Začátek zápasu na Julisce je v pátek v 18 hodin.

„Reprezentační pauzu jsme využili k doléčení drobnějších šrámů a k dobití baterek, kvalitně jsme potrénovali a tento týden už vše směrovali k zápasu na Dukle," vysvětlil trenér Pavol Švantner.

Pochvaloval si také prázdnou marodku. „Naplno už trénuje i Sandro, jenž zvládl bez větších problémů celou zátěž. Je připraven nastoupit," potvrdil Švantner.

Minulý týden chyběli v přípravy jen oba Arméni. „Malakjan byl v celku Arménie pro zápas s naší reprezentací a Mchojan, jenž sice pro žluté karty proti nám hrát nemohl, si byl doma vyřídit víza. V pořádku se ale v pondělí vrátil," ujistil trenér Švantner.

Hráči Dynama se na svého soupeře chystali i teoreticky. „Hru Dukly jsme si rozebírali u videa, kluci vědí, že je čeká silný soupeř, který je v pohodě, hraje v horní polovině tabulky a hru má založenu na trpělivé kombinaci, na spoustě přihrávek a narážeček. Je to kvalitní soupeř, nicméně nám v naší situaci povinnost velí pokusit se maximálně bodovat," zdůraznil českobudějovic­ký kouč.

Trenér Dukly Luboš Kozel nečeká jednoduchý duel. „Ale jsme doma a věřím, že náš tým doma nedává body lacino a že to tak i zůstane," uvedl.

Pravděpodobné sestavy

Dukla: Rada – Romera, Štetina, Božič, Vrzal – Malý, Borek, Gedeon – Berger, Pospěch, Néstor.

Dynamo: Daněk – Novák, Mchojan, Lengyel, Machovec – Hora, Benát, Rýdel, Javorek, Černý – Táborský.

Jak hráli na Julisce?

1993/94: Dukla – Dynamo 1:2

2011/12: Dukla – Dynamo 4:2

Omluví se Řezníček gólem?

Na Jakuba Řezníčka bulvární média prozradila, že po zápase Dynama s Brnem ztráty dvou bodů „želel" v jednom z příbramských barů. V rozhovoru pro Deník jižní Čechy hráč fanoušky ujistil, že by rád svůj prohřešek odčinil v pátek na Dukle. „Pokud mě trenér postaví," dodal k tomu.

V pondělí jste hrál za juniorku proti Spartě a bylo vidět, že se snažíte i tam hrát s maximálním nasazením. Je to tak?
Byli jsme dohodnuti, že půjdu na poločas, tak jsem chtěl klukům pomoci.

Vy jste minulý týden s juniorkou i trénoval, nebyla to po tom vašem prohřešku součást nějaké terapie?
I tak se to dá říct… Já minulý týden chodil trénovat individuálně a na pondělí jsem se dohodl s trenérem juniorky, že půjdu i s nimi. Od úterý už trénuji zase v áčku.

Ve zmíněném utkání jste za juniorku dal Spartě i gól. Byť to nebylo v lize, jistě to potěší?
Každý gól potěší… Třeba jsem se chytil, v lize jsem na jaře gól ještě nedal. Snad se trefím na Dukle.

Doma jste Dukle gól dal, takže víte, jak na ni?
Proti Dukle doma to byl můj první gól v Budějovicích, pak už to jelo nějak samo. Snad se to rozjede i teď…

Na Dukle to ale lehké mít nebudete.
Dukla hraje dobře, je v pohodě. Myslím si ale, že jsme nachystaní dobře. Nesmíme je nechávat rozehrát, musíme na ně vlítnout, dát nějaký gól a náskok udržet.