do boje o body. Jedličková posunula míč Zuzaně Matouškové, která dokázala přehodit vysoko hrající gólmanku Michalcovou – 1:2. Poté se dlouhé minuty hrálo převážně ve středu hřiště bez většího vzrušení před jednou či durhou brankou. Až v 70. minutě zahrávala trestný kop hostující Sitterová, mířila pouze nad bránu. Čtvrthodinu před koncem připravila Petříková slibnou pozici Matouškové, střela po zemi však skončila jen v rukavicích připravené hostující brankářky. O chvíli později vyvezla míč středem Bartoníčková, v dobré pozici uvolnila Matouškovou, ale skóre se neměnilo. Prakticky z protiútoku mohla výhru Hradiště pečetit Němečková, ale vybíhající Klomfarovou prostřelit nedokázala. Tři minuty před koncem souboj stejných hráček skončil stejným výsledkem. Definitivní rozhodnutí padlo až v poslední minutě, kdy se po rohu Mužíkové hlavou prosadila kapitánka Michaela Sitterová – 1:3. Domácím hrčkám nelze upřít snahu, ale je třeba přiznat, že soupeř působil fotbalovějším dojmem a všechny tři body si domů odvezl zcela po zásluze.

Autor: Libor Granec