Fotbaloví mladíci českokrumlovského Slavoje si odškrtli první ostrý start v nové sezoně, když v obnovené premiéře v České divizi dorostu sehráli dvě bojovné partie s kvalitními výběry pražského Motorletu.

Starší dorost

Č. Krumlov – Motorlet Praha 0:2 (0:0)

K prvnímu diviznímu utkání nastupovali jako velký favorit hosté z hlavního města. Pro domácí to bylo hlavně poznávaní republikové soutěže a mohli jen překvapit. Slavojáci od začátku statečně bojovali s dobře kombinujícím týmem hostů. Do poločasu si obě mužstva vytvořila několik slibných šancí, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce Pražané postupně získali mírnou převahu, kterou gólově vyjádřili v 57. minutě trefou Kundeláska – 0:1. Za další tři minuty se tentýž hostující hráč po chybě domácí obrany prosadil podruhé – a bylo rozhodnuto. V závěru hosté kontrolovali hru a zaslouženě si odvezli všechny body.

„Tajně jsme doufali, že uhrajeme bod. Hosté se ale předvedli ve velké pohodě. Bylo vidět, že na rozdíl od nás měli v přípravě kádr pohromadě. My se vinou brigád, dovolených a zranění ani jednou nesešli kompletní,“ posteskl si po utkání krumlovský trenér Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Šebek, Sirotka, K. Zatloukal, Lacko – Carda, Wágner, Novák, Havel – Podskalský, Babouček, náhradníci: Kopřiva, Žilenko, Dub, Hončík, Decarli, Hundsnurscher, Kejšar.

Mladší dorost

Č. Krumlov – Motorlet Praha 1:1 (1:1)

Krumlovští mladíci nastoupili proti loňským ligovým žákům a hned v úvodu inkasovali z kopačky Hájka – 0:1. Domácí se ale nevzdali a rychle odpověděli, když v 11. minutě vyrovnal Zeman na 1:1. Blízko k obratu bylo po střele Dvořáka, která však skončila jen na břevně branky hostů. I ve druhém poločase byl k vidění oboustranně bojovný fotbal, který však už další změnu skóre nepřinesl – a body se dělily.

„Soupeř se ukázal jako sehraný tým ve všech řadách, kterému jsme se však bojovným výkonem vyrovnali a dostali se k prvnímu bodu v divizní soutěži. Doufám, že každým dalším zápasem se budeme dostávat do stále lepší herní pohody,“ řekl po slibné premiéře domácí kouč Václav Domin.

Sestava Slavoje: Pavlis – Rychnavský, Decarli, Dudák, Pouzar – Borgáč, Lávička, Perník, Kubík – Zeman, Dvořák, náhradníci: Procházka, Dunka, Didkivski, Jungwirth, Sláma, Mikeš, Doubek.

V dalším kole zamíří českokrumlovští mladíci v sobotu na západ Čech a představí se na půdě Jiskry Domažlice.