Kaplické ženy v prvním třetiligovém kole zavítaly do hlavního města, kde jim soupeřem byla Dukla Jižní Město. Hostující trenér Křiva se svým asistentem Tomášem měli k dispozici pouze jedenáct hráček, přičemž v brance musela zaskočit Vocedálková, která zaujala místo mezi třemi tyčemi místo absentující Petržalové.

Jižní Město - Kaplice 1:6 (1:4)

Hned od začátku ovšem kaplická družinka diktovala tempo hry a velice záhy se dostala i do vedení. Už v 5. minutě po přesném vysunutí Bartoníčkové otevřela skóre utkání Veronika Jedličková – 0:1.

O chvíli později mohla po přesném pasu od L. Tomášové navýšit skóre kapitánka Křivová, ale její pokus o lob skončil těsně vedle domácí branky. Ale po čtvrthodině hry už to přece jenom o dva góly bylo. Z trestného kopu se totiž přesnou trefou už Křivová mezi střelce zapsala – 0:2.

Krátce na to Bartyzalová obrala o míč jednu z domácích obránkyň a křížnou střelou zvýšila už na 0:3 pro kaplický Spartak.

V polovině prvního poločasu zaskakující gólmanka Vocedálková vyběhla do hloubi pole, odkopem trefila však jen domácí hráčku, která povedeným lobem z velké dálky snížila na 1:3.

Ale ještě do poločasu Kapličandy odskočily znovu na rozdíl tří branek. Po rohovém kopu V. Jedličkové hlavičkovala Bartoníčková a Vaňková míč taktéž hlavou přizvedla před brankářkou pod břevno mimo její dosah – 1:4.

Po obrátce si poměrně v poklidu hostující fotbalistky hlídaly vydobyté vedení, které se jim pak dalšími dvěma góly podařilo ještě zvýraznit. Nejprve po faulu na Markovou prokázala Veronika Jedličková dobrou kopací techniku a střelou z přímého kopu z úctyhodné vzdálenosti zvýšila na 1:5.

Poslední slovo pak měla kaplická kapitánka Křivová, která byla na konci pěkné individuální akce Bartyzalové a završila pověstný půltucet – 1:6.

Tentokrát si pochvalu zaslouží celý tým Spartaku. Od první do poslední minuty kaplické hráčky příkladně bojovaly a vlastně domácí do ničeho nepustily. A co prošlo, vyřešil, až na jeden nešťastný odkop, výborný záskok v brance – Vocedálková.

Branky hostů: 5. a 63. V. Jedličková, 15. a 72. Křivová, 18. Bartyzalová, 36. Vaňková.

Sestava Kaplice: Vocedálková – Doubravová, Vaňková, L. Tomášová, Tošilová, Bartyzalová, H. Tomášová, Bartoníčková, Marková, V. Jedličková, Křivová,

V domácí premiéře přivítají děvčata Kaplice v neděli dopoledne Holoubkov.

Libor Granec