„Střetly se dvě zcela rozdílné filozofie," krčil rameny. „Olomouc hraje o titul, takže přijela s dorostenci dorazového ročníku, zatímco my budujeme tým na příští sezonu, a proto jsme hráli s řadou mladších dorostenců."

Navíc ještě necelých pětadvacet minut před koncem zápasu svítily na ukazateli skóre dvě jedničky. „Více než hodinu jsme statečně vzdorovaly a teprve poté, co se na hřiště dostali další dva mladší dorostenci a my už měli polovinu mužstva z hráčů ročníku šestadevadesát, nás Olomouc přetlačila," konstatoval.

Čtyři góly v závěru ho přesto mrzely. „Jsem přesvědčen, že jsme to mohli sehrát lépe, ty góly byly zbytečné a po našich chybách, pro ty mladé kluky je to ale dobrá zkušenost," mávl zkušený kouč rukou.

Mladíci Dynama měli i dost smůly. Po půli za stavu 1:1 měli několik slibných možností: Horák své velké sólo zakončil střelou těsně vedle zadní tyče, Janoch po Fundově rohu hlavičkoval do gólmana, Kadula 
z výstavního voleje zpoza vápna pálil jen o chloupek vedle 
a Fundova technická rána letěla jen kousek nad břevnem odkryté branky.

Sestava dorostu Dynama: Maruška – Straka (73. Vaněk), Janoch, Dudák, Šumský (46. Fajtl) – Staněk, Hála, Horák, J. Held (71. Tušer), Funda (83. Kolafa) – Polanský (46. Kadula).

Funda a Horák do Portugalska

Po zápase s Olomoucí odcestovali Jiří Funda a Ivo Horák do Prahy na sraz české osmnáctky, která se zúčastní mezinárodního turnaje v Portugalsku. V úvodním utkání se Češi utkají v úterý s USA (16.00).