Na hřišti ligového lídra to ale budou mít hodně těžké.

To dobře ví taky trenér Miroslav Soukup. „Hrajeme proti aktuálně prvnímu mužstvu ligy a já měl možnost vidět tři jeho poslední zápasy. Soupeře dobře známe, víme o jeho kvalitách a přednostech," ujistil.

Uspět na hřišti lídra by dle jeho soudu měla být ta nejlepší motivace. „Hráči by měli chtít dokázat, že těch pět bodů ve třech zápasech jsme nezískali náhodou," podtrhuje.

Na jaře Dynamo překvapilo v Jablonci remízou 1:1. „Jenže mnozí už si na ten zápas možná ani nevzpomenou," nebere to jako nějakou výhodu trenér Soukup. „Jediné, co nás musí zajímat je zápas, který je před námi," zdůrazňuje.

Jablonec tři poslední duely v lize doma nevyhrál (Sparta 1:2, Příbram, Dukla 2:2), ani to ale dle Soukupa roli jeho týmu neulehčuje. „Jablonec minulý týden s Duklou mohl hned na začátku klidně vést 3:0. Určitě podruhé v řadě doma nebude chtít ztratit, takže nás spíš čeká ještě těžší zápas," míní.

Chybět zítra bude v záloze Klesa. „Marodí, má antibiotika a leží, nebude ani na lavičce. Jiné absence nejsou," říká Soukup. „Chceme hrát aktivně, jedině tak je šance i v Jablonci uspět," zdůrazňuje.

Javorek: Když zahrajeme jako s Teplicemi, nejsme bez šancí

Šestadvacetiletý středopolař Petr Javorek patřil před týdnem proti Teplicím k oporám vítězného Dynama.

Hodně se po vítězství s Teplicemi vylepšila nálada v kabině?

Jistě. My věděli, s jakým soupeřem hrajeme, že na tom taky není v tabulce nejlíp a že ty tři body tudíž mají velkou důležitost. Jsme za ně rádi a do Jablonce můžeme jet přece jen relativně ve větší pohodě. Ale i s cílem bodovat.

Nečekali jste před týdnem od Teplic trošku víc?

Asi ano, hlavně v útočné fázi od Mahmutoviče a Podaného, to jsou hodně rychlí hráči. Myslím ale, že obrana v čele s Řepkou a Lengyelem si s nimi výborně poradila. Dá se říct, že hráči Teplic neměli nějakou větší šanci.

Přesto vás v závěru potrápili.

To je fakt, ty závěry nám nejdou. Už loni proti Dukle jsme tady vedli 3:0 a nakonec to bylo 3:2, taky se Slováckem jsem v posledních deseti minutách dostali dva góly. Musíme si na to dávat víc pozor.

Obránce Machovec, jemuž jste nahrál na vítězný gól, si liboval, že si to tak narážíte i ne tréninku. Opravdu tomu tak je?

Je, my si to na tréninku hodně zkoušíme, chodíme do těch narážeček a jsem rád, že nám to konečně vyšlo i v zápase. Já čekal na Jardův pohyb, a když si tam mezi dva beky dobře naběhl, já mu to tam prostrčil a byl z toho gól.

Po zranění už jste úplně fit?

Někdy po zátěži cítím, že to koleno ještě trochu bolí. Věřím, že tak za dva týdny už bude na sto

V neděli hraje na hřišti ligového lídra. Myslíte, že máte i tam šanci uspět?

Co víc si přát, než hrát na hřišti vedoucího týmu? Víme, že tam je kanonýr Lafata, na kterého si určitě budeme muset dát velký pozor. Ale je tam takových hráčů víc, třeba Kovařík či Kopic ze stran. Když ale podáme takový výkon, jako těch sedmdesát minut proti Teplicím, nejsme bez šancí. I na jaře jsme tam podali dobrý výkon a uhráli remízu 1:1. Věřím, že i teď si nějaké body přivezeme.

Daněk: Body s Teplicemi nás uklinily, teď můžeme jen překvapit

Brankář Dynama Michal Daněk nebyl po vítězném zápase s Teplicemi se svým výkonem příliš spokojen.

Čím to, že ze zápasu, který se vyvíjel jednoznačně ve váš prospěch, bylo takové drama?

Dostali jsme smolný první gól a poté druhý po mojí chybě, kdy mi balon podjel pod rukama. Tím jsme zápas velice zkomplikovali a určitě jsme byli rádi, když rozhodčí pískal konec a my vyhráli aspoň těch 3:2.

Gól jste vzal na sebe, i když někdo ze spoluhráčů asi mohl Vachouškovu střelu zblokovat.

Gólu vždy předchází nějaké chyby, tentokrát to ale byla střela zpoza šestnáctky, a to bych měl chytat. Ten gól beru na sebe.

Ani pršku a mokrý trávník neberete za polehčující okolnost?

Pršelo a míč byl nasáklý, ale sklouzl až u mě, nebyla to tak prudká střela, ani k tyči až tak nešla. Prostě to musím chytat.

Zato následnou dělovku Vácha jste stačil vyboxovat.

Míč v té pršce ještě zaplaval a byl jsem rád, že jsem tu ránu vyrazil a že to neskončilo v bráně.

Jak se chystáte do Jablonce?

Jako na každý jiný zápas. Jedeme s cílem něco udělat a přivézt aspoň bod. Nevidím důvod, proč by se nám to nemělo podařit. Na jaře jsme tam hráli 1:1.

Jablonec vede ligu, tři poslední zápasy doma ale nevyhrál.

To pro ně určitě bude ještě větší motivací. My ale nemáme v Jablonci co ztratit, spíš tam můžeme jen získat. Výhra s Teplicemi nás trošku uklidnila, posunula výš a my můžeme jen překvapit.