V neděli hrají ve druhém zápase v Aue.

S mužstvem do Německa odcestovali i oba noví muži Matej Krajčík a Jakub Řezníček, kteří přicházejí do Dynama na hostování do konce sezony.

Obránce Matej Krajčík, jenž v Dynamu v roce 2005 krátce působil a poté zářil ve Slavii, s níž získal i ligový titul, se po kratším působení v italské Reggině vrátil do Edenu, odkud v létě 2010 přestoupil do Jablonce. Tam po vážném zranění sehrál jen deset ligových zápasů. „Už jsem ale úplně v pořádku,“ ujistil Krajčík v rozhovoru pro Deník.

Jakub Řezníček, jenž v I. lize sehrál za Mladou Boleslav a předtím za Příbram 81 zápasů a v nich nastřílel 15 gólů, přichází na jih Čech jako posila útočné činnosti.

„Hledali jsme hráče, kteří by byli pro tým posilou. Vytipovaných hráčů jsme měli víc, nakonec jsme se ale rozhodli pro tyto dva, protože ti by nám oba měli pomoci,“ vysvětloval trenér František Cipro.

Krajčíka oslovil nejen kvůli tomu, že ho trénoval jak před lety v Dynamu, tak poté i ve Slavii. „My jsme na podzim vinou řady zranění měli na pravém kraji obrany veliké problémy a doufám, že Matej nám to vyřeší,“ podtrhl.

Řezníček by dle kouče Dynama měl být ve hře směrem dopředu pro mužstvo vítanou posilou. „Je to rychlostní a silový hráč, pro každou obranu je hodně nepříjemný. Je to podobný typ fotbalisty jako Ondrášek,“ charakterizoval herní styl příbramského odchovance trenér Cipro. „Měl sice svého času určité problémy, které se ale netýkaly fotbalu – a jsem přesvědčen, že to už je pro něj minulostí a že tady nastartuje novou kariéru.“

Oba noví hráči by měli dostat šanci se ukázat už na turné v Německu, kde na Ciprovy muže čeká velice náročná prověrka. „Němci jsou tak o čtyři neděle před námi, navíc pro oba naše soupeře to bude generálka, druhá bundesliga začíná totiž už za týden. Na rovinu tudíž říkám, že v této době to pro nás jsou až příliš silní soupeři,“ zdůraznil trenér Dynama a dodal, že tak těžké soupeře by raději měl až o týden později. „Ale nemůžeme si vybírat,“ pokrčil rameny.

Hráči Dynama se před cestou do Německa nijak netajili přáním, že by si chtěli už konečně zahrát na přírodní trávě. „Mělo by se hrát na normální trávě, avšak ve smlouvě oba týmy mají v závorce také eventualitu, že za nepřízně počasí se hrát může i na umělce,“ vraštil čelo Cipro. „Jede s námi už Machovec a z mladíků Sajtl a Kadula.“

Jihočeši přespali ze čtvrtka na pátek v Teplicích, odkud se ráno přesunou do městečka Senftenberg poblíž Drážďan, kde se od 13.30 hodin bude páteční duel hrát. „V sobotu dopoledne máme nachystán trénink a po nedělním utkání se vracíme domů,“ uzavřel Cipro.