Premiéra odvet se však zelenobílé družiny trenéra Václava Domina týkat nebude, protože sobotní dopolední partie dvanáctého Slavoje s průběžně pátou Dobříší byla vinou nezpůsobilého terénu hrací plochy na krumlovském stadionu odložena a po dohodě oddílů se bude dohrávat ve středu 4. dubna (od 16.30).

„Odklad jarního startu a zápasu s Dobříší vítám. Někdo sice může spekulovat, že jsme si to odložili, protože máme velkou marodku, ale tak to rozhodně není!“ kategoricky říká krumlovský kouč Václav Domin a jedním dechem dodává: „Byl jsem se několikrát v týdnu na hřišti podívat a opravdu by to bylo neregulérní. Na ploše byly ještě zmrazky, podklad je promrzlý, na tom se skutečně hrát nedá. Kdyby se hrálo, tak fotbalu by to neprospělo a bylo by to i o zranění hráčů,“ má jasno trenér Slavoje.

Krumlovští tak hledali náhradní víkendový program, byť v neděli mají slavojáci v rozpise ještě turnajový zápas Hlubocké zimní ligy o konečné třetí místo s Netolicemi.

„Na sobotu sháněla soupeře Želeč, takže bychom asi zamířili do Sezimova Ústí k přípravě s prvním týmem krajského přeboru a na Hlubokou by jela omladina. To se ještě dolaďuje,“ uvedl před víkendem krumlovský lodivod (pozn. – v pátek před polednem).

Ostrý jarní start si tak zelenobílí odbudou až další víkend na hřišti nováčka z Březové, který před jarem hlásí atraktivní posilu v osobě explzeňského špílmachra Pavla Horvátha, nyní trenéra druholigového Sokolova.

„Osobně mě potěšila slova Pavla Horvátha, který v jednom rozhovoru ocenil, že v divizi se vůbec nehraje špatný fotbal a není to tady žádná mlátička. Jeho návrat tedy vítám. Vždy to byl technický hráč, výborný fotbalista, pro lidi bude jeho návrat na trávníky tahákem a pro divizi je to jen přínos,“ kvituje Domin.

ZIMA POD LUPOU

Vraťme se však ještě do zimního přípravného období. Jaké bylo z pohledu trenéra zelenobílých?

„Musím říci, že nám zima až na pár věcí celkově vyšla. Spokojen jsem byl s přístupem hráčů, tréninkovou morálkou i samotnými zápasy. Povedlo se i soustředění v Černé, kde nás bylo dvaadvacet, což je pěkné. Odehráli jsme velmi kvalitní zápasy s juniorkou Dynama, na hlubockém turnaji s domácí Hlubokou nebo s Protivínem a tamtéž také velice dobrou přípravu s německým celkem. Jediné, co mě mrzí, byl zápas s Lomem, kdy jsme přišli o pět zraněných. O tom ale bylo už řečeno dost a soupeři to nezazlívám. Jak jsme na tom ovšem po herní stránce doopravdy, to nám ukážou až mistrovské zápasy,“ ví první muž krumlovské lavičky.

Václav Domin si v průběhu zimní přípravy pochvaloval i přínos nových tváří. Jak kádr Slavoje aktuálně vypadá?

„Odešel obránce Zatloukal a skončil u nás i brankář Kříž. Gólmanský post se tím trochu narušil, protože Trnka po dlouhém zranění teprve začíná s lehkým tréninkem. Proto stále jednáme s Kaplicí o příchodu Říhy, který s námi absolvoval celou přípravu a rádi bychom ho tedy získali. Klíčový je pak příchod střelce Taubera, protože v útoku nás dlouhodobě asi nejvíc tlačí bota. Tomáš se dobře uvedl, ukázal, že je kanonýr, v koncovce si věří, navíc je to poctivý kluk. Jsem rád, že ho v týmu máme. Uvidíme, jak si poradí s přechodem do divize, ale věřím, že mu to bude takzvaně lepit i tam,“ prorokuje Václav Domin.

NA JAŘE OD NULY

Českokrumlovský Slavoj figuruje v poločasové tabulce divizní skupiny A na dvanáctém místě. V neskutečně našlapaném pořadí však má stejně daleko (či blízko) k nejužší špičce nebo naopak k samému dnu…

„O cíli pro jaro se bavit nemusíme, chceme se samozřejmě v divizi udržet! V tabulce jsou první Karlovy Vary více méně jasné, zbytek týmů však s nadsázkou hraje o záchranu. Rozdíly jsou minimální a po třech kolech může být pořadí úplně přeházené. Pro samotnou soutěž je to ovšem pozitivní a o to víc bude jarní část zajímavá. Na jaře tedy i my začneme takzvaně od nuly a půjdeme postupnými kroky,“ vzhlíží k druhé polovině sezony krumlovský trenér Václav Domin.