Kaplice – Loko ČB 0:3 (0:2)

Pro hosty nemohl zápas snad ani začít lépe, neboť se už na začátku 2. minuty dostali do vedení. Po autovém vhazování si našel prostor ke střele Tauber a křížnou přízemní střelou překonal brankáře Říhu – 0:1.

To byla takříkajíc voda na mlýn Lokotky a rychlý gól dal ráz celému střetnutí. Kapličtí sice měli v dalších minutách míč častěji na kopačkách, ale v koncovce se jim nedařilo. Naopak, hosté podnikali rychlé kontry, které byly velice nebezpečné.

V 10. minutě přesnou kolmicí Smolen našel nabíhajícího Doubravu, ten se pokusil o kličku hostujícímu brankáři, ale úspěšný nebyl. Ve 12. minutě Smolen rozehrál roh na Januru, ten zprava vyslal technický pokus, ale Kuruc míč zpod břevna vyškrábl na další roh. Po následném Smolenově centru od praporku hlavičkoval v dobré pozici Doubrava nepřesně.

Po čtvrthodině hry přišel rychlý výpad hostů, přečíslení sehráli hráči Lokotky na nabíhajícího Květouna, ten však byl poněkud zbrklý a mířil mimo. Na druhé straně z rohu centroval Smolen a mimo tyče hlavičkoval Románek. Vzápětí se spartakovci dožadovali odpískání penalty po zákroku na Preuslera, ale arbitr byl jiného názoru. Po půlhodině hry se ke střele z šestnáctky dostal Tauber, tečovaná rána skončila na břevně domácí svatyně, u odraženého míče byl zcela sám hostující kapitán Hostek, místo umístěné střely však zvolil razanci a branku přestřelil. Ve 40. minutě Říha vyrazil na roh střelu Nebora.

O chvíli později se již hosté druhé branky dočkali. Po rohovém kopu se za vápnem dostal k odraženému míči Tauber, tvrdá přízemní rána si našla cestu až k Říhovi, který pohotově míč vyrazil, bránící hráči ovšem byli jen v roli statistů a Květoun pohodlně přidal druhý gól hostů – 0:2. Do kabin mohli domácí odcházet o něco spokojenější, kdyby jim v poslední minutě nezkazilo radost břevno svatyně hostů, na kterém skončil pokus Janury.

O přestávce sáhl lodivod Rybák k dvojnásobnému střídání – a úvod druhé půle patřil domácím. Ti byli aktivní, ale gólu se ne a ne dočkat. Hned v první minutě druhé půle Kebl kolmicí oslovil střídajícího Křemenského, ten však v gólové pozici Kuruce nepřekonal. Vzápětí centroval z levé strany Smolen, pod břevno nasměroval hlavičku Janura, ale Kuruc míč vytáhl na roh. Po následném centru Smolena hlavičkoval mimo Románek. V 57. minutě pak Křemenský posunul míč doleva nabíhajícímu Doubravovi, ten však mířil také mimo.

Prakticky z protiútoku se hosté poprvé po změně stran dostali na dostřel kaplické svatyně a třetím gólem definitivně rozhodli o výsledku. Květoun na levé straně dostal příliš volného prostoru a po jeho přihrávce Nebor prostřelil gólmana Říhu – 0:3.

V závěrečných deseti minutách mohli Kapličtí alespoň korigovat. Střídající Marek prodloužil hlavou na Januru, jehož pokus o přehození vyběhnutého gólmana však skončil nad. O pár minut později se ve vápně pěkně uvolnil Janura a po jeho zpětné přihrávce branku Lokomotivy přestřelil Šálek.

I když celkově v zápase více míč na kopačkách drželi domácí, tak hosté vyhráli zcela zaslouženě, neboť byli nebezpečnější v útočné fázi a hlavně dokázali být produktivní.

Fakta – branky: 2. Tauber, 42. Květoun, 58. Nebor, střely na branku 6:8, mimo 7:4, rohy 9:5, fauly 12:12, ŽK 1:2 (u domácích Kebl), rozhodčí Třeštík, 145 diváků.

Sestava Kaplice: F. Říha ml. – Zifčák (46. Štrbačka), Mil. Románek, Sedláček (82. Kuchař), D. Smolen, Šálek, Hami (46. Křemenský), Kebl, Doubrava, Preusler (75. F. Marek), Janura.

Libor Granec