Rokycany - Český Krumlov 1:1 (1:0)

V průběžné tabulce třetí Západočeši ovšem byli jasnými favority a začátek podle toho vypadal. Domácí si vynutili trvalý tlak, který nakonec zaslouženě korunovali brankou do šatny, když se zpoza vápna nechytatelně do šibenice trefil Kocour – 1:0.

Po důrazné přestávkové domluvě se ovšem ve druhé půli na hřišti prezentovalo úplně jiné hostující mužstvo. Jihočeši převzali iniciativu, zpřesnili kombinaci a konečně se dostávali i do koncovky. Obrovskou šanci na vyrovnání měl po spolupráci Pintéra a Špáta na noze v šestnáctce osamocený Vacek, ale z malého vápna netrefil odkrytou branku. Snaha hostů, jejichž ofenzivní choutky ještě více  po hodině hry oživili střídají Weinhard s Baboučkem, nakonec našla vyjádření. Šest minut před koncem pálil z vápna Babouček, zblokovaná střela se dostala k Weinhardovi, který technickým lobem přehodil vybíhajícího brankáře Rokycan a srovnal na 1:1. Ve zbývajícím čase už hosté cenný výsledek udrželi.

Fakta - branky: 44. Kocour – 84. Weinhard, hráno bez karet, jako hlavní řídil rozhodčí Šifalda, sledovalo 200 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Pliška, Klivanda, M. Svoboda, Kroupa – Kodras (60. Weinhard), Pintér, Novák, Vacek (85. J. Zatloukal) – Špát, Beránek (65. Babouček).

Slova od kormidla

Českokrumlovský trenér Jiří Svoboda hodnotí smírnou dohrávku takto:

„I přes velkou zimu se hrálo na velmi kvalitním trávníku, což  v úvodu ale daleko více svědčilo domácím. V prvním poločase byl soupeř jednoznačně lepší a také se zaslouženě ujal vedení. Rokycanští byli důraznější, vyhrávali téměř všechny souboje a měli plno nebezpečných standardek. My jsme naopak byli u všeho pozdě a nedařilo se nám vůbec nic. Když to ale vypadalo, že půli přestojíme bez úhony, tak přišla standardka, kterou jsme odvrátili jen na vápno a volný hráč to krásně trefil do víka. O ten gól jsme si ale koledovali už daleko dříve. V šatně jsem musel o přestávce pořádně zvýšit hlas, což jsem neudělal už hodně dlouho. Kluci si to naštěstí vzali k srdci a druhá půle už byla o něčem jiném. Prostřídali jsme hráče do ofenzívy a šli do rizika, více jsme otevírali hru. Vynutili jsme si tlak a naštěstí se nám v závěru povedlo srovnat. Za remízu jsme nakonec hodně rádi, protože z Rokycan se body jen tak nevozí.   Teď tyto poslední dva zisky musíme ale potvrdit doma!"

Kouč v závěru hodnocení už obrátil pozornost na další zápas, který slavojáky čeká zítra na domácí půdě, kde přivítají poslední Přední Kopaninu, jež přijede povzbuzena výhrou nad Aritmou Praha.