A české (nejen fotbalové, protože v dresu hostů vyběhl i hokejovým mistr světa Martin Procházka) legendy v Dolním Dvořišti bavily nejen diváky, ale i protihráče.

Dolní Dvořiště – Dukla Praha 6:12 (2:9). Borci Dukly dali od samého začátku domácím hráčům jasně najevo, kdo bude na hřišti pánem. Již v 1. minutě otevřel skóre Drsek, který se následně trefil i v 10. minutě. Domácí odpověděli za další tři minuty, kdy se trefil Jan Macanovič. V této fázi to vypadalo, že by se mohl hrát vyrovnaný zápas. Z omylu však všechny záhy vyvedli hráči Dukly, kteří do 31. minuty postupně přidali dalších sedm gólů. Poločas pak skončil výmluvným stavem 2:9.

Ve druhé půli domácí zabrali a dokonce hosty přestříleli dílčím skóre 4:3, ale konečný výsledek přesto vyzněl jasně pro borce v barvách Dukly Praha.

Přátelské utkání starých gard: FK Dolní Dvořiště (zelené dresy) - Dukla Praha 6:12 (2:9).Zdroj: Pavel Panský

Nejlepšími střelci vítězů byli Pavel Mráz a Pavel Drsek, kteří se shodně trefili čtyřikrát. V těsném závěsu se třemi vstřelenými brankami je následoval (kdo jiný) než bomber Tomáš Skuhravý a jednu branku vstřelil Václav Koloušek. Za domácí se třikrát trefil Marek Sedláček, dvakrát uspěl Václav Lattner a jednou se zapsal Jan Macanovič.

Po zápase si fanoušci mohli nechat podepsat své hrdiny nebo se s nimi vyfotit. Borci Dukly Praha předvedli, že to jsou skutečné osobnosti jak československého, tak českého fotbalu. Samotný zápas a i pozápasové posezení se poté vedlo ve velmi přátelské atmosféře a všemu přálo i pěkné počasí. Dle vyjádření samotných aktérů zápasu, fanoušků i pořadatelů se celá akce podařila ke spokojenosti všech. Už samo o sobě vidět takové legendy našeho fotbalu nebo si proti nim dokonce zahrát, to je prostě zážitek na celý život!

Fakta – branky: 36., 62. a 63. Sedláček, 32. a 70. Lattner, 3. J. Macanovič – 1., 10., 26. a 34. Drsek, 15., 19., 60. a 64. Mráz, 24., 31. a 53. Skuhravý, 18. Koloušek, jako hlavní řídil rozhodčí M. Kučera, na čarách pomáhali asistenti J. Říha a Kuzma, sledovalo 250 diváků.

Sestavy – Dolní Dvořiště: František Vaněček, Jan Macanovič, Jan Doucha, Pavel Pecha, Matěj Badník, Jozef Hajdák, Vasil Kotlár, Tomáš Macanovič, Karel Šrefl, Radek Michalčák, Karel Interholz, Michal Budra, Marek Sedláček, Jaroslav Tikal, Václav Lattner, Vladimír Pecha, Konstantin Pecha, Dukla Praha: Jan Fiala, Petr Rada, Günter Bittengel, Pavel Drsek, Jan Berger, David Zoubek, Martin Procházka, Aleš Bažant, Václav Koloušek, Pavel Mráz, Lumír Mistr, Tomáš Skuhravý.

Augustin Panský