V krajském přeboru kategorie dorostu se po dlouhých letech na této úrovni uskutečnilo prestižní derby výběrů krumlovského Slavoje a kaplického Spartaku.

Starší dorost

2. kolo (3. hrané): Č. Krumlov – Kaplice 1:1 (1:1), na penalty 2:4.

Favority duelu starších výběrů byli domácí slavojáci, kteří z předchozích dvou kol vytěžili pět bodů. Naproti tomu spartakovci byli prozatím bez bodů. Hostující trenéři udělali několik změn v sestavě, když se do základní jedenáctky dostali hned čtyři hráči od mladších, z nichž Čutka a Pál na jaře patřili ještě mezi starší žáky.

Úvod utkání se odehrával dle papírových předpokladů. Na úvodní gól se čekalo pouze do 3. minuty, kdy se po rohovém kopu k míči dostal Jakub Smolík a poslal domácí do vedení – 1:0. Jenomže Kapličtí v obměněné sestavě neskládali zbraně a krátce po uplynutí úvodní poloviny prvního poločasu se jim podařilo vyrovnat. Ve 24. minutě Hošek na pravé straně vybojoval míč na váhajícím obránci, zpětnou přihrávkou našel nepokrytého Patrika Draškoviče, jenž se postaral o nerozhodný výsledek 1:1. V dalším průběhu byli hosté svému hostiteli více než vyrovnaným soupeřem. I přes některé možnosti před oběma brankami se však šlo do kabin za nezměněného nerozhodného stavu.

Hned po změně stran zahrozili Krumlovští, ale šanci přečkali spartakovci bez úhony. Jinak druhý poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Diváci se už pak nedočkali vyložených brankových příležitostí, hra se odbývala převážně mezi šestnáctkami – a schylovalo se k penaltovému rozstřelu. Domácí se sice snažil potvrdit roli favorita ještě v základní hrací době, ale hosté si první krajský bodík již vzít nenechali.

Penaltovou loterii zahajovali hosté a Marek se nemýlil. Domácí Hošek se však nenechal zahanbit a srovnal stav. Již v druhé sérii se k provedení penalty postavil hostující gólman František Říha, svého brankářského kolegu pokořil a následně si poradil se střelou Filipa. V třetí rundě brankáři předčili střelce. Nejprve neuspěl kaplický Daniel a vzápětí se obdobně vedlo i krumlovskému Schmidtmayerovi. Hosté tedy dál zůstávali ve výhodě. Tu navíc umocnil úspěšný exekutor Kuchař. Pro domácí vykřesal ještě naději Gábor, když snížil před závěrečnou sérií na 2:3. Zisk bodu navíc však následně pro hosty zpečetil kapitán Štrbačka v den svých osmnáctých narozenin – a Kapličtí se mohli radovat.

Sestavy – Č. Krumlov: Votýpka – Smolík, Benda, Filip, Kotlár, Musil (41. Lukáč), Tůma, Zwiefelhofer (30. Schmidtmayer), J. Hošek, Krák, Sivák (90. P. Gábor), Kaplice: F. Říha – Štrbačka, Kuchař, Čutka, Daniel, F. Marek, Sulzer (52. Flaška), Pál (64. P. Bárta), Pečenka, Draškovič (82. M. Urazil), P. Hošek (83. Mil. Lhotský).

Mladší dorost

2. kolo (3. hrané): Č. Krumlov – Kaplice 10:1 (6:1).

Kapličtí dorostenci měli před derby zápasem plný bodový zisk, ale jak již bylo sděleno výše, tak trochu padli za oběť výsledku starší kategorie. Tam i díky nim vyválčili spartakovci první mistrovské body. Únava se však na hráčích hostů viditelně projevila, i když nutno férově přiznat, že i v té nejlepší možné sestavě by Kapličtí dobře hrajícím domácím těžko odolávali.

Domácí Slavoj se do vedení dostal již v 1. minutě, kdy brankáře Posela překonal Trapl – 1:0. Na úvodní branku ještě hosté dokázali odpovědět, když ve 14. minutě po Goretkiho přihrávce vyrovnal Růžička svým prvním gólem v kaplickém dresu na 1:1. Trvalo ovšem jen šest minut – a Krumlovští znovu vedli. Na branku Tůmy pak domácí do půle navázali ještě čtyřikrát. Po změně stran pak slavojáci dalšími čtyřmi góly dali výsledku dvoucifernou podobu. Závěrečný hvizd byl pro hosty vysvobozením…

Branky: 1. a 31. Trapl, 21. a 42. D. Gábor, 74. a 76. P. Filip, 20. Tůma, 34. Šára, 35. Harvan, 53. Dvořák – 14. Růžička.

Sestavy – Č. Krumlov: Votýpka – Harvan, Dvořák, Fuciman, Paráček, Šára, Štěpán, Trapl, Ješina, Tůma, Hladík, střídali: P. Filip, D. Gábor, Szöke, Indra, Lukáč, Friš, Kaplice: Posel – Hájek, Čutka, Sulzer, J. Barták, Růžička, Goretki, Pál, Vaniš, Pícha, M. Urazil, střídal: Pečenka.

Krajští žáci

Hodně napilno měli v krajském přeboru účinkující žáci krumlovského Slavoje, kteří v posledním prázdninovém týdnu odehráli nejprve dohrávku vloženého 13. kola v Prachaticích a poté v neděli doma hostili výběry Vimperka. Pohříchu jediný bodík získali starší za remízu a následnou prohru v penaltách pod Libínem.

KP starší žáci – 13. kolo: Prachatice – Č. Krumlov 0:0, na penalty 4:2, za hosty penalty proměnili Kordík a Dunka, neproměnili Radychovskyj a Červeňák. Slavoj: Bílý – Duspiva, Radychovskyj, Hluško, Pražma, Růžička, Michálek, Červeňák, Fuchs, Kordík, Hlušková, střídali: Bouček, Krajíc, Bereš, Dunka, Tureček.

KP starší žáci – 2. kolo: Č. Krumlov – Vimperk 2:12 (1:5), za domácí: Kordík 2. Sestava Slavoje: Bouček – Michálek, Sláma, Pražma, Duspiva, Růžička, Červeňák, P. Kotlár, Tomka, Kordík, Dunka, střídali: Krajíc, Fuchs, Tureček.

KP mladší žáci – 13. kolo: Prachatice – Č. Krumlov 3:0 (2:0). Sestava Slavoj: Bouček – Ryneš, Z. Moťka, J. Moťka, Tichý, Homolka, Kastenmajer, Lach, Helcl, Trapl, Pavelka, Kotlár.

KP mladší žáci – 2. kolo: Č. Krumlov – Vimperk 4:6 (3:5), za domácí: Kastenmajer 2, Kotlár, Lach. Slavoj: Bouček, Ryneš, Tichý, Pavelka, Kotlár, Lach, Trapl, Homolka, Kastenmajer, Helcl.

Žáci kaplického Spartaku v domácí premiéře hostili ve druhém kole I.A třídy výběry budějovické Slávie a výhodu vlastního prostředí využili na sto procent.

I.A třída starší žáci (sk. A) – 2. kolo: Kaplice – Slávia ČB 7:0 (4:0), branky: Goretki 2, Muška 2, Bejdák, Pastier, A. Valíček. Kapličtí starší žáci navázali na dvoubodový zisk z Nové Bystřice a po přesvědčivém výkonu tentokrát brali všechny tři body. Sestava Spartaku: F. Bílý – Zayml, Tesař, M. Kaňka, Mat. Lhotský, Ovádek, Pöschko, Goretki, Jak. Česák, F. Janda, A. Valíček, střídali: Muška, Bejdák, Pastier.

I.A třída mladší žáci (sk. A) – 2. kolo: Kaplice – Slávia ČB 3:2 (3:2), branky: F. Janda 2, Muška – Voneš z pen., vlastní (Zayml). Kapličtí na úvod bodovali naplno a povedlo se jim to po tuhém boji se Slávií. Domácí dvakrát vedli, ale sešívaní pokaždé odpověděli. Rozhodnutí padlo v poslední minutě první půle, kdy František Janda vyhrál souboj s Vonešem a prudkou střelou pod břevno vsítil svojí druhou a nakonec vítěznou branku. Sestava Spartaku: F. Štěpánek – Pastier, J. Janda, F. Janda, Mat. Lhotský, Muška, O. Barták, Beránek, O. Říha, Dvořák, Zayml, Jak. Česák.