Ani v druhém jarním dějství krajských přeborů nepoznali fotbaloví dorostenci českokrumlovského Slavoje hořkou chuť bodové ztráty, když na domácím trávníku dokázali navázat na předchozí výhry v Jindřichově Hradci plným ziskem v partiích s výběry Protivína.

Starší slavojáci se na očekávanou výhru nad celkem ze spodku tabulky sice hodně nadřeli, ale tři body si nakonec připsali a jsou nadále jen vinou horšího skóre v průběžné tabulce druzí za českobudějovickým SKP, který shodně dosud nasbíral 38 bodů. Mladší krumlovský dorost vyhrál rozdílem tří branek a je se 40 body nadále třetí o skóre za druhou Lokomotivou Č. Budějovice a stále s osmibodovým mankem na nadále stoprocentního lídra pořadí z Tábora.

Starší dorost

Český Krumlov – Protivín 2:1 (1:0)

Domácí favorit hned od úvodních minut zatlačil hosty na jejich polovinu, ale v koncovce se trápil. K vidění bylo několik zahozených tutovek a do střelecké listiny se zapsal až před půlí Novák – 1:0.

Druhý poločas však rozehráli domácí špatně a hostům se podařilo zásluhou Nováka srovnat na 1:1. Poté domácí sice znovu přidali, vynutili si převahu, ale bez kýženého efektu. Rozhodnutí přišlo až v nastaveném čase, kdy se po souboji Siváka s hostujícím Novákem a brankářem Hlaváčem dostal odražený míč k dobíhajícímu Sirotkovi, který střelou do odkryté branky rozhodl o tom, že doma zůstanou všechny tři body – 2:1.

„Hosté nás překvapili velmi dobrou hrou obrany a brankáře. Přesto mohlo být rozhodnuto daleko dříve, kdybychom proměnili vyložené šance z první půle,“ řekl nám trenér krumlovských mladíků Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje ČK: Kothánek – J. Zatloukal, Sirotka, P. Žilavý, V. Žilavý – Novák, Sivák, Zimek, Tancer – Budík, Pimpara, náhradníci: Šváb, K. Zatloukal, Cieslar, Kopřiva, Vokál.

Mladší dorost

Český Krumlov – Protivín 4:1 (2:1)

Mladší krumlovští dorostenci potvrdili dobrou formu i v tomto utkání. Domácí měli po celý zápas výraznou převahu, kterou postupně vyjádřili i gólově, když se mezi střelce zapsali Carda, Žižka, Kubík a Hončík. Čestný úspěch hostů v první půli zaznamenal Soumar.

„Mladší dorost má v současné době herní pohodu, kterou předvedl i v tomto zápase. Od začátku šli kluci za vítězstvím zcela přesvědčivě. Je jen škoda, že nemají ještě větší hlad po brankách, aby podobnému soupeři nastříleli víc než jen standardní tři až čtyři góly,“ hodnotil člen trenérského triumvirátu u krumlovského dorostu Václav Domin.

Sestava Slavoje ČK: Kejšar, Žižka, Havel, K. Zatloukal, Lacko – Carda, Decarli, Rozkošný, Kopřiva – Hundsnurscher, Hermann, náhradníci: Uhlíř, Doubek, Hončík, Kubík, Zeman a Pavlis.

V dalším kole krajského přeboru pojedou dorostenci českokrumlovského Slavoje v sobotu dopoledne do Borovan, kde na půdě celků z úplného dna tabulek budou opět horkými favority.