Jeden z okresních zástupců by se měl zařadit do okruhu spolufavoritů, další dva hlásí plán vyhnout se bojům o záchranu.

Přesně týden zbývá do startu nové mistrovské sezony 2013/2014 i v oblastních prvních třídách, a tak se dnes podíváme na druhou nejvyšší krajskou soutěž, kde v béčkové skupině budeme mít znovu trojnásobné zastoupení, a to v podobě prvních týmů FK Spartak Kaplice, FK Nová Ves/Brloh a FC Velešín.

Před startem sezony jsme trenérům shodně pokládali tyto okruhy dotazů:

1/ K jakým změnám došlo v kádru vašeho týmu oproti minulé sezoně, kdo odešel a kdo naopak do mužstva přišel?

2/ Jste spokojeni s letní přípravou, co jste odehráli a s jakými výsledky?

3/ S jakým cílem půjdete do nové sezony I. A třídy?

Spartak Kaplice

Kapličtí pod taktovkou trenéra Petra Lesňáka v minulé sezoně až do posledního kola bojovali o návrat do KP, který jim po prohře ve Vimperku proklouzl mezi prsty. Kaplický kormidelník nám řekl:

1/ „Odešel Jan Smolen, který bude hrát divizi v dresu nováčka z Jindřichova Hradce, a do Rakouska odchází syn Jakub. S ním přicházíme o spoustu gólů, a tak budeme muset změnit styl. Více se musíme zaměřit na obranu, v útoku už asi nebudeme hrát tolik ofenzívně, potrénujeme standardky a o branky se musí podělit další hráči. V tomto směru by měli být přínosem Lukáš Pulec nebo Ondřej Svoboda, kteří se vrátili z Rakouska. A ještě ke změnám, z dorostu přešli do áčka mladíci David Smolen a Marek Hami, trénuje s námi i Jiří Divoký."

2/ „S letní přípravou celkově spokojen nejsem. V době dovolených na tréninky chodilo málo lidí a zlepšilo se to až teď v závěru. Nebylo moc času a na zápasy jsme tým většinou doplňovali i hráči z béčka a různě se to lepilo. Hráli jsme doma s Vyšším Brodem, kdy jsme si proti slabšímu soupeři s chutí zastříleli. V zápase s Hlubokou nás bylo i s asistentem Kučerou dvanáct, přesto jsme nehráli špatně, ale nezvládli jsme pak závěr a od  roztrénovanějšího soupeře dostali výprask. Na turnaji v Ševětíně to byl propadák. První půle úvodního zápasu s domácím týmem sice byla solidní, ale neproměnili jsme   možná šest jasných tutovek a pak na to doplatili. Na koncovku se musíme víc zaměřit. Ve druhém zápase s Bukovskem jsme už vůbec neprodali to, co v týmu je. Čeká nás ještě sobotní generálka doma se Suchdolem, v níž bychom až na Micáka, který je na dovolené, měli být už kompletní."

3/ „Ve skupině jsou tři nováčci, ale i to budou těžcí soupeři. Zahajujeme s Vimperkem, který nás na jaře připravil o postup, na ten zápas se chystáme hodně. Pak máme dva nováčky. Začátek je potřeba chytit a potom se uvidí. Mužstvo se nijak drasticky nezměnilo, Kubu asi srovnatelně sice těžko někdo nahradí, ale pokud se z různých důvodů nebude moc měnit sestava a bude i silná lavička, tak  bychom zase chtěli hrát vepředu. Mužstvo tady na tento cíl stále je a bude jen na nás, jak se k tomu postavíme."

Nová Ves / Brloh

Po velmi špatném podzimu obsadili fotbalisté FK Nová Ves/Brloh v druhém roce  působení v této soutěži nakonec lichotivé osmé pořadí. I do třetí sezony půjde tým od hranic okresu pod vedením zkušeného kouče Karla Švarce, který odpovídal takto:

1/ „V našem kádru prakticky k ničemu nedošlo. Na přestup jsme jen změnili hostování Marka Wohlgemutha z budějovického SKP. Nikdo naštěstí ani neodešel, i když jsme u dvou hráčů vedli nějaká jednání. A co se týká avizovaného konce kariéry Martina Wohlgemutha nebo brankáře Pavla Mráze, tak od obou mám příslib, že v případě nouze či při velké marodce nám vždy vypomůžou."

2/ „Při abnormálních vedrech letošního léta jsme přípravu museli přizpůsobit. Účast na trénincích přesto nebyla taková, jakou bych si představoval. Rovněž všechny přípravné zápasy jsme odehráli v silně kombinovaných sestavách. V Brloze jsme porazili béčko Jankova (pozn. – 6:2) a vysoko prohráli s kompletním Rudolfovem (2:8). Na Rudolfově se vyhrálo 4:3, ale tam na obou stranách hrála spíš béčka. Na turnaji v Ševětíně jsme minulý týden porazili Dolní Bukovsko (6:3) a ve finále prohráli s domácím týmem (0:3). Ve druhém zápase jsme šetřili zraněné Jana Postla a Švarce. A o tomto víkendu jsme zvolili raději volno, aby se všichni dali do prvního mistráku dohromady."

3/ „Dvě sezony po sobě jsme si v I. A třídě na podzim takzvaně pořídili hodně málo bodů a museli všechno dohánět na jaře. Tentokrát proto chceme mít v půlce sezony bodů daleko víc, aby pak bylo klidnější jaro. Kluci se už přesvědčili, že v této soutěži se dá hrát s každým, teď už záleží jen na nich, jak k tomu přistoupí a dokážou prodat fotbalové umění, které nesporně mají. Pokud se toto podaří, tak o umístění a výsledky strach nemám. Měli bychom se pohybovat v klidných vodách."

FC Velešín

Na lavičce loňského nováčka, který až v posledním kole získal definitivu udržení, dochází ke změně. Kouče Romana Rozkošného, jenž u týmu skončil z pracovních důvodů, střídá Milan Frnka. Staronový hrající trenér nám řekl:

1/ „Změny u nás nejsou prakticky žádné. Odešel jen  mladý Grznárik, který se vrátil z hostování do mateřského oddílu a ve Slavoji  se chce dostat do divizního kádru, což mu samozřejmě přejeme. Já jsem rád, že se nám konečně uzdravili všichni dlouhodobí marodi, a to jmenovitě Jirský, Kukačka a Petr."

2/ „Pět neděl jsme trénovali třikrát týdně, navíc jsme odehráli dva turnaje a další tři přípravné zápasy. Porazili jsme Kamenný Újezd (4:3), s hodně kombinovaným týmem se dvakrát prohrálo na turnaji v Římově, pak jsme doma vyhráli Memoriál Milana Prokeše (Římov 2:0, Lomnice 3:0), v úterý jsme porazili doma Ledenice (3:2) a ještě v sobotu máme generálku, v níž zase doma přivítáme nováčka I. A z Dolního Bukovska (pozn. – od 18.30). Celkově hodnotím přípravu jako dobrou."

3/ „Naší prioritou je vyhnout se tentokrát bojům o udržení. Manšaft máme kvalitní a určitě to není cíl přehnaný. Předpokládá to co nejdříve uhrát potřebné body, aby se už na jaře mohlo hrát v klidu. Já osobně mám svůj cíl, a to skončit mezi čtvrtým až osmým místem. A pokud se nám budou vyhýbat zranění, tak by to určitě šlo."