Dnešním dnem se vracíme k oblíbené páteční rubrice, v níž oslovený expert, většinou matador okresních zelených trávníků, komentuje vybrané zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů Českokrumlovského deníku.

V jarní části sezony 2015/16 jsme opět sáhli po u čtenářů a fotbalových fajnšmekrů velmi oblíbeném glosátorovi od Lipna, a to čtyřiačtyřicetiletém frymburském hráči Václavu Tomkovi.

V premiéře nám osvědčený glosátor k zápasům druhého jarního tipovacího kola E.ON Tip Ligy řekl:

Č. Krumlov – Motorlet Praha (divize): „To je v okrese trhák víkendu, který si rozhodně nenechte ujít! Půjdu se také podívat a v souboji dvou na jaře neporažených mužstev budu mírně favorizovat domácí Slavoj. Zelenobílým to na jaře šlape jako švýcarské hodinky a hlavně dle slov kouče Bohouška Svobody je i herní projev jedna velká radost. Motorlet je sice druhý a Slavoj až dvanáctý, ale vypadá to, že teď už se do Krumlova nebude jezdit pro body zadarmo. Tipuji těsné vítězství Slavoje a brankově by se mohl prosadit vytáhlý Cardič, kterému naposledy nebylo přáno, a třeba opět Kuba Kabele, který dal v Novém Strašecí gól roku a pavouci v šibenici tam na něj nebudou v dobrém vzpomínat. Tentokrát by mohl rozhodnout klidně nějakou žblabuňkou…"

Velešín – J. Hradec B (I.A): „Souboj sousedů z horní poloviny tabulky, v němž půjde oběma o důležité první jarní body. Ani tady nebudou hosté bodovat a Velešín, pokud si tedy dá pozor na standardky, které mu naposledy vůbec nešly, bude slavit první jarní výhru. Trefí se oba moji oblíbenci, a to Fíša hlavou a Kolík z trestňáku."

Kaplice – Slávia ČB (I.A): „Po podzimu druhou Slávii minule dokonale zaskočilo Větřní a manšaft okolo známé červenobílé sešívky Rudy Weinharda rozdílem třídy vyplenil budějovický Eden! Tudíž sebevědomí slávistů asi bude malinko otřeseno. A když se ještě k tomu do stoperské dvojice kaplického Spartaku vedle Petra Janury vrátil s postavou, se kterou by z fleku mohl na přehlídková mola, veterán Milan Románek, nevidím to ani tentokrát se Slávií růžově. Jsem moc zvědavý, co na to čínský investor…"

Větřní – Loko ČB (I.A): „Známému lišákovi Zbyňkovi Ginzelovi se do jarních bojů povedlo sestavit slušný tým! Podařilo se angažovat zkušeného Martina Pilse, do sestavy se snad napevno vrátil Honza Skok a konec kariéry ku prospěchu červenočerných oddálil i nestárnoucí matador Jirka Sukdolák. Ruda Weinhard si v útoku sedl s bývalým juniorským volejbalistou Šimáškem a máme tady možná štiku jara! Jestli Pečkaři máknou jako před týdnem na Slávce, nevidím nejmenší důvod proč by neměli vyhrát znovu."

Č. Krumlov B – Frymburk (I.B): „Frymburk hrál s Dřítní jako z partesu, zatímco krumlovské béčko si ve Svinech pravděpodobně koupilo lístky na kolotoč a vyfasovalo devítku. Tentokrát to ale bude jiná káva! Slavoj nastoupí s odlišnou sestavou, posílen o několik pendlů z áčka a určitě podá lepší výkon. Nám ale bude velké letiště v Krumlově vyhovovat a jestli neodvezeme všechny tři body, tak minimálně jeden."

Frymburk B – D. Dvořiště (OP): „Naše béčko bude vzadu silně oslabené. Ve Větřní jsme nejdříve ztratili vyhraný zápas v posledních minutách a já ještě musel v nastavení zatáhnout za záchrannou brzdu. Rozběhnutý Milda Homer poznal na vlastní kůži, čemu se v NHL říká „čistý hit". Ale nahradit na stoperu mě může třeba Pepa Micák, což by byla skoro plnohodnotná záplata… Pomůže nám i pár áčkařů a Dvořiště doma porazíme!"