Č. Krumlov B - H. Planá 4:2 (2:1)

První přímou střelu na branku vyslal domácí mladík Rozkošný, ale pak hned z první vážnější akce nečekaně udeřili hosté. V 9. minutě se na pravé straně za domácí obranu dostal Aleš Kvasnička a střelou z velkého úhlu překonal chybujícího pendla Trnku – 0:1.

Další minuty se však již odehrávaly v režii krumlovského favorita. Za chvíli Taranzu zachránilo břevno při střele Pimpary z přímého kopu. V 18. minutě bylo vyrovnáno, když se ve vápně uvolnil zkušený Peťule a předložil balon ke snadné dorážce mladému Persánovi – 1:1.

O pět minut později už měli zelenobílí navrch. Přetažený rohový kop Pimpary přistál na hlavě Peťuleho, a ten se zblízka nemýlil – 2:1. Domácí střelec pak měl na hlavě ještě jednu trefu, ale orazítkoval jen tyč – a do kabin se šlo za nejtěsnějšího stavu.

Do druhé půle domácí vinou zranění dvojnásobně střídali, přesto byla převaha nadále na jejich straně. Hned z první akce sice pro ofsajd neplatila gólová dorážka Peťuleho, ale v 55. minutě to už bylo o dva. Mezi statickými obránci Smrčiny se proháčkoval Pimpara, sražená střela se stala ideální přihrávkou pro osamoceného Kroupu, který zblízka upravil na 3:1.

Pak slavojáci s vědomím náskoku polevili a nechali hrát hosty. Výsledkem však byla jen nastřelená spojnice po dalekonosné bombě Kordíka. Na druhé straně měl naopak tutovku střídající Podskalský, ale dvakrát nechal vyniknout Taranzu.

Hornoplánský gólman se v 77. minutě blýskl i při lobu Peťuleho, ale na dorážku Cardy už neměl nárok. Poslední slovo ovšem patřilo hostům, když osm minut před koncem po pasu za obranu přehodil vybíhajícího brankáře Bednář a do prázdné upravil na výsledných 4:2.

Českokrumlovští si připsali druhou výhru v sezoně a v součtu se čtyřmi remízami už mají na kontě deset bodů. Hornoplánští se o vylepšení dosavadního hubeného jednobodového zisku musí pokusit dnes při velkém lipenském derby ve Frymburku.

Sestavy – Slavoj: Trnka – Z. Adamíček (46. Kopřiva), Houska (46. Pils), T. Weinhard, Litvan – Kroupa, Rozkošný, Carda, Persán – Pimpara (67. Podskalský), Peťule. Smrčina: Taranza – Aleš Kvasnička, V. Ryneš, Z. Šlak, Kostínek – Bednář, Kavka (85. Komžák), Klik, Adam Kvasnička – Švábirt, Kordík.

Trenér Jaromír Štich (Č. Krumlov): „I přes hodně laciný první gól jsme měli celý zápas pod kontrolou. Měli jsme převahu, dařila se nám jednoduchá kombinace po zemi a mohli jsme dát ještě více, než jen čtyři góly. Pochválím tahouna Peťuleho, dobře zahráli i oba dorostenci Persán s Rozkošným. Výhru budeme chtít potvrdit v neděli proti kaplickému béčku."

Trenér Karel Souček (H. Planá): „Ve skrytu duše jsme v Krumlově pomýšleli na bod, ale soupeř byl jasně nad naše současné síly a možnosti. Opět jsme dělali velké hrubky v obraně a celkově to byl náš asi nejhorší výkon. V obraně nám chybí zkušení hráči jako Gajdoš nebo Grmela a hrajeme hodně chaotický fotbal. Soupeř nás přehrál a zvítězil zcela zaslouženě."