V. Brod – Nová Ves/Brloh 6:2 (2:2)

Začalo se zostra a už ve 4. minutě se v jasné šanci ocitl hostující ostrostřelec Fischer, ale vylámal si zuby na Rapčanovi. Domácí se nenechali zahanbit a v 9. minutě odpověděli pokusem L. Rapčana, který po Jirkalově kolmici pálil těsně vedle. Ale devět minut na to se příznivci Dynama už radovali. Račák vystihl špatnou rozehrávku hostů a z vápna vymetl pavučinu Mrázovy branky – 1:0.

Netrvalo to však ani minutu a Novoveští mohli kontrovat. Po pasu M. Sekery však Fischer ve vyložené šanci bombou netrefil. Hrálo se ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách, brankostroj se ale rozjel až v poslední desetiminutovce první půle. Ve 35. minutě vyslal Hulič do sóla domácího kapitána Jirkala, který přeloboval vybíhajícího Mráze – 2:0.

Odpověď hostů však na sebe nechala čekat pouze minutu, když hlavou u zadní tyče po Vejvodově centru korigoval Švarc na 2:1. A za dalších pět minut bylo srovnáno. Po nepochopitelné minele domácí obrany nejprve z bezprostřední blízkosti pálil M. Sekera, Rapčan ještě reflexivním zákrokem nohou vyrazil, ale na dorážku Jiřího Anderleho staršího již neměl nárok – 2:2.

Hned od začátku druhého dějství ale domácí neponechali nic náhodě a šli si jednoznačně za výhrou. Vysunutou obranou a dobrým napadáním soupeři nepovolili dostat se do kombinace a kontrolovali hru. V 55. minutě převzal na polovině míč střídající Marek, vnikl do vápna, byl sražen a z nařízené penalty L. Rapčan s přehledem vrátil vedení na stranu Dynama – 3:2.

V 62. minutě odskočili domácí o dvě branky. Po rohovém kopu na zadní tyč hlavičkoval Račák a odražený míč důrazný Jirkal protlačil za brankovou čáru – 4:2.

Další branku Dynama přinesla 69. minuta, kdy Filip chytře přenesl hru vpravo na nabíhajícího Dibďáka, který vlétl do vápna, přihrál před branku připravenému Markovi, jenž nadvakrát překonal jinak skvěle chytajícího Mráze – 5:2.

Tři minuty před koncem se podruhé v zápase trefil také Račák, který upravil na výsledných 6:2.

V atraktivním zápase zaslouženě všechny tři body brali Vyšebrodští, kteří si polepšili na šesté místo a navíc Nové Vsi vzali poslední naději na zisk titulu.

Sestavy – Vyšší Brod: D. Rapčan – Poláček (80. Klíma), Pomije, L. Rapčan, Vančura – Dibďák, Hulič (51. Marek), Račák, Sojka (60. M. Syrovátka) – Jirkal, Filip, Nová Ves/Brloh: Mráz – Vitha (80. Smieško), Nejedlý, Klein (74. Jungwirth), Jan Anderle – Vejvoda (62. Poula), Jiří Anderle st., Švarc, Z. Sekera – M. Sekera, Fischer.

Trenér Jaroslav Jirkal (V. Brod): „V úvodu mužstvo při dvou velkých šancích soupeře podržel gólman Rapčan. Dali jsme potom dva pěkné góly, ale znovu pak udělali už tradiční školácké chyby v obraně, které hosté potrestali. Ve druhé půli jsme ale soupeře přejeli. Hosté nestačili fyzicky a mohou jen děkovat svému brankáři, který chytil ještě nejméně pět našich velkých šancí. Za výkon chválím celý tým.“

Trenér Karel Švarc (Nová Ves/Brloh): „Úvod byl podle našich představ. Byli jsme aktivnější a měli i několik dobrých příležitostí, bohužel bez efektu. Na dvě branky domácích jsme ještě odpověděli, ale druhý poločas už byl z naší strany špatný. Udělali jsme plno chyb v obraně, které soupeř trestal.“