V oblíbené páteční rubrice oslovený expert, většinou matador okresních zelených trávníků, komentuje vybrané zápasy týmů z regionu v různých soutěžích, a to duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů.

V jarní části sezony 2015/16 komentuje dění na okresních trávnících u čtenářů a fajnšmekrů velmi oblíbený glosátor od Lipna, čtyřiačtyřicetiletý frymburský hráč Václav Tomka. Dnes nám k zápasům čtvrtého kola E.ON Tip Ligy řekl:

Č. Krumlov – Doubravka (divize): „Jedenáctý Slavoj, který minule vezl po desítkách dva body z derby v Roudném a je na jaře stále bez porážky, přivítá čtvrtý tým áčkové divizní tabulky z Doubravky, která si doma poradila s vedoucím Hořovickem 3:0 a doslova smetla lídra z trávníku! Krumlov bude postrádat zraněného Michala Klivandu, který hrál na jaře ve skvělé formě, což bude pro ofenzivu citelná ztráta. Zelenobílé čeká další velká zkouška, ale pokud předvedou stejný výkon jako v Roudném, které posílilo rovnou pět pendlů z druholigového Dynama, tak bych to viděl na další natažení série a zisk bodů po druhých vyhraných peckách v řadě. Brankář Michal Trnka vychytá další čisté konto a Bohoušek Svoboda by zatracovaným penaltám mohl konečně přijít na chuť!"

Větřní – J. Hradec B (I.A): „Pátý Jindřicháč si naposledy neporadil s Bavorovicemi, které se stejně jako Větřínští plácají ve spodních patrech tabulky, a doma plichtil 1:1. Ospalé Větřní dostalo v dopoledním zápase čtyřku v Hrdějovicích. Ale domácí zápasy hrají borci z Větřní až odpoledne, protože si po pátku rádi přispí. A když se Ruda Weinhard vyspí dorůžova, tak pak většinou musí správce Venca Beránek senior měnit děravé sítě za nové! Proto to ani tentokrát nebude mít Hradec jednoduché. Svěřencům Zbyňka Ginzela se v bojích o záchranu hodí každý bod, doma se jim na jaře daří, tak co bych to byl za fanouška červenočerných, kdybych řekl, že si béčko Hradce něco odveze. Jednička! A Kaplice s Novou Vsí musí také bodovat, jinak v tom pomalu budou až po uši!"

Kaplice – Hrdějovice (I.A): „V Suchém Vrbném měla Lokotka s Kaplicí více ze hry, co je to ale platné, když mladý gólman Franta Říha potvrdil známé, že „jablko nepadá daleko od stromu" a stejně jako dříve jeho otec zamlada předváděl jeden skvostný zákrok za druhým. Spartak se i díky němu drží nadále v boji o záchranu. Ve formě hrající Hrdějovice budou ale hodně tvrdým oříškem. Dirigent Petr Janura bude muset společně s trenérem Míšou Rybákem zvolit hodně dobrou taktiku, aby Kaple vybojovala alespoň bodík, který může mít v konečném součtu cenu zlata! Bacha na střelce Tomku v sestavě hostí, to jméno je mi nějak povědomé…"

Chvalšiny – Kájov (OP): „I když to podle jmen na první pohled nevypadá, tak tady to v bitvě dvou Sokolů vidím na jasnou záležitost pro ten domácí. Kájov se pomalu sune tabulkou z nejvyšších pater dolů a vypadá to, že bude muset přijít nějaká změna, nebo se z krále okresního přeboru stane otloukánek, což bych konkrétně já viděl hodně nerad! Kájov doma padl s Loučovicemi, naopak Chvalšiny vydřely výhru v Nové Vsi a upevnily si vedení v tabulce, kde mají nyní již náskok čtyř bodů. Ve Chvalšinách teď řádí hlavně ostrostřelec Patrik Podskalský, tentokrát ale vyzdvihnu Michala Postla, který patří ke stálicím v základní sestavě a já ho snad v životě neviděl zahrát špatně, a to jsme proti sobě něco odehráli… I proto další výhra domácích, kterým se pomalinku otevírají postupová vrátka!"

FC Vltava – Malonty (OP): „Jednoznačně zápas kola! Vltava si naposledy venku poradila s Kájovem a do té doby druhé Malonty ztratily doma dva body se silnou Zlatkou. Hraničář v sestavě s exkaplickými Lukášem Pulcem a Láďou Kuzmou si bude chtít vzít průběžné stříbro zpátky, ale tentokrát si myslím, že by se mohl malontský Pepa Bílý z brankáře proměnit v rybáře a přibližně třikrát lovit míč ze sítě. Myslím, že si další zápis na pažbu připíše střelec Lup, ale na stálici mezi tyčemi Michala Hüttnera, Kartyho, Kaliho, Míňu, Žákýse, Kaďase a celý Loučky to tentokrát stačit nebude. Hezké pro diváky by bylo třeba 3:2."

Přídolí – Frymburk B (OP): „U Lipna se snad konečně po delším hledání podařilo nalézt správného kapitána, který potápějící se parník dokormidluje do klidných vod! Frymburské béčko posilněné výhrou ve Velešíně jede do Přídolí rozhodně pro tři body, protože bude v plné palbě v čele s Leem Vineckým, fešákem Kanísem i snajprem Vráťou. No a já se pásku předávat nechystám, on si Martin Juhaňák ještě rád počká…"