V generálce se v pondělí od 15 hodin střetnou na Střeleckém ostrově s druholigovou Jihlavou.

Ještě v den zápasu nebylo jisté, zda se generálka bude hrát na hlavním stadionu, či na Složišti.

A to přesto, že s vyhříváním trávníku na hlavním stadionu Dynama začalo s dostatečným předstihem. „Vyhřívání hrací plochy je v provozu již více než čtrnáct dní. Jenže vzhledem k hustému sněžení v minulém týdnu, především však pro veliké mrazy sníh na hrací ploše taje příliš pomalu,“ vysvětloval na klubovém webu technický manažer budějovického Dynama Milan Čadek, dle něhož přípravy hrací plochy na Střeleckém ostrově směřovaly k tomu, aby už předjarní generálku mohli svěřenci trenéra Františka Cipra odehrát na přírodní trávě.

Na konci ledna na hrací ploše sníh nebyl a mohlo se v poklidu pustit vyhřívání hrací plochy. Když pak sníh napadl, údržba stadionu se dle informací na klubovém webu rozhodla v rámci pokynů k využívání umělého vytápění sněhovou pokrývku neodklízet a nechat ji odtát.

Třeskuté mrazy jim ale udělaly čáru přes rozpočet. „Více než týden jede vyhřívání stadionu na maximum, sníh ale mizí hodně pomalu,“ informoval Čadek, jenž ale v pondělí před polednem s úlevou mohl ohlásit, že hrací plocha na Střeleckém ostrově je díky enormnímu nasazení zaměstnanců technického úseku klubu v takovém stavu, že se generálka s Jihlavou může hrát na hlavním stadionu. "S hrably pomáhali při úklidu sněhu i hráči ligového mužstva," vyzdvihl Milan Čadek.

Trenér František Cipro se v době, kdy to vypadalo, že hrát se spíš bude na složišti, netajil svou rozmrzelostí, situaci však chápal. „Když budeme muset hrát na umělce, bude to pro nás hodně nepříjemné, protože jsme si na Složišti už tyto dny užili svoje,“ bědoval zkušený kouč. „Chodili jsme tam taky dvakrát týdně, a když tam dopoledne bylo mínus osmnáct stupňů a k tomu foukal ledový vítr, bylo to hodně náročné,“ uvedl. „Na druhou stranu však chápu, že pokud nebude přírodní tráva na Střeláku v pořádku, nebylo by rozumné ji těsně před ligou poničit,“ dodal.

Nakonec to dobře dopadlo a hrát se bude na přírodní trávě na Střeleckém ostrově, kde Dynamo půjde proti ambicióznímu týmu Vysočiny v plné síle. „Ti hráči, kteří by měli hrát v lize v základní sestavě a kteří samozřejmě nebudou mít zdravotní potíže, se proti Jihlavě na hřišti určitě objeví,“ ujistil trenér František Cipro.

Ti fanoušci, kteří ve středu nedorazili na Složiště na tréninkové utkání s Č. Krumlovem, tudíž budou mít v pondělí poprvé v budějovickém dresu vidět všechny zvučné posily Tomáše Řepku, Mateje Krajčíka i Jakuba Řezníčka.

Zkušený kouč navíc oznámil, že by se v jeho týmu mohla představit ještě jedna nová akvizice. „Možná, že ještě jeden hráč přijde,“ sdělil v neděli Deníku trenér Cipro, o koho by mělo jít, však odtajnit nechtěl.