H. Planá - Č. Krumlov B 1:0 (0:0)

První velkou šanci však měli domácí, ale střelu Kastenmajera z přímého kopu z hranice vápna zblokovala zeď na roh. Na druhé straně se ke střele dostal jeden z pendlů Babouček, ale v domácí svatyni za potrestaného Beránka zaskakující Radek Ryneš jeho pokus zneškodnil. Po půlhodině pak další z krumlovských pendlů Weinhard pálil z trestného kopu těsně nad. Domácí kontrovali bombou Schönkypla, kterou skvělým zákrokem vyrazil Jirkal na roh. Hostující pendl mezi tyčemi si před pauzou poradil i se střelou Rady – a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhá půle ovšem začala skvěle pro Hornoplánské, když se nadvakrát prosadil ostrostřelec Vojtěch Ryneš a poslal domácí do vedení – 1:0.

Na druhé straně pak dobře zasahoval R. Ryneš proti střele Matuše. Hosté se pak postupně nadechovali k závěrečnému náporu, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Nejblíže k tomu byli po rohovém kopu v 89. minutě, kdy na brankové čáře za již překonaným Rynešem zaskočil Klik, jenž vyhlavičkoval míč do bezpečí.

V utkání na I. B třídu vynikající úrovně se tak ze zisku velice cenných tří bodů radovali fotbalisté hornoplánské Smrčiny. Hosté posílení o několik divizních pendlů měli sice míč častěji na kopačkách, ale na domácí bojovníky to tentokrát nestačilo. V průběžné tabulce sice zůstávají Hornoplánští dvanáctí, ale už mají 14 bodů. Krumlovským nadále patří čtvrtá příčka.

Sestava Smrčiny H. Planá: R. Ryneš – L. Mražík (81. Kvasnička), Grmela, Gajdoš (89. Boháč), Klik – V. Ryneš, Rada, Kastenmajer, Švábirt – P. Schönkypl, Kostínek.

Sestava Slavoje Č. Krumlov B: Jirkal – Kopřiva (62. Žilenko), K. Zatloukal, Matuš, Fišer – Hermann (70. Poláček), Sivák, Weinhard, Špát – Babouček, Pimpara.

Trenér Petr Slávik (H. Planá): „Toto derby nabídlo velmi dobrý fotbal. Hosté byli na poslední chvíli notně posíleni o několik pendlů a hráli výborně. Po dvaceti minutách jsme ale hru vyrovnali a měli velkou šanci Rady. V úvodu druhé půle pak skóroval výborně hrající Vojta Ryneš. Potom se hrálo nahoru dolu se šancemi na obou stranách. Nezměrnou vůlí a bojovností jsme ale už cenné vítězství uhájili. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, za příkladnou bojovnost chválím celý tým.“

Trenér Jan Petřík (Č. Krumlov B): „Prohráli jsme se soupeřem, který nás předčil důrazem a nasazením. Opticky jsme sice měli více ze hry, ale v obou vápnech byli lepší v osobních soubojích domácí. Tentokrát jsem měl k dispozici plno technických hráčů, ale málo bojovníků. V této nabité sestavě jsme měli bodovat, ale předvedli jsme ostudný výkon.“

Karel Řepa, Karel Vosika