V domácí premiéře přivítala kaplická děvčata na svém hřišti tým pomýšlející na postup do druhé ligy a nedokázala navázat na šestigólovou kanonádu z pražského Jižního Města.

Kaplice – Holoubkov 0:3 (0:0)

V prvním poločase byla hra více méně vyrovnaná, ale s přibývajícím časem si začaly hostující hráčky vytvářet územní převahu. Do pauzy však byla k vidění prakticky jediná vyložená příležitost. Z pravé strany pronikla do vápna Hurtová, její střelu stačila gólmanka Poláčková srazit a míč putující do prázdné branky akrobaticky odkopla z čáry obětavým zákrokem vracející se Bartoníčková.

Druhý poločas ovšem začala domácí děvčata velice aktivně, soupeře zatlačila před branku a měla několik standardních situací, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Poté co se hostující hráčky vymanily z tlaku, začaly být velice nebezpečné. Nejprve po individuální akci pálila Hurtová mimo. Skóre se měnilo krátce po uplynutí hodiny hry, kdy si ve vápně důrazně počínala Březinová a otevřela skóre zápasu – 0:1.

Za chvíli pak hostující fotbalistky odskočily na rozdíl dvou branek. Po zpětné přihrávce Hurtové nadvakrát překonala domácí brankářku Pochová – 0:2.

V polovině druhého dějství po přihrávce kapitánky Křivové byla v šanci Veronika Jedličková, pálila však jen do brankářky Havlové. Definitivní podobu pak dala výsledku 77. minuta, kdy se prosadila nejlepší hráčka na hřišti Jana Hurtová, která po pěkné individuální akci jistila zasloužené vítězství hostujícího týmu – 0:3.

V závěrečné desetiminutovce mohla děvčata z Kaplice alespoň korigovat. Nejprve po centru Vocedálkové zakončovala V. Jedličková, lob však skončil nad břevnem. Poté po trestném kopu Křivové hlavičkovala Bartoníčková pouze do břevna.

Na druhé straně také zvonilo břevno, to když gólmanka Poláčková na konstrukci vyrazila trestný kop Pochové. V samotném závěru Havlová zneškodnila nebezpečnou střelu Bartoníčkové. Krátce na to hostující brankářka neudržela střelu Křivové, ale Jedličková ve stoprocentní šanci selhala.

Celkově nutno říci, že domácí hráčky v tomto střetnutí nepodaly dobrý výkon. Soupeřky byly lepší a zaslouženě získaly všechny tři body.

Sestava Kaplice: Poláčková – K. Jedličková (67. Bartková), Vaňková, L. Tomášová, Tošilová, Doubravová, Koláčková (78. Kováříková), Bartoníčková, Vocedálková (87. Járová), Křivová, V. Jedličková.

Libor Granec