V. Brod – Kaplice B 4:0 (4:0)

Derby začalo velkou příležitostí hostů. Už v 1. minutě šel po zaváhání Vančury sám na branku O. Kouba, ale gólman Rapčan včasným vyběhnutím zachránil. Domácí odpověděli hned ve 3. minutě, když po kolmici Račáka orazítkoval L. Rapčan zpoza vápna břevno. Domácí pak převzali iniciativu, ale tutovky Jirkala a Klímy ještě gólem neskončily.

První branku utkání přinesla až velmi povedená akce z 25. minuty, kdy po kombinaci Phama s Jirkalem přistrčil druhý jmenovaný mezi obránci Filipovi, který vzápětí využil své bohaté zkušenosti a ze sóla přehodil „Poborského lobem“ vybíhajícího gólmana – 1:0.

Ve 37. minutě zvýšil vedení domácích Jirkal, který po centru Račáka osvědčil důraz ve skrumáži – 2:0.

Za dvě minutky domácí kapitán Jirkal vystihl malou domů Sedláčka, obešel vybíhajícího Rybáka a pohodlně do prázdné upravil na 3:0.

Minutu před odchodem do šaten si slabší chvilku vybral jinak dobře chytající Rybák, kterého přízemní střelou z dobrých 40 metrů překvapil L. Rapčan – 4:0.

Ve druhém dějství se fotbal již příliš nehrál. Hra byla vinou mnoha faulů rozkouskovaná a mužstva se nemohla dostat do hry. Blíž ke vstřelení branky měli domácí, kteří si vytvořili pár slibných šancí, ale už bez efektu.

Sestavy – V. Brod: D. Rapčan – Klíma (80. Sojka), Pomije, V. Syrovátka, Vančura, Pham (72. Sosna), L. Rapčan, Račák, Dibďák, Jirkal (61. Bäuml), Kaplice B: Rybák – Hami (65. J. Říha), Kapec, Sedláček, Zifčák, O. Kouba (46. Zeman), Kubata, Koclíř, D. Smolen, F. Kouba, Faltin (62. Chlasták).

Trenér Jaroslav Jirkal (V. Brod): „Měli jsme v tomto zápase minimálně osm vyložených šancí. Proměnili jsme půlku, což není špatné. V derby se dobrý fotbal však hrál pouze v prvním poločase, kdy jsme čtyřmi góly rozhodli o hladkém vítězství. V tom druhém hosté, když viděli, že s tím už asi nic neudělají, nesmyslně a zbytečně přitvrdili hru. My jsme se tomu přizpůsobili a bylo po fotbale. Teď nás čeká derby v Českém Krumlově, kde se pokusíme také bodovat. Máme nyní na kontě patnáct bodů, což je solidní. Nebýt ale nepovedeného startu a zbytečných ztrát jako třeba ve Lhenicích, tak jsme už teď měli bodů dvacet a mohli být úplně v klidu.“

Trenér Petr Lesňák (Kaplice B): „Proti minulému zápasu s Velešínem jsme tentokrát úplně propadli. Předvedli jsme zcela jistě nejhorší podzimní výkon. Měli jsme jedinou šanci v první minutě. Tu jsme ale nedali a pak už se to vezlo. Nejsme schopni si dvakrát po sobě přihrát a děláme hrozné chyby v obraně, které soupeři bez váhání trestají. Kluci si po sérii špatných výsledků nevěří, mají svázané nohy, nikdo na sebe nechce vzít zodpovědnost. Je to opravdu těžké a nevím, jak z toho ven…“

Jan Straka, Karel Vosika