Zličín - Český Krumlov 0:4 (0:2)

Trenéři zelenobílých sice měli před utkáním trochu zamotané hlavy, když vinou zranění chyběli Beránek, Vacek, Pintér nebo Dudák a Špáta nepustily do hry školní povinnosti, přesto se Jihočeši prezentovali velmi dobrým výkonem. Na začátku přežili úvodní tlak soupeře a pak si v rozmezí 13. až 31. minuty vypracovali dvoubrankový náskok, když pokaždé po asistencích Nováka skóroval novic Jindřich Rosůlek, jenž do Slavoje přišel už v rozehrané sezoně na půlroční hostování ze Čtyřech Dvorů.

Šest minut po změně stran pak slavojáci znovu po akci výborného Nováka přidali zásluhou Pavla Svobody uklidňující třetí branku. Pražané se už na odpověď nezmohli. Naopak hosté trefou střídajícího Baboučka pečetili zasloužený zisk tří bodů, který jim zajistil posun už na čtvrté místo průběžné tabulky áčkové divizní skupiny.

Fakta – branky: 13. a 31. Rosůlek, 51. P. Svoboda, 85. Babouček, žluté karty 3:1 (u hostů Wagner), řídil rozhodčí Valenta, sledovalo 100 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kroupa, M. Svoboda, Klivanda, J. Zatloukal – Sláma (86. Dvořák), Novák, Wagner, Kodras – P. Svoboda (86. Grznárik), Rosůlek (70. Babouček).

Hra podle představ

Spokojeností se po výmluvném výsledku na půdě soupeře pochopitelně netajil ani první trenér českokrumlovského áčka Jiří Svoboda:

„Jeli jsme trochu slátaní, ale tentokrát jsme venku konečně zahráli tak, jak bych si v zápasech na hřištích soupeřů představoval a přál. Vycházeli jsme z precizní defenzívy a byli nebezpeční a hlavně efektivní z protiútoků. Konečný výsledek je pro soupeře možná trochu krutý, protože i on měl v úvodu tlak a šance. Domácí nehráli vůbec špatně, jak by mohl výsledek napovídat. Problémy nám dělaly nebezpečné standardky domácích, jednou Kuba Zatloukal po rohu dokonce vykopával míč z brankové čáry, ale vše jsme i s trochou štěstí přestáli a sami dokázali rozhodnout. Ještě v úvodu druhé půle soupeř zazlobil, ale naštěstí jsme brzy přidali důležitý třetí gól a potom jsme to už s přehledem dotáhli. Ještě v závěru jsme přidali čtvrtou branku. Rosůlek potvrdil, že je koncový hráč, má dobrý výběr místa ve vápně a je gólový. Takového fotbalistu jsme do útoku potřebovali. Asi nejlepší zápas za dva roky, co jsem u áčka, odehrál Novák, který byl prakticky u všech gólů a přesnými pasy posílal spoluhráče do šancí. V pořádku byla celá obrana, v důležitých momentech nás podržel brankář, záložníci si plnili defenzivní úkoly, dařilo se útočníkům. Byl to tedy celkově velmi dobrý výkon a zasloužená výhra."

V příštím kole čeká Českokrumlovské druhé jihočeské derby sezony, v němž v sobotu přivítají aktuálně devátou Čížovou. „Čížová na nás umí zahrát, ale pokusíme se velmi zkušeného soupeře něčím nečekaným doma překvapit," už spřádá plány na další duel kouč Jiří Svoboda.