Zraněného Pavla Haška by na pravém kraji obrany měl nahradit jedenadvacetiletý Martin Hála, jenž před páteční generálkou s Viktorií Žižkov (18 Střelecký ostrov) odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Domácí fanoušky jste vítězstvím v prestižním derby potěšili, snadné jste to ale neměli.

Je to místní derby, to vždy bývá víc vyhrocené. I když to pořád je jen příprava. Stačí jeden dva ostřejší zákroky a už se to hrotí. Myslím si ale, že teď to tak hrozné nebylo, že to bylo v rámci sportovního zápasení. Nic extrémního tam nebylo, žádné zákeřné fauly. Bylo to v pohodě.

Jste tu krátce, nějaké poznatky ale už jistě ze svého nového angažmá máte. Převažují klady?

Budějovice jsou vlastně ligový manšaft a mají všechno, co k tomu patří. Mají zázemí, mají všechny podmínky na první ligu. Prostě jedna sezona se nepovedla a my teď budeme dělat všechno pro to, abychom se dostali zpátky.

Hrál jste už někdy o postup?

Ještě nikdy. Ani v Olomouci, ani pak na Slovácku, kde jsem taky chvilku byl, ani v Nitře. Všude jsme bojovali spíš ve spodních patrech tabulky, o postup jsem tudíž nikdy nehrál. Bude to pro mě něco nového, nová výzva.

Hrál jste v Nitře, jak by dopadlo srovnání slovenské a české ligy?

Třeba Slovan Bratislava a dalších pár týmů, co na Slovensku hrají nahoře, by se v české lize neztratily. Celky ze spodku tabulky jsou slabší, tak na úrovni naší II. ligy.

Jak na Slovácku, tak proti Táborsku jste odehrál vždy celý zápas. Asi jste trenéry zaujal…

Snad ano. Den po svém příchodu sem jsme hráli na Slovácku a hned potom jsme se domluvili, že tu zůstanu.

Cítíte, že tady máte více šancí hrát v základu než v Olomouci?

Přesně tak. Když mi Martin Vozábal volal, tak mi říkal, že se zranil Pavel Hašek, že hledají pravého beka. Věřím, že tady budu dostávat víc šancí než v Olomouci.

Znáte se víc s někým z Dynama?

S Alešem Dvořákem z mládežnické reprezentace, a to už je pár let. A z Olomouce taky s Michalem Bártou.

Nemrzí vás, že jste s mužstvem nemohl absolvovat celou zimní přípravu? Mohli jste se víc poznat, víc se sehrát.

Vždycky je lepší, když hráč je s týmem delší dobu, ta nabídka ale přišla až poté, co se zranil Pavel Hašek, což bych já nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli, ale jsem rád, že mohu zaskočit a pomoci.

Martin Hurka nabídku z Dynama uvítal

Na dotazy Deníku po utkání s Táborskem odpovídal i 20letý odchovanec pražské Slavie Martin Hurka.

Krátce po začátku zápasu jste po úniku a následném centru Michala Klesy měl velkou šanci. Proč to nebyl gól?

Já dostal míč trochu pod sebe, navíc mi to i skočilo a rána mi bohužel nesedla. Což byla škoda, měl to být gól.

Jak vůbec došlo k tomu, že místo na Žižkově, kde jste začal zimní přípravu, budete na jaře hájit barvy Dynama?

Ke konci přípravy na Žižkově se ke mně doneslo, že zájem o mě mají Budějky, tak jsem neváhal a šel jsem sem. Myslím si totiž, že mají dobrý manšaft. Jsem přesvědčen, že budeme hrát na postup.

To, že v Budějovicích jsou postupové ambice, tudíž převážilo misky vah v jejich prospěch?

To určitě, svou roli ale sehrálo i to, že na Žižkov přišlo v zimě hodně hráčů a já jsem ve věku, kdy potřebuji co možná nejvíc hrát. A když se mi naskytla možnost jít do Budějovic, vůbec jsem se nerozmýšlel a šel rovnou sem.

Jak jste znal hráče a vůbec i prostředí v Budějovicích?

Já tady hodně zápasů proti Budějkám odehrál ještě v dorostu, takže jsem věděl, kam jdu. Myslím, že parta je tady v pohodě. Kluci mě vzali a teď jen udělat postup do ligy.

Ligu v Dynamu si ale zahrát nemusíte, jste tu jen na hostování.

Smlouva ve Slavii mi končí v létě, i proto potřebuji tady hrát co nejvíc hrát dobře. Jde mi taky o mé další angažmá.

Vy jste ve Slavii začínal jako hodně mladý hráč a hodně se o vás mluvilo, jenže pak se vám kariéra trošku zadrhla…

Skoro půl roku jsem stál kvůli kotníku, pak přišel nový trenér pan Rada a pod ním jsem si skoro vůbec neškrtl. Ale to je pryč, teď musím makat a makat.

Jste tu hodně krátce, ale přece jen, stále si myslíte, že jste angažmá zvolil dobře?

Hrál jsem minule celý zápas a teď proti Táboru sedmdesát minut, takže doufám, že se v základní sestavě udržím. Aby tomu tak bylo, budu se snažit podávat co nejlepší výkony. Dostat se do mužstva a pomoci mu zpátky do první ligy je moje velké přání.

Koukal: Jsem rád, že mi Budějovice daly šanci

Premiéru v dresu Dynama si v přípravném střetnutí proti Táborsku (1:0) odbyl devětadvacetiletý záložník Zdeněk Koukal, jenž začínal s fotbalem v Bohemians, poté působil mj. v Pardubicích, Teplicích, Jihlavě, Sokolově, na Žižkově a loni v létě přišel z Příbrami do Plzně. Na jih Čech zamířil zatím na zkoušku. „Zájem o něj máme a také on má zájem v Dynamu působit," řekl na jeho adresu trenér Luboš Urban.

První zápas, ve kterém jste za Dynamo nastoupil, jste vyhráli. Takže spokojenost?

Myslím, že to byl dobrý zápas. Porazili jsme tým, který je po podzimu ve druhé lize na druhém místě, takže cenný skalp. Navíc i když je to příprava, derby je vždy trošku vyhrocené. Dobré bylo, že jsme si zahráli na přírodní trávě.

Zmínil jste se, že utkání bylo vyhrocenější, než bývá v přípravě zvykem. Jak jste se s tím vyrovnali?

Už jsme všichni odehráli daleko vypjatější zápasy. Na druhou stranu, i když je to jen příprava, v derby nechce ani jeden tým prohrát. I my jsme samozřejmě rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Místo toho, abychom si užili zápas jako zpestření od trénování, tak se trošku pokopeme. To je normální…

Vy jste měl v závěru obrovskou šanci, kdy jste netrefil prázdnou branku. Co se přihodilo, že míč neskončil v síti?

Míč přede mnou skočil a netrefil jsem to vůbec ideálně. Mohlo se to od nohy nějak odrazit do branky, ale to bych potřeboval taky trošku štěstí. Ale je to moje chyba, to musí být gól.

V Českých Budějovicích jste několik dní. Jak na vás zatím prostředí působí?

Dynamo patří do ligy, to je vidět ve všech aspektech. Já jsem letošní zimní část přípravy strávil po různých testech, někdy jsem běhal i sám, tudíž jsem moc rád, že mi Budějovice daly šanci. Dříve jsem hrával s Michalem Klesou nebo Alešem Hanzlíkem, ale znám prakticky všechny kluky.

Na jak dlouho máte zatím domluvenou zkoušku?

To jsme si zatím přesně nestanovili, jak dlouho tady budu. Jsem tu pár dní a potřebuji toho co nejvíce natrénovat a odehrát. Pak se uvidí, co bude dál. Já jsem volný hráč, tudíž se mě netýká páteční konec přestupů. Ale na druhou stranu je jasné, že trenéři chtějí mít kádr uzavřený co nejdřív.

Kam s vámi trenéři v sestavě počítají?

Nevím přesně, ale mohu hrát asi kdekoliv v záloze. Nejvíce se mi vždy dařilo pod hrotem, kde jsem dával poměrně i hodně branek.