V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů.

Dnes nám dvaačtyřicetiletý frymburský matador k derby z oblastní I.B třídy a taháku okresního přeboru v sedmém tipovacím kole řekl:

Kaplice B – Frymburk (I.B): „Kaplice uloupila bod na hřišti favorizovaných Trhových Svinů a udržuje si celkem dobrý odstup od sestupových příček. Frymburk doma brankou matadora Erži Koršaly z první minuty porazil 1:0 bojovníky z Malont a po zaváhání Dřítně a Svinů atakuje umístění na bedně. Hosté budou malinko oslabeni, protože béčko hraje důležitý zápas ve stejný čas v Přídolí, a tak nebude tak silná lavička náhradníků. Přesto jedeme do Kaple v roli favorita a pro tři body!"

Malonty – H. Planá (I.B): „Souboj ze spodku, ve kterém čekám těsnou výhru Plané. Trenér Karel Souček bude asi muset opět postavit několik benjamínků v čele s mladým Rynešem, ale pokud se mu podaří tyhle kluky, kteří poslední dobou pravidelně nastupují, přinutit poctivě trénovat, tak má tým Smrčiny, podle mého, před sebou hodně dobrou budoucnost."

Velešín – Č. Krumlov B (I.B): „Krumlov sice naposledy 6:0 rozstřílel rozklíženou Křemži, ale Velešín je jasnou štikou jara a trenér Standa Kysela má k dispozici doslova hvězdný tým, ve kterém dominuje zkušený Martin Kollár. Jihostroj naposledy prohrál na podzim 0:5 ve Frymburku a od té doby mu žádný soupeř nesebral ani bodík! Doma tentokrát přidá jubilejní desátou výhrou v řadě a upevní si vedoucí postavení v tabulce."

Černá – Chvalšiny (OP): „Jasný šlágr kola, který bych doporučil každému fajnšmekrovi. Černé, která na okresní poměry disponuje velice kvalitním týmem a hlavně Martin Koza má rozhodně na víc, než na okresní trávníky, bude vyhovovat její ne moc kvalitní hřiště. Chvalšinští se ovšem, co se kádru týče, Černé minimálně vyrovnají a hlavně s agilním Podskalským toho budou mít obránci baníkovců plné kecky. U jezera to bude hodně jiskřit a vidím to tady na plichtu."