Poslední vystoupení fotbalových nadějí českokrumlovského Slavoje v republikových a oblastních soutěžích.

Divize dorostu

V republikové České divizi dorostu měli krumlovští mladíci v pátém kole na programu jihočeská derby s výběry budějovického SKP na domácím trávníku, z nichž pohříchu nevytěžili ani bod.

Starší slavojáci tak klesli v průběžné tabulce až na předposlední třináctou příčku a stejnou pozici zatím s jedním bodem na kontě obsazuje i mladší dorost Slavoje.

Starší dorost: Č. Krumlov – SKP Č. Budějovice 1:4 (0:1)

Branky: Kubík – Paclík 2, Pouzar, Mertl.

V partii starších výběrů šli hosté v první půli lacino do vedení. Po pauze pak Budějovičtí přidali druhou branku, na kterou slavojáci ještě kontrovali třetím zásahem Petra Kubíka v sezoně. Domácí pak ve snaze vyrovnat otevřeli hru a ještě dvakrát inkasovali – 1:4.

„Herně byl zápas celkem vyrovnaný. V první půli nás ale srazil laciný gól po hrubce brankáře. Když jsme pak konečně začali hru vyrovnávat, přišel druhý úspěch soupeře. Ještě jsme snížili, ale pak nás hosté z brejků vytrestali. Domácí zápas se nám tentokrát nepovedl. Postrádal jsem u našich hráčů bojovnost a nasazení, chyběla mi ve hře větší vůle po vítězství,“ hodnotil trenér staršího krumlovského dorostu Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: J. Kejšar – K. Zatloukal, Lacko, Rozkošný, Decarli – Carda, Kotlár, Bordáč, Kopřiva – Hermann, Kubík, střídali: Dub, Hončík, Žižka, Doubek.

Mladší dorost: Č. Krumlov – SKP Č. Budějovice 1:5 (1:4)

Branky: Štěpánek – Polanský 3, Tressl, Smějsík.

V zápase mladších byl největší rozdíl v produktivitě. Zatímco hosté v koncovce postupně navyšovali skóre, tak domácí z řady šancí dokázali vstřelit jedinou branku, kterou Štěpánek v první půli korigoval na průběžných 1:2.

„I přes hodně vysokou prohru jsme myslím herně úplně nepropadli. Náš problém se zakončováním vypracovaných šancí ale přetrvává. Třeba Lávička šel v zápase třikrát sám na branku, ale gól nedal. Soupeř byl daleko produktivnější a naše hrubé individuální chyby v defenzívě dokázal trestat,“ měl jasno kouč mladšího výběru Václav Domin.

Sestava Slavoje: Hončík – Dunka, Didkivsky, Vysokomýtský, M. Kejšar – Kvasnička, Perník, Sláma, Fatura – Štěpánek, Lávička, střídali: Dědič, Záveský.

V dalším kole čeká českokrumlovské mladíky těžká zkouška v podobě nedělních vystoupení na půdě rezervních výběrů ligového Dynama Č. Budějovice, přičemž mladší slavojáci se v derby na Složišti postaví po pěti kolech stoprocentnímu lídrovi průběžné tabulky.

Krajský přebor žáků

Čtvrté vystoupení v krajském přeboru absolvovali žáci krumlovského Slavoje v azylu soupeře z Břilic na trávníku v Novosedlech nad Nežárkou, kde pokračovaly obě série zelenobílých. Starší slavojáci si připsali čtvrtou výhru, znovu neinkasovali a vévodí průběžné tabulce lepším skóre před rovněž stoprocentními Strakonicemi. Mladší naopak vyšli i počtvrté naprázdno a jsou bez bodu poslední.

Starší žáci: Břilice – Č. Krumlov 0:2 (0:1)

Favorit se poprvé prosadil už ve 2. minutě, kdy po rohu zblízka dorážel Bednář. Pak ovšem měli hosté s důraznou agresivní hrou soupeře problémy a dlouho nemohli přidat uklidňující pojistku. Ve druhé půli však hosté převzali iniciativu a výsledkem byla trefa kanonýra Tichovského po dalším rohu. Domácí z brejků dokonce dvakrát nastřelili břevno, ale další čisté konto Dobrovodskému nepokazili.

„I přes výhru nemohu být tentokrát spokojen. Trápila nás špatná rozehrávka a museli jsme pak čelit nebezpečným kontrům soupeře. Nenašel se jediný hráč, který by vzal odpovědnost na sebe. Zklamala záloha, útočníci hráli bez nasazení,“ nebyl spokojený trenér Vlastimil Hlásek.

Sestava Slavoje: Dobrovodský – Decarli, Švec, Michl, Čabaj – Bednář, Rozkošný, Mašek, Persán – Mondšpígl, Tichovský, střídali: Horváth, Oškrda, Kotlár.

Mladší žáci: Břilice – Č. Krumlov 3:0 (1:0)

Branky: Šíma, Průcha, Vochozka.

V dalším kole se žáci Slavoje představí na domácím trávníku, kde v neděli přivítají rezervní výběry FK Tábor.