I. B třída skupina A – 5. kolo: Dynamo Vyšší Brod – FK Dolní Dvořiště 7:2 (5:0)

V půli už o pět

Vyšebrodské Dynamo již tradičně zdobí výborný start do utkání a nejinak tomu bylo i v tomto derby zápase. Již ve 3. minutě nastřelil po Račákově nahrávce Krauskopf tyč svatyně hostů. Domácí ovšem pokračovali v náporu a dvěma slepenými brankami na konci první čtvrthodiny započali rozklad hostující obrany. V 15. minutě L. Rapčan vybídl ideální přihrávkou k samostatnému nájezdu Dibďáka, jenž nezaváhal a poslal domácí do vedení – 1:0.

O minutku později Papaj odvracel Račákovu přihrávku pouze do míst, kde stál připravený Marek, který bez přípravy zvýšil na 2:0. Deset minut nato se síť branky hostů zavlnila potřetí. Račák rychle rozehrál trestný kop, Krauskopf okamžitě centroval na hranici vápna a osamocený Dibďák se trefil v zápase podruhé – 3:0.

Zdecimovanou obranu hostů pak do půle pokořili domácí ještě dvakrát. Nejprve L. Rapčan usměrnil do branky nepovedenou střelu Krauskopfa a těsně před odchodem do šaten zkušeně zavěsil právě Krauskopf po přihrávce Dibďáka – 5:0. Před pauzou se po ojedinělé šanci mohli radovat také hosté, když ze strany vnikl do vápna Pecha, jeho šanci ale zneškodnil vyběhnuvší D. Rapčan a z následné dorážky dobíhající Svoboda přestřelil.

Do druhého dějství Dolnodvořištští udělali změnu na brankářském postu, začali lépe a již čtyři minutky po rozehrávce vstřelili svou první branku. Mazanec vystihl rozehrávku Dynama, postupoval sám, ve vápně obešel vybíhajícího D. Rapčana a trefil opuštěnou branku – 5:1. V dalších minutách se pak hra poněkud uklidnila a ani jedno z mužstev se do útoku příliš nehrnulo.

Klidný průběh ale ukončila 69. minuta, kdy trestný kop ze strany umístil hlavou přesně k tyči kapitán hostů Pecha na 5:2. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a již sedm minut poté se skóre měnilo znovu. Sojka se propletl ve vápně mezi obránci soupeře, přenechal míč Markovi, který pálil efektně z otočky a svou druhou brankou pošesté rozradostnil domácí fanoušky – 6:2.

V 78. minutě se pěknou akcí blýskli hosté, střídající mladík Zeman si poradil se dvěma obránci a po jeho nahrávce pálil z dvaceti metrů Svoboda, střela však postrádala razanci, a tak si s ní D. Rapčan bez problému poradil. Tři minuty před koncem dal výsledku konečnou podobu střídající domácí dorostenec M. Syrovátka, jenž po Sojkově nahrávce ze strany naložil se svou šancí jako zkušený matador a uklidil míč přesně k tyči Henžlovy branky – 7:2.

Vyšebrodští, kteří se po sedmibrankové kanonádě chlubí nejlepším útokem ve skupině, se aktuálně posunuli na páté místo průběžné tabulky. Dvořištští zůstávají bez výhry a se třemi body na kontě předposlední.

Řekli po derby

Jaroslav Jirkal (Vyšší Brod): „Zápas se nám povedl po všech stránkách. Hrajeme sice pořád stejně, ale konečně se to odrazilo na výsledku. Hlavně jsme začali proměňovat šance. První půle byla vynikající, dařila se kombinace, dali jsme góly a měli ještě plno dalších šancí. Na začátku druhého poločasu přišlo sice chvilkové uspokojení, ale rychle jsme se vzpamatovali a pak měli utkání až do konce pevně v rukách.“

Pavel Svoboda (Dolní Dvořiště): „Soupeř hrál opravdu výborně a vlastně za půl hodiny bylo hotovo. Na co domácí sáhli, to jim tam spadlo. Náš výkon by nestačil ani na okresní přebor. Teď už se ale do sestavy vrátí tři důležití hráči Kučera, Hajdák a Macanovič. Snad to bude příště lepší.“

V derby nastoupili

Sestava – Vyšší Brod: D. Rapčan – Vančura, Pomije, Jirkal, V. Syrovátka – Krauskopf, Račák (56. Sojka), L. Rapčan, Dibďák – Marek, Filip (82. M. Syrovátka).

Dolní Dvořiště: Večerník (46. Henžl) – Papaj, Varhol, Hajdák, Bóga, Mazanec, Pecha, Balín (68. Zeman), Konias, Svoboda, Rubeš (53. Bandík).