Tato prestižní bitva byla naposledy k vidění v soutěžním ročníku 2010/11, kdy si z Loučovic odvezli hosté přesvědčivou výhru v poměru 4:1 – a po dvou letech se historie do puntíku opakovala.

FC Vltava - Vyšší Brod 1:4 (1:2)

V obnovené premiéře očekávané derby bitvy byl oproti výše vzpomínanému duelu rozdíl jedině v tom, že v půli měli hosté místo dvou tentokrát pouze jednobrankový náskok.

Došlo k tomu tak, že Dynamo nejprve odskočilo na průběžných 0:2. Skóre otevřel po rohu Račák, o chvíli později pak křídelní průnik zakončil přesnou střelou Bartoň mladší.

Domácí kormidelník Bäuml reagoval střídáním a přeskupením řad. A právě střídající Žák se po několika minutách pobytu na hřišti postaral o kontaktní zásah, když deset minut před půlí korigoval na 1:2. Vzápětí mohlo být i srovnáno, ale Karták orazítkoval pouze břevno svatyně hostů.

Druhý poločas začal velkým náporem domácích, kteří na dlouhé minuty přitlačili Dynamo na jeho polovinu, ale bez kýženého gólového vyjádření. Naopak, s přehledem hrající a fotbalovější hosté využívali každého okénka v otevřené domácí obraně. Ze dvou úspěšně zakončených brejků pak Vyšebrodští vytáhli po trefách Jirkala a Dibďáka výsledné skóre do „tradiční" podoby – 1:4.

Sestava FC Vltava: Hüttner – Šumbera, Zayml, Sládek, Březina – Louda (30. Žák), Somolík, Toman, Macák (70. Tydlačka) – Karták, Víšek.

Sestava V. Brodu: D. Rapčan – Bartoň ml. (60. Sosna), Bartoň st., Pomije, Vančura – M. Syrovátka (65. Kubinec), Dibďák, Jirkal, Račák (80. Kovačík), Pham – Gondek.

Trenér Bronislav Bäuml (FC Vltava): „Přečkali jsme očekávaný úvodní tlak soupeře, ale pak jsme inkasovali ze standardky, na které jsem speciálně upozorňoval. Za chvíli to bylo o dva. Vystřídali jsme, Žák brzy snížil a ještě jsme trefili břevno. Po přestávce jsme měli tlak, ale vlastní nedůsledností jsme soupeři darovali třetí gól, což rozhodlo. Brod si nevypracoval pořádnou šanci, ale dal nám čtyři góly. Hosté čekali na naše chyby, kterých jsme bohužel udělali hodně."

Trenér Jaroslav Jirkal (V. Brod): „Byli jsme po celý zápas fotbalovější, udrželi balon v kombinaci a navíc proměňovali šance. Domácí dali kontaktní šťastný gól po tečované střele, pak jsme přečkali ještě jednu šanci a po třetí brance už nebylo pochyb. Jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou. Příště už budou i Marek s Rapčanem, tak by to mohlo být ještě lepší."