I. B – 18. kolo: Dolní Dvořiště – Dynamo Vyšší Brod 6:0 (3:0)

V druhém okresním derby z programu 18. kola nejnižší oblastní soutěže měli hosté oplácet soupeři podzimní prohru z vlastního hřiště (1:3), což se jim ale ani v nejmenším nepodařilo.

Tři a tři je šest

Po vyrovnaném úvodu se rozjel brankostroj domácích, kteří šli do vedení ve 14. minutě trefou kanonýra Pechy – 1:0. Za chvíli měli domácí výhodu pokutového kopu, když hostující F. Fatura sestřelil ve vápně svého bratra Zbyňka, ale nařízenou penaltu Bógovi brankář Rapčan kryl.

To ale domácím příliš nevadilo, protože po půlhodině se krásně k tyči zpoza vápna trefil Kučera na 2:0. Osm minut před pauzou se do střelecké listiny zapsal i Z. Fatura, který upravil na poločasových 3:0.

I ve druhém poločase se měnilo skóre pouze zásluhou domácích hráčů. Brankový účet druhého dějství otevřel znovu Pecha, který v 57. minutě zvyšoval už na 4:0. V poslední desetiminutovce pak domácí debakl Dynama podtrhli.

Pátý úspěch si připsal další zkušený domácí hráč V. Lattner a pro hosty potupný půltucet završil svým druhým zásahem v utkání Z. Fatura, jenž proměnil druhý pokutový kop zápasu nařízený za faul brankáře Rapčana na pronikajícího Josefa Ševčíka – 6:0.

Sestavy – Dolní Dvořiště: Posel – Kučera, J. Macanovič, J. Hajdák (66. Varhol), V. Lattner, Josef Ševčík, Bóga, Pecha (72. Malý), M. Hajdák, Jiří Ševčík (60. T. Macanovič), Z. Fatura.

Vyšší Brod: D. Rapčan – Bartoň (43. Filip), Pomije, F. Fatura, Vančura, Jirkal, Dibďák, Krauskopf, Kročák, L. Rapčan, Marek.

Hlasy z laviček

Trenér František Hájek (Dolní Dvořiště): „Předchozí domácí osmigólový výprask s Kamenným Újezdem nám pomohl. S hráči jsme si vše v klidu vyříkali a už minule ve Čtyřech Dvorech bylo jasně vidět zlepšení. Znovu jsme se vrátili k jednoduchosti, odpovědnosti a tento derby zápas se nám povedl. Šli jsme do utkání s tím, že nesmíme nechat hosty hrát, do ničeho jsme soupeře nepustili a zaskočili ho i kvalitní hrou dopředu. Pochvalu tentokrát zaslouží všichni hráči.“

Trenér Jaroslav Jirkal (Vyšší Brod): „Začali jsme celkem dobře, ale už po deseti patnácti minutách se zápas úplně zlomil. Domácí viditelně přitvrdili a nás tím zcela rozhodili. Naši klíčoví tvořiví hráči se vůbec nedostali do hry. Navíc, co domácí vystřelili na branku, to tam spadlo. Gólman Rapčan také neměl svůj den. Zápas jsme prostě celkově nezvládli, i když si neodpustím poznámku, že tvrdší utkání jsem snad ještě nezažil. Výhra soupeře je ovšem naprosto zasloužená.“

Karel Vosika, Luboš Bóga