Posledním hráčem Dynama, který dal na Střeleckém ostrově Slovácku gól, byl legendární Karel Poborský!

A bylo to 27. srpna 2006, tudíž před dlouhými šesti roky, kdy nynější šéf Dynama nečekanou ranou z přímého kopu z pětatřiceti metrů zaskočil gólmana Drobisze. V téže sezoně Dynamo sice po gólu Černého vyhrálo i na Slovácku, poté ale pět utkání v řadě Jihočeši se Slováckem neskórovali.

Trenér František Cipro ale přesto věří, že jeho svěřenci v neděli tuto černou sérii prolomí. „Uhráli jsme bod na Baníku i v Jablonci, ale potřebovali bychom to potvrdit třemi body doma,“ zdůraznil zkušený kouč. „My jsme čtyři poslední zápasy doma vyhráli, a kdyby se nám to povedlo i popáté, bylo by to super,“ dodal.

Dobře ale ví, že jednoduché to jeho hráči mít nebudou. „Já viděl Slovácko dvakrát a musím říct, že oni mají fakt dobrý manšaft. Na Dukle a hlavně na Spartě hráli skutečně výborně,“ upozornil kouč Dynama, jenž hodně spoléhá na pomoc fanoušků. „Mělo by být teplo, takže by lidi měli přijít. Hlavně ale, že nám vytvoří opravdu domácí prostředí,“ přál si.

Kvalitu ve hře Slovácka dle Cipra zajišťují i brankář Filipko a záložník Volešák, kteří nosili i dres Dynama. „Ale klíčových hráčů je ve Slovácku víc,“ uvedl budějovický kouč a připomněl, že před týdnem dal Bohemce dva góly exsparťan Libor Došek. „Ve Slovácku se mu daří. Je to tvrdý hráč, umí odstavit hráče, umí fauloval i se nechat faulovat,“ vyzdvihl.

Ondrášek do Norska?

Dynamo zřejmě nebude měnit sestavu z Ostravy. Trenér Cipro totiž nevěří, že by do hry mohl zasáhnout nejlepší střelec týmu Ondrášek. „Nepředpokládám, že bude hrát. Sice už s námi jednou trénoval, ale po operaci prstu na ruce ještě není fit.“

Navíc podle posledních informací Zdeňka Ondráška čeká se vší pravděpodobností ještě teď na jaře odchod do týmu norského vícemistra Tromsö IL. „Dali jsme mu souhlas k hostování až do konce jarní sezony s tím, že bychom se v létě dohodli na tom, zda by do Tromsö přestoupil, anebo se vrátil do Dynama,“ uvedl pro Deník generální manažer Dynama Jiří Kotrba a dodal, že už tento víkend Ondráška čeká v Norsku zdravotní prohlídka. „Pokud v ní uspěje, bude na jaře za norský klub hostovat,“ dodal Kotrba.

Jdeme si jedině pro tři body, ujišťuje Lengyel

V předvečer nedělního důležitého zápasu I. ligy se Slováckem na otázky Deníku odpovídal kapitán fotbalistů Dynama Roman Lengyel (33).

Jak byste hodnotil start do jarní sezony? Asi kladně, ne?

Sice je teprve začátek sezony, nicméně výsledky v přípravě příliš optimistické nebyly, my se ale díky remíze 0:0 v Olomouci chytili a zjistili, že hrát se dá i venku. Proto jsme možná z tří zápasů venku přivezli tři body.

Příprava je něco jiného než liga?

Nikdo z nás přípravu nepodceňoval, ale ligový zápas opravdu je jiný. Navíc nám příprava ukázala, že bez bojovnosti a nasazení to nepůjde, že jen fotbalovostí to v lize neuhrajeme. A to si všichni vzali k srdci.

Bod jste přivezli i teď z Ostravy, kde jste ale necelou půlhodinu před koncem vedli.

Byla velká škoda, že jsme tak brzy dostali na 1:1. Kdybychom po půli prohrávali, nemohli bychom říct ani slovo, ale po půli si Baník až to břevno Svěrkoše nic nevytvořila, zatímco my měli hodně brejkových situací, ty jsme ale špatnou finální fází nedotáhli do gólu. Kdyby Baník nedal na 1:1 už asi za dvě minuty, mohli jsme vyhrát. Byť si myslím, že v Jablonci jsme ke třem bodům měli blíž.

Základ vaší jarní úspěšné série je v kvalitní defenzívě. Tam vám to zatím klape, co?

Musím to zaklepat, daří se nám. Poslední tři zápasy jsme sice pravidelně jeden gól vždy v zápase dostali, zatím ale taky vždy nějaký dáme.

Tomáš Řepka říkal, že dirigování obrany zatím nechává na vás.

Já si myslím, že to je padesát na padesát. kdo je blíž k balonu, nebo kdo k tomu něco má, tak zařve. Řekl bych, že se s Tomem dobře doplňujeme. Na tom, kdo z nás to víc diriguje, nezáleží.

Dvakrát v řadě jste hráli venku a pokaždé přivezli bod. V neděli by vám ale asi bod byl málo…

Určitě. Je hezké, že venku třikrát v řadě neprohraješ, ale když to pak nepotvrdíš třemi body doma, je ten bod z venku vlastně k ničemu.

Jenže Slovácku jste pět zápasů v řadě nedali ani gól!

Na Slovácko se nám příliš nedaří, to je pravda. Trápíme se s nimi i doma, je to pro nás velice nepříjemný soupeř. Navíc má nepředvídatelné výsledky. Dokáže čtyřikrát za sebou prohrát, ale taky jako minulý rok čtyřikrát v řadě vyhrát, doma venku, doma venku. Sem pojedou v klidu, nic je netíží. Musíme být ale trpěliví a věřit, že to urveme.

Těšíte se na souboje s Doškem?

Došek je nepříjemný hráč. Pro každého . Pořád na sebe váže pozornost, hraje tělem i rukama. Ale i tak si do zápasu jdeme jedině pro tři body.