Stalo se tomu navíc v derby dvojice okresních lipenských rivalů, v němž vyšebrodské Dynamo udolalo celý zápas v deseti hrající hornoplánskou Smrčinu. Novic si pátou výhrou v ročníku polepšil na osmé místo, zatímco Horní Planá po dalším nezdaru a při souběžné výhře Zlivi opět klesla na samé dno pořadí.

Post nejvýše v tabulce postaveného okresního týmu nepotvrdili Frymburští, kteří po boji těsně padli v Netolicích, ale zůstali pátí. Na devátou příčku kleslo béčko krumlovského Slavoje po jasné prohře ze hřiště nemanického lídra. O jedno místo, a to na dvanácté pořadí, si pohoršil i novic z Černé, který doma padl s Trhovými Sviny.

Hosté o deseti

Vyšší Brod – Horní Planá 3:1 (2:1). K lipenskému derby přicestovali Hornoplánští v deseti, přesto byli domácímu Dynamu rovnocenným soupeřem, nedali mu nic zadarmo a dokázali být i velmi nebezpeční. Domácí sice drželi míč častěji na kopačkách, ale hosté nevynechali jedinou možnost k rychlému protiútoku – a také se ujali vedení. V 17. minutě se Adam Kvasnička výborně zbavil dvou domácích obránců a povedenou individuální akci s přehledem zakončil umístěnou ranou k tyči Mayrovy branky – 0:1.

Ledová sprcha ale do řad profesorsky hrajícího Dynama probuzení nepřinesla. Domácí se nadále utápěli v jalových kombinacích, chyběl jim pohyb a hrozili jen ze standardních situací. A právě díky nim však výsledek otočili, když skórovali z obdobných akcí po přetaženém centru hlavičkou na zadní tyči. Ve 22. minutě takto srovnal Jirkal a dvě minuty před pauzou dokonal obrat Pomije – 1:2. Za zmínku ještě stojí moment z 30. minuty, kdy Gondek nastřelil tyč hornoplánské svatyně. Hosté dohrávali první poločas dokonce o devíti, když se v souboji s Kročákem zranil Švábirt.

Jmenovaný hornoplánský hráč se o pauze přece jen dal dohromady a se sebezapřením zápas dohrál. Obraz hry se ovšem nezměnil. Srdnatě bojující hosté příliš domácí do ničeho nepouštěli a naopak byli schopni hrozit z kontrů. Změna přišla až v poslední čtvrthodině, kdy hostům docházely síly, hráči Dynama přidali na pohybu, zrychlili hru a vyústěním byla třetí branka. V 84. minutě si mladý Rohlík po křídle naběhl na pas Prochasky, zbavil se obránce, následně našel před brankou osamoceného Krauskopfa, jenž měl snadnou úlohu a pečetil na 3:1.

Sestavy - Vyšší Brod: Mayr – Dibďák, Klíma, Pomije, Prochaska – Krauskopf, Kročák, Jirkal, L. Rapčan, Bäuml (63. Rohlík) – Gondek, Horní Planá: Michal Truhlář – Švábirt, Aleš Kvasnička, Boháč, Oškrda – Komžák, Adam Kvasnička, Bednář, V. Ryneš ml. – Foltýn.

Trenér Jan Straka (V. Brod): „Jediné pozitivum tohoto zápasu je výsledek, jinak absolutně nic. Nejprve bych chtěl smeknout před hosty. Ti nejsou zrovna v růžové situaci, přijeli v oslabení, ale rozhodně nepůsobili nijak odevzdaně. Naopak, makali od první minuty až do konce! Náš výkon byl naopak bezkrevný, hra statická a plná nepřesností. Vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli, a mohli jsme za to pykat. I když jsme si o půli v kabině vše vyříkali a chtěli začít znovu, nic se nezměnilo. Zápas jsme dohráli stejně hloupě, jak jsme jej začali. Individuálně nikdo nevyčníval, do jednoho jsme zapadli do šedého průměru našeho celkového výkonu. Příště nás čeká další velmi důležitý zápas ve Zlivi a k tomu musíme přistoupit úplně jinak!"

Trenér Karel Souček (H. Planá): „Zase jsme se nesešli a pořád se to opakuje. Určitě ale pochválím kluky, kteří hráli. Dali do toho všechno, makali a oni se nemají za co stydět. Kdybychom byli kompletní, tak jsme tady neprohráli. Ale to je jen kdyby…"

Trio bez bodu

Netolice – Frymburk 3:2 (1:1), branky: 45. a 59. Vlášek (obě z penalt), 79. Řehoř – 36. Matuš, 55. Rillich.

Na hřišti exúčastníka I.A třídy Frymburští dvakrát vedli, ale domácí se pokaždé během několika minut dotáhli brankami z pokutových kopů. Rozhodnutí padlo v závěru, kdy si Netoličtí třetím zásahem zajistili všechny body.

Sestava FC Šumava: Čábela – Malák, Rillich, Kaňa, M. Račák, R. Mertl, D. Račák, Budík, Matuš, J. Grohman, Neumann.

Nemanice – Č. Krumlov B 4:0 (1:0), branky: 37. Kochlöfl, 57. Novotný, 59. Zach, 61. Dubský.

Krumlovští odehráli zápas bez možnosti střídání a navíc v závěru přišli o Kitzlera, jenž byl v 81. minutě vyloučen po druhé žluté kartě.

Sestava Slavoje: Dobrovodský – Lacko, Houska, Pils, Poláček, Kopřiva, Vnuk, Kitzler, Seifert, Gábor, Carda.

Černá – Trhové Sviny 1:3 (0:2), branky: 90. Ma. Koza – 12. Horelica, 30. Kolář, 70. Perfoll z penalty.

Černá doma neodčinila minulý debakl ze hřiště krumlovského béčka a její čekání na výhru se protáhlo už na deset zápasů.

Sestava Černé: Bublík – Vrba, Černý, Strnad, Sivák, Schober, Kordík (27. Zeman), Haviernik, Brůha (81. Král), Ma. Koza, Pavlis.