„Věřím, že Sparta už bude mít titul a my už v lize budeme zachráněni," těšil se už v zimě po svém příchodu do Dynama Tomáš Řepka na duel posledního kola proti „jeho" Spartě.

Jenže jeho přání vyšlo jen z poloviny, navíc té méně pravděpodobné. Dynamo ligovou definitivu uhrálo už čtyři kola před koncem, zato Sparta, po podzimu jasný favorit na titul, už na ligový trůn dosednout nemůže.

„Co můžu cítit jiného než veliké zklamání," jen těžko po remíze 1:1 na Dukle, která sebrala Spartě i teoretickou naději na titul, hledal v rozhovoru pro Deník slova letenský kapitán Marek Matějovský a na dotaz, co bude s týmem dál, jen krčil rameny: „Teď převládá zklamání. Co dál se bude dít, to se teprve uvidí."

Co se bude v sobotu navečer na Letné dít, si netroufá předvídat ani trenér Dynama František Cipro. „Sám jsem zvědav, jak to bude. Ve Spartě si to všichni představovali určitě jinak, takže bůhví, co fandové vymyslí," krčil zkušený kouč rameny.

„Já ostatně mám jiné starosti, je nás družinka a jedeme v silně kombinovaném složení," připomněl Cipro, že vedle dlouhodobých marodů veliký otazník visí i nad startem Tomáše Řepky. „Trápí ho zádový sval. Uvidím až na tréninku, jak na tom bude," přemítal v pátek kouč Dynama, jenž do Prahy poveze půlku farmy ze Strakonic. „Jedou s námi Sláma, Dvořák, Hovorka, Koutný a Petráň," sdělil s tím, že další „farmář" Sajtl je také zraněn.

Chybět budou i vykartovaní stopeři Brezinský a Riegel. „Nejistý je i Klesa, má potíže s kotníkem. Jediné plus je, že se vrací Řezníček," podotkl Cipro a dodal, že Němce tudíž využije ve středové formaci.

Že budějovickou „družinku statečných" čeká v sobotu přetěžká role, je dle Cipra nepochybné. „Byť na Letné vládne zklamání, pořád je to Sparta, navíc my jsme výrazně oslabeni. I tak bychom chtěli obstát se ctí," ujistil kouč Dynama.

Fotbalisté Dynama měli před cestou do Prahy k utkání posledního kola letošního ročníku I. ligy na Spartu předzápasový trénink až v páteční podvečer v čase, kdy se bude hrát i na Letné (začátek v sobotu v 17.30, přímý přenos je na Nova Sport).

„Obvykle jezdíme ven o den dříve, teď jedeme až v sobotu," sdělil trenér František Cipro a dodal, že tréninky budou příští týden do čtvrtka. „Od pátku je dovolená a letní příprava začne 11. června," uvedl.

Nováka čeká zřejmě nejtěžší role v jeho dosavadní kariéře

V premiéře letošního ročníku I. ligy nastoupil 22letý obránce Dynama Pavel Novák proti Spartě v základní sestavě, ale na pravém kraji obrany. Do sobotní odvety na Letné, která naopak letošní ligovou sezonu uzavře, Novák naskočí se vší pravděpodobností do středu obrany, kde se cítí přece jen lépe než na kraji.

„Já jsem rád, že si mohu ligu zahrát. Kde to už je jedno," říkal v rozhovoru pro Deník po svém návratu z hostování ze Sezimova Ústí, jedním dechem ale připustil, že stopera hraje nejraději.

Po nevydařeném začátku sezony Novák ze základu vypadl. Na jaře hrál od začátku až 26. března v Plzni a pak až tuto neděli na Žižkově.

A tam fotbalisté Dynama propadli na celé čáře. „Náš výkon byl prachbídný a asi nebyl vůbec hodný první ligy. Jako tým jsme nehráli vůbec dobře a také to tak výsledkově dopadlo," uvedl Novák po zápase pro klubový web.

Že Dynamo na Žižkově prohrálo „jen" 0:2, bylo i ale i jeho zásluhou. Dvakrát totiž vykopával míč už za překonaným gólmanem Zdeňkem Křížkem z prázdné brány.

„Jenže to nic neznamená. Byly by to klíčové zákroky jen v tom případě, že bychom tady dokázali bodovat. My ale nakonec stejně prohráli, takže ty moje zákroky byly k ničemu. Vůbec nic neřešily," smutně krčil mladý bek po zápase na Žižkově smutně rameny.

V sobotu ho na Letné čeká jistě nejtěžší úkol v jeho krátké kariéře: v notně oslabeném týmu se ctí obstát na Spartě.

Podaří se mu to?

Pravděpodobné sestavy

Sparta: Vaclík – Vidlička, E. Brabec, Jarošík, Pamič – Holek – Přikryl, Matějovský, Hušbauer, Krejčí – Kerič.

Dynamo: Daněk – Krajčík, Novák, Rýdel, Sandro – Hudson, Javorek, Petráň, Otepka, Němec – Řezníček.