V neděli si na kvalitní umělé trávě ve Staré Hlíně na Jindřichohradecku dali dostaveníčko fotbalisté kaplického Spartaku a Trhových Svinů.

V zápise jako domácí uvedení Trhosvinenští dorazili k zápasu pouze s jedním náhradníkem, kterým byl trenér Martin Písko. Kapličtí se představili v omlazeném složení, když například nejstarším hráčem základní sestavy byl sedmadvacetiletý útočník František Kouba.

Tr. Sviny – Kaplice 2:2 (0:2)

V samotném zápase byli nejvíce vidět brankáři, kteří měli dost práce, útoky totiž převyšovaly obrany. Šancí bylo před oběma brankami k vidění opravdu mnoho. V 10. minutě F. Kouba našel v gólové pozici Řežába, jehož střelu po zemi vykopl pozorný Vrábek nohou a tečovaná dorážka Kebla skončila mimo branku. K provedení následného rohového kopu se postavil David Smolen a po jeho centru poslal bránící František Štrachal míč hlavou za záda vlastního gólmana – 0:1.

V dalším průběhu pak měli gólové příležitosti více domácí, a to především exhlubocký Josef Kurali. Ten se ve 13. minutě ocitl sám před brankářem, Říha ovšem stačil reflexivně zasáhnout nohou. Za dalších pět minut zvolil v dobré pozici Kurali opět tvrdou ránu, ale Říha znovu stačil zakročit. Po necelé půlhodině Kurali poslal z levé strany centr na zadní tyč, po zpětné přihrávce měl vyrovnání na kopačce Fabián, mířil však nad branku.

Pak zase bylo více vzruchu před domácí svatyní. Z dálky napřáhl Kebl, ale Vrábek dokázal konečky prstů míč vyškrábnout zpod břevna na rohový kop. Centr od praporku poslal do vápna Kebl, hlavičkující Hejna rozvlnil pouze boční síť. Po půlhodině hry přišla pěkná kombinace hostů, po spolupráci Kebla s Micákem byl v dobré pozici Kouba, ale tečovaná střela minula levou tyč. Pak se do rychlého kontru do otevřené obrany dostali Svinenští, matador Gažák našel volného Kuraliho, ten opět zvolil razanci, ale ani tentokrát Říhu neprostřelil. Po chybě Hamiho mohl vyrovnat i Gažák, který se do šestnáctky dostal z levé strany, ale křížný pokus se mezi tyče nevešel.

A Kapličtí minutu před pauzou trestali. Smolen autovým vhazováním našel za obranou Koubu, ten pronikl do vápna a po přesné přihrávce zblízka pohodlně skóroval Stanislav Šálek – 0:2. Poslední příležitost první půle měli ještě domácí, ale Fabián znovu mířil vysoko nad branku.

Po přestávce se do hry v kaplickém dresu dostala hned šestice nových hráčů, domácí se naopak museli obejít bez změn v sestavě. První příležitost však měli Svinenští, když se k odraženému míči dostal Zdeněk Šafránek, ale střídající Ottenschläger střelu vyrazil. Po hodině hry pak kaplický brankář v gólové pozici vychytal i zkušeného Gažáka. V průběhu druhé půle se do hry na domácí straně dostal hrající trenér Písko, ale kvůli zranění na hrací ploše vydržel jen pár minut.

Svinenští se ovšem gólu dočkali nedlouho po Gažákově šanci, když obrana Spartaku nechala hodně prostoru Ondřeji Kolářovi, jehož první pokus sice skončil na tyči, ale odražený míč tentýž hráč dorazil do sítě – 1:2.

V dalším průběhu pak měl více práce domácí gólman Vrábek. Hned v další minutě měli hosté výhodu rohového kopu a po centru Kebla poslal míč do břevna Hošek. Pak si Vrábek nadvakrát poradil s nepříjemnou střelou Kuchaře. Poté, co se domácím zranil další hráč, přispěchali s výpomocí Kapličtí a svinenský dres oblékl David Smolen. V polovině druhého dějství po akci Daniela s Keblem zakončoval na zadní tyči nabíhající Hošek mimo. Nad brankou v 71. minutě skončila i střela Kebla.

Minutu na to se domácí z ničeho nic dočkali vyrovnání, když se po hrubce Micáka snadno dostal ve vápně k míči Josef Kurali a střelou na bližší tyč vyrovnal na 2:2.

V 77. minutě domácí znovu podržel gólman Vrábek. Hosté zahrávali rohový kop, po centru Divokého hlavičkoval pod břevno Hošek, ale Vrábek byl proti. O šest minut později přišla další gólová příležitost pro hosty, sám před brankářem byl Šálek, mířil však mimo branku. Ve stejné minutě Valíček vysunul do samostatného nájezdu Hoška, jenomže ten si znovu vylámal zuby na vybíhajícím Vrábkovi a následná dorážka Urbana se mezi tyče nevešla. V samotném závěru pak byli před branku hostů nastěhovaní domácí, ale na nerozhodném skóre se již nic nezměnilo.

Fakta – branky: 60. Kolář, 72. Kurali – 10. vlastní (Štrachal), 44. Šálek, hráno bez karet, řídil rozhodčí Chlaň, sestava Kaplice: F. Říha ml. – Hejna, Hami, F. Marek, Kuchař, Šálek, Kebl, Micák, Smolen, Řežáb, F. Kouba, střídali: Hošek, Valíček, Daniel, Urban, Divoký, Ottenschläger.