V těžkém boji o záchranu oblastní I. B třídy čekalo dynamáky nejprve v sobotu derby na hřišti již jistě sestupujícího posledního Přídolí, v neděli pak měli na programu dohrávku odloženého domácího zápasu se silnou Dřítní.

Výsledek 23. kola: Přídolí – Vyšší Brod 1:2 (1:2). Hosté vědomi si důležitosti zápasu začali aktivně a už v 1. minutě se ujali vedení, když cestu do sítě si našla tečovaná střela Pomijeho – 0:1. Jenomže pak plány hostů narušilo nucené střídání zraněného autora vedoucí branky. Domácí zvedli hlavy a dokázali srovnat. Po nedorozumění hostujícího brankáře se stoperem se k míči dostal důsledně napadající šestačtyřicetiletý matador Zdeněk Moťka a upravil na 1:1. I na domácí straně potom došlo k vynucenému střídání, když trávník musel opustit zraněný středopolař Jakub Štěpánek. A hostům se ještě do půle povedlo znovu odskočit, když minutku před pauzou dal branku do šatny Lukáš Rapčan na poločasových 1:2.

Ve druhém poločase už byl k vidění jen sotva průměrný fotbal, kdy sice měli domácí opticky míč více v držení, ale žádnou kloudnou akci vedoucí k vyrovnání už nevymysleli – a všechny tři důležité body zamířily na konto vyšebrodského Dynama.

Sestava Přídolí: Benda – Trávníček, Brož, Jo. Písko, V. Písko, Jan Písko – Jaroslav Písko ml., J. Štěpánek (37. Karlík), M. Štěpánek (46. Steidl), Moťka – P. Pavlis.

Sestava V. Brodu: Čadek – Bartoň ml., Fatura, V. Syrovátka, Sosna – Pomije (20. Cach – 75. F. Filip), Dibďák, Rohlík, Bäuml – Gondek, L. Rapčan.

Trenér Jaroslav Písko (Přídolí): „Jak se blíží konec sezony, tak stále více začínáme doplácet na velice úzký kádr. Navíc nám vůbec nevyšel vstup do utkání, když jsme si už v první minutě nešťastně srazili střelu do vlastní branky. Dokázali jsme vyrovnat, když Zdeněk Moťka ve svých šestačtyřiceti letech ukázal, jak má být hráč důsledný při napadání soupeře. Potom jsme ale museli vinou zranění nuceně střídat a jak už to bývá, tak jsme se opět nevyvarovali chyb v obraně. Před půlí se nám zranil další hráč, čímž se vyčerpal náš repertoár na lavičce. Celý druhý poločas jsme proto dohrávali se zraněným kapitánem. I tak jsme soupeře zatlačili, ale znovu srovnat se už nepodařilo."

Trenér Jaroslav Jirkal (V. Brod): „Začátek byl v naší režii a dali jsme i šťastný vedoucí gól. Pak jsme ale udělali zbytečnou chybu a soupeř vyrovnal. Naštěstí jsme ještě do půle opět vedli a ve druhém poločase jsme to ubojovali. Celkově to byl zápas úrovně okresního přeboru. Na naší hře se hodně projevil odchod zraněného Pomijeho."

Nedělní prohra

Přesně o nedělním poledni vyběhli vyšebrodští fotbalisté na domácí trávník k dohrávce odloženého zápasu s Dřítní, který se před týdnem nehrál vinou podmáčeného hřiště.

Dohrávka 22. kola: Vyšší Brod – Dříteň 1:3 (1:2), branky: Dibďák – Kovařík, Kříž, Smejkal.

„Náš první brankář Krotký opět nemohl na zápas přijet, a to patrně rozhodlo. Hráli jsme sice už lepší fotbal než v sobotu v Přídolí, ale efekt to nepřineslo. Dříteň předvedla, že má velmi dobrý zkušený tým, který není v popředí tabulky náhodou. Favoritovi jsme ale roli sami usnadnili, když jsme hned v úvodu opět dostali laciný gól po minele brankáře. Povedlo se sice srovnat, ale pak jsme z jednoho brejku dostali druhou branku. Tutovku na vyrovnání měl před půlí Dibďák, ale nedal. Ve druhém poločase jsme sice soupeře zatlačili, ale bylo to jen po vápno. Hosté dobře bránili a ještě přidali třetí gól. Kluci hráli na hranici svých možností, hodně nám ale chyběl Pomije, což je pro nás momentálně klíčový hráč. Nebude ani příště s Kaplicí, navíc vypadne i Rapčan," posteskl si vyšebrodský kouč Jaroslav Jirkal.

Sestava Dynama: Čadek – Bartoň ml. (75. F. Filip), Fatura, Bartoň st., Sosna – Bäuml, L. Rapčan, Pham, Rohlík (70. J. Filip) – Gondek, Dibďák.