Karty pro oba soupeře jsou rozdány tak, že Třinec je v tabulce po výhře s Olomoucí B 5:1 a remíze 0:0 v Pardubicích druhý, zatímco Dynamo je po dvou remízách 1:1 ve Vlašimi a doma s Opavou sedmé. „Tabulka po druhém kole o ničem nevypovídá," mávl rukou trenér Dynama František Cipro a dodal, že hodně záleží i na losu. „A ten my příznivý určitě nemáme," konstatoval.

Byť proti Opavě se Dynamu nedařilo, fanoušci pro jejich hru měli porozumění. „V týmu je spousta mladých kluků a že bude nějakou dobu trvat, než si to sedne," dal se například slyšet dlouholetý příznivec Miloslav Schuster z Českých Budějovic.

„Já upozorňoval už před sezonou, že to bude chtít trošku klidu a trpělivosti, že musíme jít do sezony s pokorou," krčil rameny trenér Cipro, dle něhož po jednom nepovedeném utkání netřeba panikařit. „Je třeba vidět, s jak složeným týmem jsme šli do sezony a jaké jsou naše možnosti," zdůraznil. „Jestli si někdo myslí, že do soutěže vlítneme a bez problémů postoupíme, pak je třeba si uvědomit, že tak to není. Čímž neříkám, že bychom nechtěli, anebo nemohli hrát nahoře. Nějakou chvíli to ale bude trvat," podtrhl Cipro.

Dle něj je hlavním znakem mužstva nezkušenost: „Vlastně jen Šimák, Benát a Křížek už mají patřičné zkušenosti, ti ostatní často při prvním nezdaru podléhají nervozitě."

Navíc kádr Dynama je hodně úzký. „A když se zraní dva tři hráči, je to v tak úzkém kádru velký problém," nastínil, že nahradit třeba Benáta za této situace je velice složité.

Navíc se k Benátovi na marodku přidal další klíčový borec ze základu: „Na reprezentační sraz sice odjel Karafiát, v týdnu ale netrénoval a odjel tam spíš proto, že šlo o seznamovací sraz nově vytvářené jednadvacítky. Trápí ho zadní stehenní sval a hrát nemůže," lomil zkušený kouč rukama.

Další dva mladíci se vrátili ze srazu jednadvacítky v pořádku. „Jak Jirka Funda, jenž minulý týden měl virózu, tak i Zdeněk Linhart přijeli v pořádku," oddechl si Cipro. „Dva dni s virózou marodil i Jakub Hric, ten už ve středu byl na tréninku," dodal.

Třinec se opírá o zkušenost brankáře Palečka, zadáka Vomáčky a záložníka Malcharka. „Stejně jako v Opavě i tam jsou fotbalisté, kteří mají za sebou i zápasy v lize. A jim ta druhá liga vyhovuje," poznamenal trenér Dynama.

A s jakým přáním fotbalisté Dynama na sever Moravy jeli?

„Bodovat," držel se při zemi trenér František Cipro.

V Třinci bychom mohli vyhrát, míní Karafiát

České Budějovice – Kvalitními výkony v přípravných zápasech si dvacetiletý mladík Ondřej Karafiát, jenž je v Dynamu na hostování z pražské Sparty, zajistil pevné místo v základní sestavě, v sobotu v Třinci ale bude na stoperu chybět.

„Byl jsem ve středu na sonu a našli mi tam nějaký hematom na stehenním svalu, takže uvidíme na tréninku. Když to bude bolet, asi si dám pět dní týden volno," říkal před čtvrtečním tréninkem. Po něm jsme s ním hovořili.

Takže prý budete chybět?

Bohužel, nepůjde to. Nález tam byl, ze staršího zranění tam byla trhlina a teď se tam udělal hematom. Bolelo mě to už před Vlašimí, ale dalo se to vydržet. Pak jsem odtrénoval celý týden a odehrál zápas s Opavou, v pondělí už se s tím ale běhat nedalo.

Soustředění jednadvacítky jste ale absolvoval?

Trenér Lavička mi řekl, ať dojedu, že jde o dvoudenní a spíš seznamovací soustředění, aby se dala parta dohromady. Na tréninky jsem tudíž s klukama chodil, měl jsem ale individuální přípravu a jen jsem posiloval.

Kolik vás na srazu bylo?

Pětadvacet, ale jednatřicátého bude další sraz a na něm se bude hráčský kádr zužovat. Uvidím, zda si svými výkony o nominaci řeknu.

Z těch pětadvaceti jste byli tři z Budějovic, to je pro Dynamo pěkná vizitka, ne?

Vedle mě tam byli ještě Zdeněk Linhart a Jirka Funda, asi jsme si tu nominaci svou hrou zasloužili. I když zřejmě spíš v zápasech v přípravě, v mistrákách to nebylo úplně optimální. Ve Vlašimi jsme si vytvořili dost šancí a měli jsme je proměnit, proti Opavě jsme ale dali jen na začátku to břevno, a kdyby to byl gól, mohlo to být jiné, pak jsme ale gól spíš z ničeho a jinak jsme nic neměli.

Vy jste v Třinci hrál ještě za Žižkov, jak si ten zápas vybavujete?

Myslím, že jsme hráli 0:0 a nedali jsme penaltu. Dalo se ale s nimi v pohodě hrát, na to, že byli doma, byli spíš zalezlí a my měli míč pod kontrolou a byli vítězství rozhodně blíž. Myslím, že bychom tam mohli vyhrát.

Že se hraje ráno a čeká vás ve vedru dlouhá cesta, to nevadí?

Cesta je dlouhá, to se ale nedá nic dělat. Jede se o den dřív a vyspíme se. A dopolední začátek mně osobně vyhovuje, ze Žižkova jsem na to zvyklý. Je to lepší, než na ten zápas čekat celý den. Jak na tom budou ostatní kluci, to se uvidí.

Táborsko a Písek doma

V sobotu od 17 hodin hraje ve II. lize doma Táborsko, které na Soukeníku změří síly s béčkem Olomouce.

Ve III. lize se už ve 2. kole hraje jihočeské derby, ve kterém v sobotu už od 10.15 hodin střetne Písek s béčkem Táborska. „Určitě nejde o běžný zápas," řekl ve včerejším Deníku písecký kouč Ondřej Prášil a dodal, že spoléhá na rychlost ofenzivních hráčů svého týmu. Béčko Táborska ve své třetiligové premiéře rozstřílelo Jirny 6:1 a věří si i v derby: „V Písku chceme uspět," ujistil trenér Josef Pleticha.

Druhým kolem pokračuje i fotbalová divize: jako první do boje půjde v sobotu nováček z Třeboně, který už od 10.15 hodin hraje v Praze s Aritmou. Zbývající zápasy jihočeských týmů začínají shodně v 17 hod.: Čížová v derby přivítá Milevsko, Č. Krumlov změří síly se ZČE Plzeň, Roudné se střetne s Novým Strašecím a J. Hradec se představí v Doubravce.

V juniorské lize zamíří mladíci Dynama v neděli do Prahy, kde se od 11 hod. utkají s juniorkou Bohemians 1905.

Také v I. lize dorostu mladíci Dynama hrají venku, v sobotu od 14.30 hod. na Slovácku.