Druhý prestižní souboj okresních rivalů měl v předehrávce jarního kola I. B třídy jasného favorita, ten ale na domácí půdě zklamal.

Velešín – Vyšší Brod 0:3 (0:2)

První vzájemný souboj v této sezoně skončil na trávníku vyšebrodského Dynama dělbou bodů (2:2) a i postavení na druhé příčce průběžné tabulky favorizovalo Velešínské. Ti však v úvodu zahodili dvě dobré šance – a hosté trestali. Ve 20. minutě vybojoval míč ve středu hřiště Kročák, nahrál Krauskopfovi, na jehož centr si naběhl zkušený Filip a hlavičkou k tyči otevřel skóre.

A v poločase bylo hostům ještě veseleji, když brankou do šatny přidali pojistku. Minutu před odchodem do kabin zahrával Marek trestný kop ze strany z 25 metrů a překvapil dál od branky stojícího Ottenschlägera, kterého přeloboval na poločasových 0:2.

Nejpřekvapivější výsledek podzimní derniéry, který směle můžeme označit za senzaci, pak byl zpečetěn v 72. minutě utkání. To Račák vyslal do brejku Vančuru, který si poradil s domácím obráncem a nadvakrát překonal vybíhajícího brankáře – 0:3.

Všechny tři body si z derby odvezli Vyšebrodští, kteří si tak upevnili devátou příčku, už s výrazným odstupem od celků, jež budou na jaře bojovat o záchranu.

Řekli po utkání

Milan Frnka (Velešín): „V derby s Vyšším Brodem jsme podali jednoznačně nejhorší podzimní výkon a soupeř vyhrál zcela po zásluze. V úvodu jsme neproměnili dvě gólovky a hosté nás za to potrestali. Prohrávali jsme a naše mladíky to viditelně rozhodilo. I takové zápasy se ale hrají a na každého jednou přijdou horší chvíle. Nás to potkalo právě v tomto zápase. Věřím, že si z toho všichni vezmou ponaučení. Z porážky není třeba dělat tragédii. Jsme po podzimu třetí, a to asi čekal málokdo.“

Jan Straka (Vyšší Brod): „Derby ve Velešíně jsme zvládli nad očekávání dobře. Do utkání jsme vstoupili daleko lépe než domácí a poměrně brzy se dostali do vedení. Prakticky celou první půli jsme potom měli hru pod kontrolou. V druhé půli jsme ale přestali hrát svou kombinační hru, hráči se zbytečně rychle zbavovali míče, což vedlo k nepřesnostem a dostali jsme se pod velký tlak. Soupeř toho ale nedokázal využít. Domácí si nevytvořili žádnou vyloženou šanci, měli vlastně jedinou, a to již v první půli. Když potom Vančura vstřelil třetí branku, tak bylo po zápase. Výsledek jsme si již v závěru v poklidu pohlídali. Pro mnohé je naše vítězství překvapivé, ale tři body jsme získali zcela zaslouženě.“

V derby hráli

Sestavy – Velešín: Ottenschläger – Šváb, S. Kysela (46. Chovanec), Opekar, Šebesta – Mistoler, J. Šafránek, Zimek, Jirský – Semerád (84. Bican), Z. Šafránek (75. Kudláček).

Vyšší Brod: Pouzar – Dibďák, Pomije, Rapčan, V. Syrovátka – Krauskopf, Kročák (47. Sosna), Marek (89. Bartoň), Račák, Vančura – Filip (77. M. Syrovátka).