Navíc poté, co v sobotu vyhrál Baník s Hradcem, klesli už na úplné dno ligové tabulky.

Ještě nepříjemnější je však pohled do tabulky pravdy.

V té totiž Dynamo nasbíralo už 14 záporných bodů, zatímco Žižkov, který před pondělní dohrávkou se Slavií (1:0) měl stejně jako Dynamo čtyři body, měl mínusových bodů o šest míň.

„Já to hráčům říkám pořád, že k záchraně už musíme vyhrávat i venku,“ krčí rameny trenér František Cipro, jehož svěřenci sice v Hradci jeden mínusový bod umazali, jenže teď s Teplicemi jim zase další dva záporné naskočily.

Teplice i na Dynamu potvrdily, že letos venku hrají líp než doma. „My věděli, že domácí potřebují body a chystali jsme se na jejich počáteční tlak. Ten jsme přestáli a sami jsme naopak dali brzy vedoucí gól,“ chválil své hráče za jejich výkon v první půli trenér Petr Rada. „Myslím, že soupeř do poločasu žádnou větší šanci neměl,“ všiml si správně.

Fotbalisté Dynama totiž poté, co Mahmutovič obehrál na levé straně Nováka a vybídl Rosu k pohodlné dorážce, zcela vyklidili hřiště. Trenér Cipro po zápase také nehledal žádné výmluvy: „My jsme nepřistoupili k zápasu dobře. Do přestávky to byl z naší strany hodně špatný výkon. Co jsme si řekli, že budeme hrát, jsme vůbec nehráli. Dovršil to gól, který jsme dostali hned na začátku,“ posteskl si trenér Dynama, dobře věda, že ten gól s psychikou jeho hráčů, už tak nalomenou, pochopitelně pořádně zamával. „Všichni měli hlavy dole,“ zaregistroval.

Když se nedaří, je ale o to víc třeba zabojovat.

Bohužel ani k tomu se hráči Dynama v první půli nedokázali přinutit. „Moc jsme chtěli vyhrát a byli jsme strašně motivovaní. To nám možná škodilo,“ soudil brankář Křížek.

„My jsme osobní souboje ne že nevyhrávali. My je totiž ani nepodstupovali. Nikdo neběhal, nikdo nechtěl míč. Prostě v první půli zoufalý výkon,“ hněval se domácí trenér, dle něhož Teplice si do půle dělaly na hřišti, co chtěly.

O přestávce tudíž v domácí kabině zřejmě bylo hodně živo, protože ve druhé půli Jihočeši srovnali krok a postupem času si vynutili i územní převahu. „Já své hráče upozorňoval, že 1:0 je ošidný výsledek,“ kroutil hlavou trenér Rada. „Ještě tak dvacet minut jsme hráli slušně a soupeře do šancí nepouštěli, když ze hřiště ale odešel Vachoušek, naše hra se rozsypala. Domácí měli tlak, a byť neproměnili penaltu, na konci vyrovnali,“ vraštil čelo teplický kouč. „Stalo se to, co zdobí Ondráška. Že se umí ve vápně orientovat. My ale předtím měli situaci přerušit a nenechat Sandra odcentrovat,“ mrzelo Radu. „My závěr nezvládli, takže remíza asi byla zasloužená,“ dodal.

Trenér Cipro ve druhém poločase byl se svými hráči přece jen už spokojenější. „Zatímco to, co jsme hráli v první půli, jsem prostě nechápal, ta druhá půle byla už od začátku o něčem jiném. Hlavně už tam bylo nasazení i taková ta chuť hrát a porvat se o výsledek,“ ocenil domácí kouč, dle něhož ke zlepšení přispěly i změny v sestavě. „Hlavně Sandro naši hru výrazně oživil,“ vyzdvihl zkušený kouč. Vyšel mu i riskantní tah se stažením Klesy na pravého beka za Nováka, jenž měl s rychlým Mahmutovičem obrovské potíže. Ale ty by v naší lize měli i daleko ostřílenější beci, než jakým je 21letý mladík s minimem ligových startů.

Byť po další domácí ztrátě by na Dynamu už měli vyhlásit stav krajní nouze, hráči ve druhé půli naznačili, že lámat nad nimi hůl nelze. „My víme, že remíza je v naší situaci málo, nicméně po tom, jak se zápas vyvíjel, a byť jsme mohli i vyhrát, kdybychom tu penaltu dali, musím říct jediné: Zaplať pánbůh za ten bod,“ uzavřel trenér František Cipro.

Podobně to brali i hráči. „Ve druhé půli jsme dřeli a měli velkou touhu uhrát aspoň ten bod. Byť je to málo, za dnešní hru je to dar od Boha,“ uznal střelec jediného gólu Zdeněk Ondrášek. Ten v lize na další svůj gól čekal už od 28. srpna, kdy skóroval v utkání s Jabloncem. Mezitím uplynulo neskutečně dlouhých 517 minut, kdy nejen on sám, ale ani nikdo jiný z Dynama gól nedal…

Snad Ciprovi muži střelecké prokletí už prolomili.

Potvrdí své zlepšení ze druhé půle i v neděli na Slavii?

Č. Budějovice – Teplice 1:1 (0:1)

Branky: 86. Ondrášek – 11. Rosa. ŽK: Hudson, Klesa – Mahmutovič, Rosa. Diváci: 2371. Rozhodčí: R. Hrubeš – Hájek, Marek.

Dynamo ČB: Křížek – Novák (46. Sandro), Brezinský, Lengyel, Machovec – Hudson, Javorek, Otepka (74. Petráň), Čirkin (35. Stráský) – Klesa, Ondrášek.

Teplice: Grigar – Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa – Siva, Ljevakovič – Kerič (90. Zoubele), Vachoušek (73. Čajič), Stožický (83. Vondrášek) – Mahmutovič.