Nová mistrovská fotbalová sezona 2016/17 klepe na dveře, a tak se dnes podívejme do tábora z okresních týmů nejvýše působícího celku – divizního českokrumlovského Slavoje.

Na lavičku zelenobílých se po téměř desetileté odmlce vrací v roli hlavního kouče zkušený Václav Domin.

„Kádr jsme s kolegou Jiřím Černým na začátku přípravy převzali pochopitelně i se zraněnými klíčovými hráči, z nichž se bohužel zatím nikdo k týmu nevrátil," předesílá kormidelník a dodává: „U Klivandy to s křížovými vazy vypadá na hodně dlouho a Dudáka s podobným problémem teprve čeká operace. Naštěstí alespoň Wagner už pomalu začíná vyklusávat, ale má šrouby v noze a naplno se zapojí nejdřív za měsíc."


Soupiska áčka Slavoje však kromě zmíněných výpadků doznala i řady dalších změn…

„Z dřívější základní kostry vlastně odešel jen Pavel Svoboda. Na druhou stranu se z Velešína vrátil Petr Fišer, zkušený hráč, který týmu určitě pomůže. A kádr jsme doplnili řadou mladíků, ať z našeho dorostu nebo z Dynama. To jsou kluci navyklí na určitou tréninkovou morálku, je v nich perspektiva a záleží jen na nich, jak se uplatní. Pro nás je tu ovšem dobrý signál, což ukázala i příprava, že kdyby třeba došlo k nějaké podobné katastrofě, jakou zažíval můj předchůdce Jirka Svoboda v závěru jara, tak se nemusíme bát pro tyto mladíky sáhnout," těší kouče přísun nadějí.

A co ještě trenérovi ukázala nedávno skončená letní příprava?

„Jasné je, že bychom potřebovali posílit útočnou fázi. Na hrot je tu Carda, jehož pozice je pevná. Velmi dobře svými zkušenostmi pomáhá Peťule, ale pak už do útoku máme jen mladíky Matějáka s Hofmannem, takže by to chtělo ještě někoho zkušenějšího. Zároveň také budeme hledat ještě gólmana. Vedle jedničky Trnky totiž máme už jen mladého Votýpku. Ten se sice v přípravě ukazoval ve velmi dobrém světle, ale na divizi se ještě musí učit a sbírat zkušenosti," ví kormidelník.

V globálu však příprava zelenobílých splnila účel a kouč si většinou chválil.

„Červenec sice propršel, trénovali jsme na vodě a jen jednou byli na hlavním hřišti, ale objem, který byl v plánu, ten jsme splnili, včetně zápasů. Jediným mínusem tak byla zranění Kabeleho, který už naštěstí začíná trénovat, a mladého Patrika Filipa. Ten se bohužel zranil hned na úvod přípravy při turnaji v Soběslavi a patrně vypadne na delší dobu, což mě hodně mrzí."

Českokrumlovští zažili v mnohém rozporuplnou minulou sezonu, kdy po doslova bídném podzimu nasadili naopak ke skvostnému jaru a republikovou soutěž jistě zachránili. S jakým cílem jde staronový kouč zelenobílých do nového ročníku, který Slavoj rozehraje v sobotu dopoledne doma se západočeskou Doubravkou?

„Na divizní zápasy jsem v rámci možností samozřejmě chodil. Doubravku jsem na jaře viděl a musím uznat, že to byl nejsilnější soupeř, který tu hrál i nejlepší fotbal," uvědomuje si lodivod kvalitu nejbližšího protivníka a jedním dechem pokračuje: „Já jsem ale v divizi trénoval naposledy před devíti lety, takže jdu tak trochu do neznáma. Naším prvotním cílem ovšem znovu bude tuto soutěž pro Krumlov udržet, což předpokládá chytit začátek. Vedení klubu chce vidět tým v klidných vodách, s tím, že bude třeba na podzim uhrát přibližně dvacet bodů. Je to ovšem fotbal, takže já osobně bych nerad končil po čtvrtém kole," směje se Václav Domin a uzavírá: „Příprava byla solidní, dobře jsme potrénovali, ale jak na tom doopravdy jsme, to se pozná až v samotné soutěži."

Kádr pro divizi - podzim 2016

Odchody: P. Svoboda, Š. Beránek, Jakeš, N. Kotlár, Steinocher (vše konec hostování), Rozkošný, Grznárik (oba Velešín), Žilenko (B tým), Vnuk (Větřní).

Příchody: Votýpka (z Větřní), Fišer (z hostování Velešín), Tůma (z dorostu), Sekyra, Hofmann (z dorostu Dynama ČB), Švec, Strapek (oba návrat z hostování v dorostu Dynama ČB).

Brankáři: Michal Trnka (ročník 93), Jakub Votýpka (99).

Obránci: Václav Beránek (84), Martin Dudák (94, momentálně zranění), Jakub Kabele (93), Michal Kroupa (90), Lukáš Mravec (93), Dominik Peroutka (98), Martin Svoboda (89), Matěj Švec (99).

Záložníci: Petr Fišer (84), Lukáš Hofmann (99), Václav Novák (91), František Persán (96), Jan
Sekyra (99), Michal Strapek (99), František Tůma (99), Jakub Wagner (91, zranění).

Útočníci: Jiří Carda (92), Michal Klivanda (88, zranění), Miroslav Matěják (97), Jan Peťule (81).