Dynamo už na páteční večer, Táborsko na sobotní odpoledne.

Na Střeleckém ostrově v pátek večer od 18 hod. hráče Dynama prověří druholigová Viktoria Žižkov, která poté, co Jihočechy na závěr podzimu v předehrávce jarní části II. ligy porazila 1:0, se zřejmě vrátila do hry o postup. Alespoň tomu nasvědčuje počet posil, které v zimě Žižkov udělal.

Někteří hráči z podzimního kádru sice odešli (mj. Bartl a Sivrič do Mladé Boleslavi, Zapalač do Frýdku-Místku, Červenka do Slavie a Stožický do Teplic), nicméně mnohem více jich na Žižkov na hostování v zimě přišlo – a to někteří i hodně zvučných jmen: brankář Tomáš Holý (Sparta), bek František Ševinský (Ml. Boleslav), záložníci Matěj Štochl (Příbram), Miroslav Podrazký (Dukla Praha), Vojtěch Hadaščok (Liberec), Jan Bazal (Slavia), Vukadin Vukadinovič (Jablonec) a útočník Radek Voltr (Hradec Králové)!

V minulém přípravném zápase proti divizním Úvalům v obci Tuchoraz páteční soupeř Dynama vyhrál 3:0 a dle klubového webu podal slušný výkon. „Utkání rozhodně splnilo svůj účel. V prvním poločase jsme na těžším terénu zahráli velice dobře a předváděli také dobrou kombinaci," vyzdvihl kouč Jindřich Trpišovský a dodal, že ve druhé části utkání se do hry jeho týmu vloudilo trochu laxnosti a kvalita tudíž opadla. „Nezbytností stále je, abychom naši hru v útočné fázi zkvalitnili a zpestřili. Pořád ještě na některé posty hledáme ideální variantu, do páteční generálky v Budějovicích o základní sestavě však chceme mít jasno," uvedl Trpišovský.

Černobílí proti Žižkovu půjdou dle sportovního manažera Martina Vozábala až na dlouhodobé marody Haška a Wermkeho v plné síle. „Trénovat už začal i Lengyel, otazník ale visí nad Benátem," poznamenal Vozábal.

Vedení Dynama upozorňuje své fanoušky, že na páteční předjarní generálku se Žižkovem je vstup zdarma. „Otevřena bude hlavní brána na stadion, takže se fanoušci budou moci usadit na hlavní nebo na jižní a severní tribunu. Východní tribuna, která má vstup pouze z ulice Boženy Němcové přes velké parkoviště bude zavřena," upřesnil ve svém mailu pro Deník tiskový mluvčí Dynama Aleš Strouha.

Fotbalisté Táborska sehrají generálku s domažlickou Jiskrou až v sobotu, kdy s ambiciózním sokem z ČFL změří síly na přírodní trávě (14.30 na stadionu Míru).

V sobotu farma s Jankovem, dorost s Boleslaví

Po páteční generálce fotbalistů A-týmu Dynama se Žižkovem (18 Střelecký ostrov) se fanoušci mohou v sobotu vydat na dvě zajímavá utkání na Složiště.

V sobotu dopoledne strakonická farma Dynama, které na středu chystaný duel s Třeboní odpadl, hraje v generálce na jarní část III. ligy s Jankovem (začátek utkání v 10.15 hodin).

Od 13 hodin se v sobotu na Složišti v I. lize dorostu utká devatenáctka Dynama s Ml. Boleslaví. „Chceme potvrdit výhrou bod, který jsme před týdnem uhráli v Teplicích," ujistil trenér Petr Skála a dodal, že k dispozici by měli být i Tomášek s Fundou, otazník že ale visí nad Horákem (kotník) a Coufalem (achilovka).

Čtyři mladíci Dynama v reprezentacích

Čtyři jména mladých fotbalistů Dynama Č. Budějovice se objevila v nominacích na březnové akce mládežnických reprezentačních cel­ků.

Do české jednadvacítky byl k přípravnému utkání s Norskem (5. března) jako náhradník nominován devatenáctiletý útočník Zdeněk Linhart.

Trenér týmu do 19 let Pavel Hoftych na soustředění v Srbsku (2.-7. března) povolal osmnáctiletého Jiřího Fundu.

Od této neděle do středy bude mít soustředění i český tým kategorie U18, do kterého byli nominováni i dva sedmnáctiletí nadějní mladíci Jan Hála a Filip Vaněk.

Kam o víkendu v kraji za fotbalem?

PÁTEK – Příprava: Dynamo ČB – Viktoria Žižkov (18 Střelecký ostrov).

SOBOTA – I. liga dorostu: Dynamo ČB – Mladá Boleslav (13 Složiště), příprava: Táborsko – Domažlice (14.30 na Míru), Strakonice – Jankov (10.15 Složiště), Milevsko – Čimelice (10), J. Hradec – Polná (13 H. Žďár), Veselí – Želeč (12 Soukeník), Písek B – Dobříš (11), Nemanice – Mladé (18 Hluboká), Písek 19 – Katovice (13), Prachatice – Vl. Březí (18), Křemže – Chvalšiny (15), H. Planá – Zl. Koruna (14 ČK), Č. Krumlov B – Rainbach (11.30), Lnáře – S. Hoštice (11 Blatná), Hlubocká liga: Hrdějovice – SKP ČB dorost (10.30), Č. Krumlov – Táborsko dor. (12.30 Č. Kruml.), Hluboká – Táborsko B (12.30), turnaj ve Strakonicích: Sedlice – Mirovice (10), Strakonice dor. – Vimperk (12), Osek – Čkyně (14), Blatná Cup: Blatná – Dražejov (9), Bělčice – Březnice (13).

NEDĚLE – Hlubocká zimní liga: Týn – Olešník (10 Olešník), Loko ČB – Dříteň (11 Dříteň), Roudné – Bavorovice (13), Protivín – Lažiště (14 Lažiště), Hluboká komb. – K. Újezd (15), turnajově: Pohár ČEZ st. žáků v Táboře (8.30 Kvapil., Milevsko, Dynamo ČB, Vltavín, Žďár, Wels, Táborsko), příprava: Písek 17 – Záhoří (11), Písek 16 – Semice (12.30).