Hornoplánská Smrčina po sedmé prohře v ročníku přezimuje s pouhými jedenácti body na kontě až na dvanáctém místě tabulky, zatímco s jedenadvaceti body sedmé Dynamo může být v klidu.

H. Planá – V. Brod 1:4 (0:3)

Jako první zahrozili hosté, ale střela L. Rapčana šla těsně mimo. Na druhé straně pak v 10. minutě postupoval sám Mařík, ale brankář D. Rapčan jeho střelu vyrazil. O výsledku celého zápasu rozhodla gólová smršť Vyšebrodských, kteří během sedmi minut v závěru půle dali tři branky. V 35. minutě přesně z vápna pálil Dibďák, který za další tři minuty přidal ze sóla i druhou branku hostů. Ve 42. minutě pak po rohu Dibďáka zvýraznil vedení hostů na poločasových 0:3 přesně hlavičkující Lukáš Rapčan.

Ve druhém poločase hosté s přehledem kontrolovali hru a domácí hráče prakticky k ničemu nepustili. V 70. minutě pak Jirkal pohotovou dorážkou upravil už na 0:4. Domácí se dočkali alespoň čestného úspěchu, když v 76. minutě po přihrávce Baláže korigoval Kordík na 1:4. Poslední změnu pak měl na noze hrající domácí trenér Kostínek, který po faulu V. Syrovátky na Kastenmajera ve vápně kopal osm minut před koncem penaltu, ale mířil vedle.

Sestavy – H. Planá: Beránek – V. Ryneš, Novák (61. Boháč), Gajdoš (29. Kastenmajer), Kostínek, Klik, Grmela, Baláž, Kordík, Švábirt, Mařík, V. Brod: D. Rapčan – Pomije, M. Syrovátka (74. Sosna), Jirkal, Račák, Dibďák, L. Rapčan, V. Syrovátka, Bartoň, Filip, Klíma.

Hrající trenér Petr Kostínek (H. Planá): „Hosté byli produktivnější a v závěru poločasu rozhodli. Ze tří akcí nám dali tři branky a bylo hotovo. Nás musí mrzet neproměněné šance z úvodu zápasu. Ve druhém poločase jsme se už jen trápili. Ještěže už je konec, potřebujeme se přes zimní přestávku dát dohromady.“

Trenér Jaroslav Jirkal (V. Brod): „S výhrou v Horní Plané samozřejmě jsem spokojený. Výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Domácí sice měli první větší šanci, ale pak už jen nakopávali míče bez jakékoliv mezihry. My jsme byli nebezpečnější a zcela zaslouženě rozhodli. Celý tým tentokrát zahrál dobře a podal úplně jiný výkon než při propadáku ve druhé půli ve Chvalšinách. S jedenadvaceti body můžeme být pro jaro celkem v klidu.“

Karel Řepa, Karel Vosika