Nahlédnutí do tábora dalšího okresního účastníka nejnižší oblastní fotbalové soutěže – I. B třídy.

Dnes se podíváme pod pokličku v pořadí čtvrtého nejúspěšnějšího týmu z osmičky celků regionu v této soutěži, a to po podzimu aktuálně sedmého FK Dynamo Vyšší Brod.

Vyšebrodští obsadili v předchozím ročníku I. B třídy v konečném účtování lichotivou pátou příčku, a tak se i pro sezonu 2011/12 s Dynamem počítalo na příčky v horní polovině tabulky. To také tým od hranic v první polovině sezony takřka naplnil, i když nakonec figuruje přesně v polovině průběžného pořadí – na sedmém místě.

Vyšebrodští totiž rozehráli sezonu 11/12 sérií remíz a několika porážek a prokousávali se ze spodku pořadí směrem vzhůru. První výhra přišla až v šestém kole doma nad nováčkem z Roudného. Tento zisk však následně Dynamo potvrdilo v dalším kole povedeným derby s Horní Planou a dostalo se až do klidného středu tabulky. Spolu s okresním rivalem z Chvalšin jsou však Vyšebrodští remízovými králi s šesti nerozhodnými výsledky. Za zmínku ale jistě stojí, že se přiřadili ke trojlístku doma neporažených týmů (spolu s béčkem Krumlova a Lhenicemi). Pozitivní jsou i shodně čtvrté příčky v pořadí produktivity útoků a pevnosti obran ve skupině A.

Podzim pod lupou

První polovina sezony 11/12 v podání fotbalistů vyšebrodského Dynama v řeči statistik:

Výsledky doma – výhry: Roudné B 3:0, H. Planá 5:1, Mladé 5:1, Kaplice B 4:0, remízy: Jankov B 2:2, K. Újezd 2:2, Větřní 1:1, prohry: 0.

Výsledky venku – výhry: H. Planá 4:1, remízy: Netolice 0:0, Č. Krumlov B 2:2, Chvalšiny 2:2, prohry: Lhenice 1:2, Frymburk 1:2, Velešín 0:4.

Branky (32 gólů, 11 střelců): 7 – L. Rapčan, 6 – Filip, 5 – Jirkal, 3 – Račák, 2 – Pomije, Dibďák, 1 – Harenčák, Klíma, Bäuml, V. Syrovátka, Bartoň (pozn. – dvě branky byly označeny v zápise jako vlastní, a to Krůčka z K. Újezdu a krumlovského Litvana).

Penalty – proměněné: L. Rapčan, Račák (oba v 9. kola doma s Mladým), neproměněné: 0, penalty soupeřů: Kostínek (H. Planá) v předehrávce jara nedal (vedle).

Červené karty – vyloučení: V. Syrovátka (ve 3. kole ve Lhenicích), ČK soupeři: Dvořák (Jankov B), Krůček a Soukup (oba K. Újezd), Bohuněk (Roudné B).

Slova od kormidla

K hodnocení podzimní části sezony, probíhající zimní přípravě i plánům Dynama pro jarní odvety nám vyšebrodský kormidelník Jaroslav Jirkal řekl:

„Jak jsme si v předchozí sezoně štěstí vybírali, tak tentokrát se od nás na podzim trochu odvrátilo. Ke spokojenosti nám tak chybí čtyři body navíc. Ty jsme ztratili například doma v zápasech s Kameňákem nebo Větřním, které jsme měli vyhrát. Na druhou stranu jsme ale přivezli bod z Chvalšin, kde jsme ve druhém poločase to štěstíčko zase měli. Vždycky říkám, že jako dobrý základ pro jaro musíte mít dvacet bodů. Ten plán jsme splnili, máme bodů jedenadvacet, ale ten červíček tam stále trochu hlodá… Nejlepší zápas jsme odehráli doma s Horní Planou, velmi slušné to bylo i v Krumlově. Naopak, vůbec nejhorší utkání přišlo ve Velešíně, kde nás soupeř jednoznačně přejel.

A co nás v zimní přestávce čeká? V první řadě se zastavím u kádru, kde počítáme další ztrátu. Už před podzimem odešli Marek se Sojkou a Krauskopf hostoval v Kaplici. U něj se hostování nyní změnilo na přestup. Nejhorší ale je, že teď odejde ještě Lukáš Rapčan do Rakouska. Chce to zkusit venku, nemůžeme, ani nechceme, mu bránit, ale je to další citelná změna. Odchází nám nejlepší střelec, jehož branky budeme muset nyní nahradit. Celkově jsme tedy za poslední dobu přišli o čtyři hráče základu. Zase se ale otevírá možnost pro mladíky, aby ukázali, co v nich je. Dřívější úlohu špílmachra Krauskopfa by měl převzít Račák a v hledáčku máme ještě jednoho nového hráče, jehož příchod je zatím v jednání.

Zimní přípravu jsme začali poslední lednovou sobotu a držíme se osvědčeného modelu. Na soustředění nejedeme, ani turnaj nehrajeme a v plánu jsou přibližně čtyři přípravné zápasy. Jedenáctého února pojedeme do Staré Hlíny na zápas se Ševětínem, tradičně budeme hrát s Loučovicemi, jednáme s Klikovem.

A cíl pro jaro? Pokud obhájíme pozici kolem podzimního sedmého místa, tak budeme spokojeni. Záležet bude na začátku, kdy máme těžkou sérii. Když ovšem z prvních čtyř utkání získáme aspoň sedm bodů, bude to dobré. Cílem je co nejrychleji uhrát čtyři vítězství, aby se pak mohlo dohrávat úplně v klidu.“